Mecz
Nowości w serwisie
Niedziela, 28 marca 2010 00:47; autor: Dev
img

W niedzielę o 13:00 Orlęta zainagurują rozgrywki IV ligi lubelskiej meczem u siebie z POMem Iskrą Piotrowice. Drużyna gości po połowie sezonu zajmuje 11 pozycję i w pierwszym meczu pokonała Orlęta 2:0. Mecz rozpocznie się o 13:00, a nie jak wcześniej planowano trzy godziny później, ze względu na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami miasta. We wszystkich sobotnich meczach padały remisy.

Ze spotkania Orlęta Łuków - POM Iskra Piotrowice przeprowadzimy relację Live na łamach serwisu.

[Czytaj całość]
Niedziela, 28 marca 2010 00:46; autor: Dev
img

Porażkami zakończyły się wyjazdowe mecze Orląt Łuków z juniorami TOP-54 Biała Podlaska. Juniorzy starsi przegrali 4:0, a juniorzy młodsi 3:0.

 

 

[Czytaj całość]
Czwartek, 25 marca 2010 19:54; autor: Dev
img

Po rundzie jesiennej z kadry pierwszego zespołu odeszło aż czterech podstawowych zawodników. Byli to w komplecie obcokrajowcy (Abramenko, Kuśnierenko, Fadejew, Agafonovs). Z jednej strony sprawiali oni kłopoty wychowawcze (spóźnienia, bójki), a z drugiej stanowili dużą część jesiennej wartości Orląt. Kuśnierenko przez większość rundy był pierwszym bramkarzem drużyny, Abramenko jej czołowym zawodnikiem, a Agafonovs najlepszym strzelcem (7 goli). Kimś ich jednak należało zastąpić. Pierwszym transferowym kierunkiem okazały się własne posiłki i powroty. Do zespołu dołączyli kolejni juniorzy, a także piłkarze powracający po krótszej lub dłuższej przerwie do ŁKS-u...

[Czytaj całość]
Czwartek, 25 marca 2010 16:56; autor: Dev
img

Kolejnym nowym zawodnikiem jak wzmocnił Orlęta przed kilkoma dniami jest Arkadiusz Zalewski - zawodnik Hutnika Huta Czechy. Poprosiliśmy tego zawodnika o odpowiedź na kilka pytań. Zapraszamy do zapoznania się co nowy piłkarz Orląt miał do powiedzenia.

Czy już na 100% jest postanowione że będziesz grał w Łukowie? Jakie są warunki na których przechodzisz do Orląt?
- Tak, już na pewno będę reprezentował barwy Orląt. Na razie jestem wypożyczony na tę rundę z możliwością wykupienia...

[Czytaj całość]
Środa, 24 marca 2010 13:58; autor: Dev
img

20 marca  w Terespolu zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów do lat 20. Na tych zawodach z dobrej strony pokazał się wychowanek łukowskich Orląt Dawid Żółtański. Podopieczny Roberta Dołęgi i Jana Dmowskiego uzyskał 97 kg w rwaniu i 128 kg w podrzucie, co w dwuboju dało wynik 225 kg. Wyniki te są aż o 15 kg lepsze od dotychczasowych rekordów życiowych. W swojej kategorii wagowej, do 94 kg Dawid zajął 3 miejsce.

Zawody te były eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 17-18 kwietnia rozegrane zostaną w Sędziszowie Małopolskim. W przeciągu kilku dni dowiemy się czy Dawid zakwalifikuje się do tych zawodów. Decyzja zostanie podjęta po wpłynięciu do Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów wyników z innych województw.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 22 marca 2010 21:58; autor: Dev
img

Jak już informowaliśmy Orlęta Łuków zasilił bramkarz Motoru Lublin 18-letni Mateusz Oszust. Zawodnik ten jest wychowankiem BKS Lulbin, po czym trenował w juniorach Motoru. W obecnym sezonie został włączony do kadry pierwszego zespołu i rozegrał cztery spotkania w I lidze. Obecnie został przez szkoleniowca Motoru Bogusława Baniaka oddelegowany do zespołu z niższej ligi, aby się ogrywał i nabrał doświadczenia. A tak o swojej sytuacji opowiada sam zawodnik:
- Przeszedłem do Orląt na zasadzie wypożyczenia do końca rundy wiosennej tzn. 30 czerwca.

Mieszkasz w Lublinie. Jak będzie rozwiazana kwestia treningów i meczów?
- Będzie wyglądało to mniej więcej tak, że będę starał pojawiać się...

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 22 marca 2010 16:01; autor: Dev
img

18-letni bramkarz Motoru Lublin Mateusz Oszust był prawdopodobnie ostatnim tej zimy nabytkiem Orląt Łuków. Golkiper dogadał się z działaczami czwartoligowca, podobnie jak Sylwester Buga ze Znicza Pruszków, który jesienią był wypożyczony do Jutrzenki Cegłów i Arkadiusz Zalewski z Hutnika Huta Czechy.

- To były nasze ostatnie transfery w tym okienku – powiedział Waldemar Bącik, dyrektor sportowy. – Nie przewiduję już więcej wzmocnień. No chyba, że trafi się nam jakiś „rodzynek” – dodał.

Oprócz wspomnianej trójki do kadry zespołu trenera Andrzeja Suchodolskiego dołączyli jeszcze Michał Szewczak i Grzegorz Orzyłowski, którzy wznowili treningi w klubie oraz Arkadiusz Wróbel z MKS Mielnik.
Wszyscy będą mieli okazję zaprezentować się łukowskim kibicom 28 marca podczas meczu z POM Iskrą Piotrowice.

[Czytaj całość]
Niedziela, 21 marca 2010 19:50; autor: Dev
img

Dwaj wychowankowie Orląt Łuków Krzysztof Skrzymowski i Waldemar Matyjasek w rundzie wiosennej zagrają w Dwernickim Stoczek Łukowski. W zespole z okręgówki bialskopodlaskiej gra już był piłkarz Orląt Jarosław Pieńkus, a trenerem jest eks bramkarz Zbigniew Drosio. Lubiani przez kibiców Skrzynia i Waldi mieli ostatnio rozbrat z piłką, Skrzymowski po sezonie 2008/2009 odszedł z Łukowa, a ostatnim klubem Matyjaska był Huragan Międzyrzec Podlaski (runda jesienna 2008/2009). Obu zawodnikom życzymy powodzenia w nowym zespole.

[Czytaj całość]
Niedziela, 21 marca 2010 09:35; autor: Dev
img

Dwóch poważnych wzmocnień dokonały 4 ligowe Orlęta Łuków. Z łukowskim klubem związał się kontraktem były bramkarz Motoru Lublin Mateusz Oszust. 18- letni wychowanek BKS-u Lublin przymierzany był wcześniej do III ligowej Stali Kraśnik jednak do finlizacji kontraktu nie doszło. W rundzie jesiennej wystąpił w 4 meczach I ligi w barwach Motoru i puścił 10 bramek.

Drugim pozyskanym przez łukowian graczem jest 24- letni gracz Znicza Pruszków Sylwester Buga. W rundzie jesiennej pomocnik rodem z Węgrowa wypożyczony był do 4 ligowej Jutrzenki Cegłów, a podczas przerwy zimowej nie dogadał się ze swoim wcześniejszym klubem Pogonią Siedlce.

Z Orlętami trenuje jeszcze jeden zawodnik (obrońca), który być może wzmocni zespół.

[Czytaj całość]
Piątek, 19 marca 2010 23:56; autor: Dev
img

W piątek 19 marca odbyła się kolejna już Piłkarska Gala organizowana przez OZPN Siedlce. Do 2008 roku plebiscyt wspólnie przeprowadzały związki piłkarskie z Siedlec i Białej Podlaskiej, ale BOZPN wycofał się z tej ciekawej inicjatywy. Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się wychowankowie Orląt Łuków, a obecnie reprezentujący kluby z okręgu siedleckiego. Najlepszym piłkarzem został uznany Dariusz Dziewulski. Napastnik ten od rundy jesiennej gra w Pogoni Siedlce, a jeszcze wiosną ubiegłego roku występował w Łukowie. Drugim naszym przedstawicielem jest Andrzej Zarzycki. Trener Zarzycki w 2009 roku do kwietnia prowadził Orlęta Łuków, następnie sezon dokończył w Pogoni Siedlce, gdzie wywalczył awans do III ligi. W rozgrywkach 2009/2010 trenuje zespół Naprzodu Skórzec, który jest liderem siedleckiej okręgówki. Obu wyróżnionym gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał