Mecz
Nowości w serwisie
Sobota, 19 czerwca 2010 08:28; autor: Dev
img

Spotkanie Orląt Łuków z Chełmianką Chełm miało być jednym z najciekawszych w sezonie – pełny stadion, wspaniały doping i zażarta walka na boisku. Zamiast tego w sobotę o godz. 15 trybuny będą świeciły pustkami, a piłkarze w ogóle nie wybiegną na murawę. Szlagier ostatniej kolejki został odwołany...

– O takiej decyzji zadecydowały względy bezpieczeństwa. Przy naszym stadionie znajduje się targ, centrum handlowe, park i ruchliwa ulica. Materiału do ewentualnej walki jest bardzo dużo – tłumaczy Waldemar Bącik, dyrektor Orląt.

[Czytaj całość]
Piątek, 18 czerwca 2010 15:37; autor: Bartlomeo
img

Ostatni mecz sezonu, który miał być rozegrany z Chełmianką Chełm jutro o 15:00 w Łukowie został odwołany. Władze uzasadniają decyzję brakiem możliwości zabezpieczenia spotkania. Chęć przyjazdyuwyraziło wielu fanów z Lublina i Chełma. Mecz na 99% nie będzie rozegrany w innym terminie tylko zostanie orzeknięty walkower. Na szersze komentarze do tej śmiesznej decyzji przyjdzie czas. Działacze Orląt nie dorośli nawet do IV ligi.

[Czytaj całość]
Wtorek, 15 czerwca 2010 17:46; autor: Dev
img

Doszło do zmiany godziny meczu ostatniej kolejki Orlęta Łuków - Chełmianka Chełm. Na prośbę działaczy Orląt mecz zostanie rozegrany o godzinie 15:00. Pozostałe mecze tej kolejki rozpoczną się w sobotę o 17:00. Ostatni mecz Orląt ma już tylko charakter prestiżowy. Do III ligi awansowały Chełmianka i Olender.

 

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 14 czerwca 2010 17:02; autor: Dev
img

Pyrrusowe zwycięstwo odniosły Orlęta Łuków na boisku Hetmana Żółkiewka. Obawialiśmy się tego spotkania, bo Hetman Żółkiewka sprawił wiele niespodzianek na wiosnę, ale tym razem umiejętności i doświadczenie Orląt wzięły górę.  Orlęta pojechały na mecz w 13. Łukasz Kiryło i Michał Purzycki rozpoczęli spotkanie na ławce, gdyż poprzedniego dnia grali po połowie w spotkaniu juniorów starszych. Tym samym pierwszy raz na wiosnę w wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy Arkadiusza Zalewskiego i Grzegorza Orzyłowskiego. Ten drugi nawet strzelił bardzo ważną bramkę. Dwie pozostałe (pierwsza już w 1 minucie!) były autorstwa Artura Gaja, który wespół z czterema innymi graczami ma 14 goli w sezonie. Jedną więcej bramkę ma Sylwester Zdunek z Chełmianki.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 14 czerwca 2010 15:43; autor: Dev
img

WLJS, 12 czerwca 2010, 13:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Orlęta Radzyń 2:9
Purzycki, Przemysław Ozygała

* Orlęta rozpoczęły mecz w 9-osobowym składzie, od 46 minuty graliśmy 7 zawodnikami, a w 80 minucie po czerwonej kartce sędzia zakończył mecz (zdekompletowanie gospodarzy).

WLJM, 12 czerwca 2010, 15:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Orlęta Radzyń 2:4

WLTS, 12 czerwca 2010, 11:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Huragan Międzyrzec Podlaski 14:0

*Drużyna Trampkarzy Starszych zajęła w rozgrywkach 3 miejsce

WLTM 12 czerwca 2010, 13:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Huragan Międzyrzec Podlaski 8:1
Szymanek, Chruściel (siedem)

* Drużyna Trampkarzy Młodszych zajęła w rozgrywkach 2 miejsce

WLTS, 9 czerwca 2010 - Puławy
Wisła Puławy - Orlęta Łuków 3:1
Buczek

WLTM, 9 czerwca 2010 - Puławy
Wisła Puławy - Orlęta Łuków 0:2
Chruściel, Kmieć

* W najbliższym czasie skorygujemy tabele ligowe wszystkich lig.

[Czytaj całość]
Niedziela, 13 czerwca 2010 23:42; autor: Dev
img

Na kolejkę przed końcem sezonu spadek Hetmana Żółkiewka do okręgówki jest już niemal przesądzony. Tym samym kończy się powoli wyścig o zachowanie czwartoligowego statusu zespołu trenera Marka Leszczyńskiego. Wyścig, który trwał całą wiosnę. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy już w 1 min stracili bramkę. Ich najlepszy snajper Artur Gaj przejął piłkę w polu karnym i przelobował Macieja Płonkę. Był to jego trzynasty gol w tym sezonie.

[Czytaj całość]
Niedziela, 13 czerwca 2010 13:04; autor: Dev
img

O ciężarze i konsekwencjach meczu z Hetmanem Żółkiewka już pisaliśmy. Po tym spotkaniu już może być wszystko jasne. To dopiero drugi w historii pojedynek obu klubów, a jak ważny dla obu zespołów. Na jesieni piłkarze z maleńkiej Żółkiewki byli chłopcami do bicia i przegrali w Łukowie 2:0. Na wiosnę to już jednak inna drużyna. Uwzględniając tylko rundę rewanżową Hetman jest na trzecim miejscu (pierwsze są Orlęta, a drugi Olender, który jednak punkty z Lewartem stracił walkowerem). Hetman zaciekle walczy o utrzymanie. Furorę robi pozyskany zimą ukraiński napastnik Serhij Iwliew.

[Czytaj całość]
Czwartek, 10 czerwca 2010 23:59; autor: Dev
img

Porażka w Soli spowodowała, że szanse Orląt na awans do III ligi są jedynie iluzoryczne. W rozwinięciu newsa przedstawiamy warianty, jakie mogą zaistnieć. Niestety nie wszystko już zależy od Orląt. Naszym piłkarzom pozostaje wygrać dwa mecze i oglądać się na rywali. Poza wydarzeniami boiskowymi jest jeszcze jedna furtka, dająca Orlętom prawo gry w wyższej lidze. Niemal pewny awansu Olender nie spełnia w tej chwili warunków potrzebnych do uzyskania licencji na grę w III lidze. Dlatego możliwe jest niedopuszczenie zespołu z Soli do ligi, lub rezygnacja samych działaczy Olendra. A jak będzie dowiemy się po sezonie.

[Czytaj całość]
Środa, 9 czerwca 2010 20:32; autor: Dev
img

Sprawa jest już niemal przesądzona. Olender Sól po dzisiejszej wygranej z Orlętami Łuków 2:1 jest prawie pewien awansu do trzeciej ligi. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek solanie zajmują drugą, premiowaną promocją, pozycję i mają nad łukowianami trzy oczka przewagi oraz lepszy bilans spotkań bezpośrednich.

Podopieczni trenera Michała Furlepy nie pozostawili gościom złudzeń. Wynik może nieco mylić, jako że wskazuje na mecz na styku. Na boisku jednak było widać zdecydowanie, kto jest lepszy. - Pokazaliśmy za mało cwaniactwa, a Olender to wykorzystał. Byliśmy słabsi - przyznaje Tadeusz Kurek, kierownik ekipy Orląt.

Mimo że szanse na awans zmalały drastycznie, nikt w Łukowie nie załamuje z tego powodu rąk. Działacze liczą bowiem, że... Olender nie dostanie pozwolenia na grę w trzeciej lidze! - Po pierwsze, to nikt nie powiedział, że Sól wygra dwa pozostałe do końca mecze. Po drugie, nawet jeśli awansuje, to nikt jej nie pozwoli grać na takim boisku. Ono wygląda, jak łąka w lesie, budynki jak baraki, nie ma żadnych zabezpieczeń. Olender będzie pewnie próbował z kimś się połączyć, żeby obejść ten problem - dywaguje Kurek

[Czytaj całość]
Środa, 9 czerwca 2010 19:30; autor: Dev
img

Orlęta Łuków przegrały w Soli z Olendrem 2:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Paweł Grula. Szansę na awans do III ligi są już tylko iluzoryczne. Konkretne warianty przedstawimy w najbliższych dniach. W innym dzisiejszym zaległy spotkaniu Sparta Rejowiec pokonała Lewart Lubartów 1:0. Więcej o meczu w Soli wkrótce.

IV liga, 9 czerwca 2010, 17:00 - Sól
Olender Sól - Orlęta Łuków 2:1 (1:0)
Grula 55

Orlęta:
Oszust - Szewczak, Ozygała, Izdebski (70 Przeździak), Wysokiński (85 Zalewski) - Wryk (80 Purzycki), Buga (85 Fortuna), Grula, Matuszewski - Gaj, Kiryło

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał