Mecz
Nowości w serwisie
Środa, 16 marca 2011 18:38; autor: Dev
img

Reforma rozgrywek przeprowadzona przez PZPN przed rozpoczęciem sezonu 2008/09 zbiera kolejne ofiary. Wszystko wskazuje na to, że do rundy wiosennej czwartoligowych rozgrywek nie przystąpią aż trzy zespoły. Oprócz Huraganu Międzyrzec Podlaski także Lublinianka Lublin i Orion Niedrzwica. Powód? Brak pieniędzy.

Przez kilka ostatnich tygodni trwały rozmowy pomiędzy prezesem Orionu Markiem Wójcikiem, a wójtem Niedrzwicy Adamem Kuną. Na początku marca wydawało się, że obie strony osiągnęły porozumienie i zespół przystąpi do rozgrywek.

 

[Czytaj całość]
Środa, 16 marca 2011 14:16; autor: Dev
img

Stal Kraśnik to kolejny w województwie klub, który boryka się z kłopotami natury finansowej. Kraśniczanie to najbliższy rywal Orląt Łuków.
Na tydzień przed inauguracją czwartoligowych rozgrywek, światło dzienne ujrzały problemy Stali Kraśnik. "Niebiesko-żółci” nie płacą piłkarzom od czterech miesięcy, zawodnicy odmówili wyjścia na boisko w sparingu ze Stalą Poniatowa, a miasto zamierza zmniejszyć dotację dla klubu. W poprzednim roku konto Stali zasiliło 265 tys. zł. Teraz ta kwota może być nawet pięciokrotnie mniejsza. 

[Czytaj całość]
Wtorek, 15 marca 2011 22:23; autor: Dev
img

Szymon Osiński - trzykrotny Mistrz Polski w pływaniu i Wiesław Wysiński - biegacz - to najlepsi łukowscy sportowcy 2010 roku. Tytuły Najlepszych Sportowców Miasta Łuków przyznano 15 marca, podczas uroczystej gali. Szymon Osiński to nastolatek, uczeń drugiej klasy liceum, zawodnik MKS Delfinek Łuków. Zwyciężył w kategorii dzieci i młodzież do lat 18. Wiesław Wysiński zwyciężył w kategorii dorosłych sportowców. Jest członkiem MKS Delfinek Łuków. W ubiegłym roku startował w 23 biegach, a 20 razy stawał na podium.

Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej zajął Jarosław Daniluk z Orląt Łuków, uprawiającego podnoszenie ciężarów. Wśród seniorów trzeci był Piotr Ozygała, piłkarz czwartoligowych Orląt. Wśród trenerów wyróżniono Roberta Dołęgę i Roberta Różańskiego z Orląt oraz Przemysława Trybonia z AMPLUSA.

[Czytaj całość]
Wtorek, 15 marca 2011 22:14; autor: Dev
img

Prognozy pogody na najbliższe dni dla naszego województwa nie prezentują się optymistycznie. Temperatura z dnia na dzień będzie się obniżała, a w weekend może nawet popadać śnieg. Czy w tej sytuacji pierwsza wiosenna kolejka czwartej ligi zostanie rozegrana zgodnie z planem?

Już wiadomo, że na boisko na pewno nie wybiegną piłkarze Roztocza Szczebrzeszyn i Dwernickiego Stoczek Łukowski. Gospodarze złożyli do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej wniosek o przełożenie meczu, a działacze przychylili się do tej prośby. Nowy termin spotkania to 23 kwietnia. Jak wygląda murawa stadionu w Łukowie pisaliśmy w niedzielę.

[Czytaj całość]
Wtorek, 15 marca 2011 10:19; autor: Dev
img

Według terminarza w niedzielę 20 marca Orlęta Łuków powinny zainaugurować rundę wiosenną IV ligi. Jako, że mamy marzec dopóki piłkarze nie wyjdą na boisko, dopóty nie ma sensu nic wyrokować. Podobnie o tym jak będą wyglądały sprawy kadrowe Orląt. Na tą chwilę wiemy, że nowymi zawodnikami są Michał Botwina i Kamil Marciniak. Na pewno odszedł też Patryk Romaniuk, reszta powinna wyjaśnić się w ciągu kilku najbliższych dni. Więcej w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 14 marca 2011 22:11; autor: Dev
img

W piątek odbyło się spotkanie klubów partnerskich Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Na zaproszenie AP przybyli przedstawiciele ośmiu klubów z którymi klub z Łazienkowskiej ma podpisane umowy. Orlęta dołączyły do tego grona dwa lata temu. Na piątkowym spotkaniu nasz klub reprezentował kierownik sekcji piłki nożnej Adam Kulik.

- Spotkanie miało luźny charakter. W AP Legii zmienił się koordynator ds. klubów partnerskich. Zaproszono nas by porozmawiać na temat zmian w tej współpracy...

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 14 marca 2011 22:09; autor: Dev
img

Dzisiaj 21 lat kończy Arkadiusz Wróbel - zawodnik Orląt Łuków. Arek jest wychowankiem Orląt, w których występuje do dziś z kilkumiesięczną przerwą na grę w MKS Mielnik. Wróbel gra na boku pomocy lub obrony. W barwach Orląt rozegrał 57 ligowych spotkań, w których strzelił 1 bramkę. Z okazji urodzin życzymy zawodnikowi wszystkiego najlepszego oraz powodzenia w życiu osobistym i karierze sportowej.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 14 marca 2011 21:22; autor: Dev
img

Miesiąc temu miasto Łuków ogłosiło konkurs ofert na realizację zadań pożytku publicznego. Pisaliśmy o tym 14 lutego. Zgodznie z przewidywaniami Orlęta Łuków otrzymają z miejskiej kasy 311 tysięcy złotych. Poszczególnie kwoty zostaną rozdysponowane na osiem sekcji. Najwięcej otrzymali piłkarze 225 tyśszłotych. Cała kwota jest jednak mniejsza niż w latach poprzednich. W 2010 roku wynosiła 410 tys złotych.

[Czytaj całość]
Niedziela, 13 marca 2011 15:57; autor: Dev
img

Dokładnie na tydzień przed rozpoczęciem zmagań w IV lidze lubelskiej odwiedziliśmy z aparatem stadion Orląt by sprawdzić jak prezentuje się po zimie. Jak wiemy kilka ostatnich dni to już ładna, wiosenna pogoda. Niestety zima jeszcze całkiem nie odpuściła. Murawa jest bardzo mokra i grząska. Gdyby spotkanie ze Stalą Kraśnik miałoby odbyć się dzisiaj zapewne piłkarze rozoraliby doszczętnie boisko. Potrzeba słońca i odpowiedniej temperatury by boisko dostatecznie wyschło.

Tradycyjnie najgorsza sytuacja jest pod bramkami i teraz od łaskawości pogoda zależeć będzie jaki widok zastaniemy za tydzień. Nie wiele lepiej jest w otoczeniu boiska. Na trybunach dostrzegliśmy jeszcze lód, a bieżnia i okolice ławek rezerwowych to kałuże i błoto. Bez kaloszy ani rusz. W rozwinięciu zdjęcia.

[Czytaj całość]
Niedziela, 13 marca 2011 10:48; autor: Dev
img

Michał Botwina i Kamil Marciniak zostali oficjalnie zawodnikami Orląt Łuków. Michał został wypożyczony bezpłatnie do końca rundy z Bizona Jeleniec. Ma 17 lat, gra na pozycji napastnika, a w rundzie jesiennej zdobył 15 bramek w 11 spotkaniach Bizona. Kamil Marciniak jest wychowankiem Orląt, który po sezonie 2008/2009 przeszedł do Wisły Puławy. Niestety 2010 rok dla popoularnego Czajena był stracony przez ciężką kontuzję. Obecnie Wisła zgodziła się by zawodnik odbudował się i wrócił do formy w Łukowie.

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał