Mecz
Nowości w serwisie
Sobota, 30 stycznia 2010 19:28; autor: Dev
img

W pierwszym sparingu w przerwie zimowej Orlęta Łuków zremisowały z Orlętami Radzyń 1:1. Mecz odbył się na sztucznej murawie w Puławach, a gola dla naszej drużyny strzelił z rzutu wolnego Piotr Ozygała. Zespół z Łukowa składał się w dużej mierze z juniorów. Poza zawodnikami reprezentującymi Orlęta w rundzie jesiennej zagrali Daniel Baka, Michał Kmieć, Hubert Łukasik (juniorzy starsi), Robert Momot (wychowanek Orląt, były junior, ostatnio ŁKS Łazy) i Arkadiusz Wróbel (wychowanek, latem przeszedł do MKS Mielnik). W barwach rywali wystąpił reprezentujący do czerwca żółto-czerwonych Siergiej Janickij. Następny mecz za tydzień z Radomiakiem Radom w Miętnem.

[Czytaj całość]
Środa, 27 stycznia 2010 11:37; autor: Dev
img

Robert Dołęga podpisał ze Starostwem Powiatowym w Łukowie umowę partnerską dotyczącą wykorzystania wizerunku łukowskiego sztangisty przez Starostwo, co przyczyni się do promocji powiatu. Umowa zobowiązuje Roberta Dołęgę do noszenia na zawodach ubrań z herbem powiatu i występowania w nich na zawodach. Podobną umowę Zarząd Powiatu stara się podpisać również z Marcinem i Danielem Dołęgami, wychowankami łukowskich Orląt.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 25 stycznia 2010 13:22; autor: Dev
img

11 stycznia Orlęta rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2009/2010. Jak już informowaliśmy zrezygnowano z organizacji wyjazdowego obozu przygotowawczego. Zamiast tego od 15 do 21 lutego, w okresie ferii szkolnych zostanie przeprowadzony obóz dochodzeniowy na własnych obiektach. Działacze nie przewidują wzmocnień zespołu. Wyjątkiem może być pozycja bramkarza. Z drużyną trenuje Dariusz Solnica, ale nadal odczuwa bóle w kolanie, więc jego występy na wiosnę są pod znakiem zapytania. W rozwinięciu newsa plan sparingów.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 25 stycznia 2010 12:23; autor: Dev
img

Bialskopodlaski Związek Piłki Nożnej podał wiosenne terminy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. I tak II runda zostanie rozegrana 28 marca. Wezmą w niej udział zwyciezcy I rundy (rozegranej w sierpniu): Unia Krzywda, Tur Turze Rogi, Dwernicki Stoczek Łukowski, Lutnia Piszczac, Orkan Wojcieszków, LZS Dobryń, Grom Kąkolewnica, GLKS Rokitno.
Ćwierćfinały odbędą się 21 kwietnia, do zwycięzców poprzedniej rundy dołączą Orlęta Łuków, Huragan Międzyrzec Podlaski, Orlęta Radzyń i Podlasie Biała Podlaska. Półfinały 5 maja, a finał 12 maja.

[Czytaj całość]
Niedziela, 24 stycznia 2010 16:09; autor: Bartlomeo
img

Marcin Dołęga, aktualny mistrz świata podnoszenia ciężarów w kat. 105 kg z Goyang City, szuka klubu. Niewykluczone, że karierę kontynuować będzie w Łukowie. Musi jednak zostać spełnionych kilka warunków, aby najlepszy sztangista na świecie swoim nazwiskiem zaczął sławić nasz region.

- Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, gdzie będę trenował w kolejnym sezonie i jaki klub będę reprezentował - mówi Marcin Dołęga. - Muszę się jeszcze nad wszystkim zastanowić, dzisiaj trudno mi jednoznacznie powiedzieć, jakie to miasto będzie. W tym tygodniu jadę na rozmowy do Bydgoszczy, ale kto wie...

Gorącym zwolennikiem ściągnięcia Marcina do Łukowa jest jego starszy brat Robert, który na przyjazd do rodzinnego miasta zdecydował się dwa lata temu. - Druga rocznica była dokładnie 5 stycznia - mówi najstarszy z braci. - Ja o swojej decyzji mogę mówić w samych superlatywach, choć przyznam, że wracając do Łukowa straciłem finansowo. Mój powrót był możliwy dzięki burmistrzowi naszego miasta, gdyby nie on, pewnie bym się tu nie znalazł. Gdyby na taki sam ruch udało się namówić Marcina, byłoby to wydarzenie dla miasta, a podnoszenie ciężarów w Łukowie odrodziłoby się na dobre.

[Czytaj całość]
Środa, 20 stycznia 2010 19:08; autor: Dev
img

Piłkarze ŁKS Orlęta Łuków rozpoczęli już przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. Treningi odbywają się na obiektach w Łukowie. Władze klubu nie zdecydowały się wysłać piłkarzy za obóz przygotowawczy. Orlęta będą trenować w krajowym składzie. Sparingowymi rywalami Orląt będą m.in.: Orlęta Radzyń, Radomiak Radom, Górnik Łęczna, Pogoń Siedlce i Wisła Puławy. Obcokrajowcy zrezygnowali z gry w IV lidze. Do treningów wrócił za to Dariusz Solnica.

 

[Czytaj całość]
Niedziela, 17 stycznia 2010 13:39; autor: Dev
img

W sobotę 15 stycznia 2010 roku w Filharmonii Lubelskiej odbyła się Wojewódzka Gala Mistrzów Sportu, podczas której zostały ogłoszone, już po raz 48, wyniki Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Roku 2009. Wśród wyróżnionych na piątej lokacie znalazł się najstarszy z braci Dołęgów, Robert. A najlepszym sportowcem roku 2009 w województwie lubelskim została Sabina Włodek (piłka ręczna), kapitan drużyny SPR Lublin, aktualnych mistrzyń Polski.

[Czytaj całość]
Piątek, 15 stycznia 2010 19:56; autor: Dev
img

Burmistrz Miasta Łuków Zbigniew Zemło zamierza przyznać nagrody dla Najlepszych Sportowców Miasta Łuków w roku 2009. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać kluby i stowarzyszenia.
Zgłoszenia wraz ze szczegółowym uzasadnieniem zawierającym opis drogi sportowej najlepszych zawodników oraz ich osiągnięcia w 2009 roku prosimy przesyłać do dnia 29 stycznia 2010 r. na adres: Urząd Miasta Łuków, ul. Piłsudskiego 17, 21-400 Łuków lub złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta. Mile widziane będzie dołączenie do zgłoszenia prezentacji osiągnięć w formie elektronicznej, fotograficznej, multimedialnej.

[Czytaj całość]
Niedziela, 10 stycznia 2010 16:13; autor: Dev
img

W 75 plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku w Polsce Marcin Dołęga zajął 19 miejsce. Mistrz Świata z Korei i wychowanek Orląt Łuków zdobył 52 006 głosów. Bezdyskusyjnie tryumfowała polska królowa nart Justyna Kowalczyk

 

 

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 4 stycznia 2010 12:21; autor: Dev
img

Burmistrz miasta Łuków Zbigniew Zemło ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań miasta o charakterze pożytku publicznego w 2010 roku. W środkach płynących na zadania upowszechniania kultury fizycznej i sportu co roku partycypują Orlęta Łuków. W wyszczególnieniu znajdujemy min. następujące zadania:

 

- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce nożnej obejmujące
minimum 6 grup szkoleniowych w różnych kategoriach wiekowych 300.000,-zł
- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce siatkowej. 20.000,-zł
- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w podnoszeniu ciężarów i kulturystyce. 55.000,-zł
- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w zapasach. 35.000,-zł

Łączna kwota 410 tys. zł. Oferty można składać do 5 lutego 2010, a ich otwarcie nastąpi tydzień później.

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał