Mecz
Nowości w serwisie
Sobota, 4 stycznia 2014 19:13; autor: Dev
img

Drużyna Orląt przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie 17 stycznia. Plan sparingów Orląt Łuków przed rundą rewanżową sezonu 2013/14:

25.01 - Siedlce - Pogoń II Siedlce (1 drużyna IV ligi mazowieckiej płd)
01.02 - miejsce i rywal do ustalenia,
08.02 - Siedlce - Pogoń II Siedlce (1 drużyna IV ligi mazowieckiej płd)
15.02 - Siedlce - Wilga Garwolin (11 drużyna IV ligi mazowieckiej płd)
01.03 - Siedlce - Lutnia Piszczac (13 drużyna IV ligi lubelskiej)
08.03 - Podlasie Biała Podlaska (14 drużyna III ligi lubelsko-podkarpackiej)
15.03 - Miętne - Mazur Karczew (19 drużyna III ligi łódzko-mazowieckiej)
22.03 - Łuków - Bizon Jeleniec (12 drużyna V ligi bialskopodlaskiej)

[Czytaj całość]
Sobota, 4 stycznia 2014 18:44; autor: Dev
img

Bialskopodlaski Związek Piłki Nożnej podał terminarz Halowych Mistrzostw Okręgu w piłce nożnej. Orlęta Łuków tradycyjnie wystawiły cztery drużyny. W kategorii trampkarza starszego będziemy gospodarzami turnieju. Poza Orlętami w HMO wystąpią także inne drużyny z Łukowa: AMPlus Łuków, DAF Łuków i OSiR Łuków. W rozwinięciu terminarz i zgłoszone drużyny.

[Czytaj całość]
Sobota, 4 stycznia 2014 09:15; autor: Dev
img

Tuż przed końcem roku odbył się zjazd delegatów Lubelskiego Związku Zapaśniczego. Podsumowano 4-letni okres pracy i wybrano nowe władze. Ryszard Wałachowski został wiceprezesem związku. W sobotę 28 grudnia w Chełmie obradował Walny Zjazd Delegatów Lubelskiego Związku Zapaśniczego. Głównymi punktami obrad były sprawozdania z czteroletniej działalności oraz wybór władz na nową kadencję. Delegaci z 16 lubelskich klubów wyznaczyli również kierunki działalności LZZ na kolejne 4-lecie. Na kolejną kadencję wybrano obecnego prezesa zarządu Lubelskiego Związku Zapaśniczego Mieczysława Czwalińskiego. Jednym z wiceprezesów został Ryszard Wałachowski, na co dzień trenujący drużynę Armat ze Stoczka Łukowskiego. Grzegorz Wałachowski wszedł w skład trzyosobowej komisji rewizyjnej. Powiat łukowski na zjeździe reprezentowali: 

Orlęta Łuków: Grzegorz Wałachowski, Marta Chruściel,Tomasz Jaroszkiewicz. 
Armaty Stoczek Łukowski: Ryszard Wałachowski, Monika Czajkowska, Sławomir Dudek.  
UKS Zalesie: Cezary Pasik.

[Czytaj całość]
Piątek, 3 stycznia 2014 14:09; autor: Dev
img

Do końca stycznia 2014 trwa głosowanie na Kryształowe i Drewniane Magnest od telewizji Magnes TV. Plebiscyt ma na celu wyróżnić pozytywne osobowości, postawy i inicjatywy, ale także wytknąć i zganić te których powinniśmy się wstydzić. W obu kategoriach nie zabrakło przedstawicieli Orląt Łuków oraz wydarzeń związanych z naszym klubem. Zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Zapraszamy do głoswania pod linkiem: http://magnes.tv/glosowanie/ 

[Czytaj całość]
Piątek, 3 stycznia 2014 13:47; autor: Dev
img

Polska Federacja Sportu Młodzieżowego, która prowadzi wraz z  Ministerstwem Sportu i Turystyki system Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, podała wyniki za 2013 rok. Powiat łukowski zajął 9 miejsce w województwie lubelskim z dorobkiem 215 pkt. Orlęta Łuków zdobyły 94 pkt i dało nam to 21 miejsce w klasyfikacji klubowej w województwie. Punkty poszczególnych sekcji: -podnoszenie ciężarów 32 pkt, kickboxing 23 pkt, - zapasy 37 pkt, piłka nożna 2 pkt.

[Czytaj całość]
Piątek, 3 stycznia 2014 13:35; autor: Dev
img

W tym roku w gronie nominowanych do plebiscytu „Najlepszy sportowiec roku 2013 ” ogłoszonego przez redakcję „ Słowa Podlasia” znalazła się rekordowa liczba, bo aż sześciu łukowskich sportowców. Wśród juniorów Jakub Imanow i Maciej Królik (obaj kickboxing PTS - trener Zenon Pawlikowski) oraz Kamil Przybysz i Jarosław Daniluk (obaj podnoszenie ciężarów ŁKS Orlęta Łuków - trener Robert Dołęga). Wśród seniorów nominowanoAnnę Maksim i Agnieszkę Osial (obie ŁKS Orleta Łuków - trener Zenon Pawlikowski, boks/kickboxing). Dla przypomnienia w ubiegłym roku mieliśmy laureatkę w tym plebiscycie nasza zawodniczka - Anna Maksim w głosowaniu czytelników  zajęła 5 miejsce w kategorii seniorów. Dwa lata wcześniej Anna Maksim była 3 wśród juniorów, a Robert Dołęga trzeci wśród seniorów.

[Czytaj całość]
Piątek, 3 stycznia 2014 12:45; autor: Dev
img

14 grudnia w Terespolu odbył się Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów. W tych zawodach zaprezentowali się łukowscy sztangiści, którzy rywalizując z zawodnikami z Terespola, Koroszczyna i Brześcia zwyciężyli drużynowo, a Kamil Przybysz wygrał rywalizację indywidualną. Przypomnijmy, że Kamil jest brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i znalazł się w szerokiej kadrze Polski juniorów młodszych na 2014 rok. W drużynie Orląt wystąpili: Kamil Przybysz, Patryk Czerwonogrodzki, Marcin Izdebski, Jakub Linkiewicz, Łukasz Boncik, Hubert Świętochowski, Mateusz Karwowski.

Galeria zdjęć tutaj.

[Czytaj całość]
Czwartek, 12 grudnia 2013 16:50; autor: Dev
img

W dniach 06-08.12.2013 w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mlodzików w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet . W zawodach wystartowalo 2 zawodniczki i 3 zawodników ŁKS „Orlęta” Łuków. Najlepiej spisała się Jolanta Gromek zdobywając srebrny medał w kat wag 37 kg. Jola po 3 wygranych walkach uległa w finale zawodniczce z Koszalina. Druga nasza zawodniczka Wiktoria Borkowska zakończyła rywalizację na 10 miejscu w kat 57 kg. Po 2 wygranych walkach uległa w kolejnej z powodu kontuzji.

[Czytaj całość]
Wtorek, 26 listopada 2013 10:05; autor: Dev
img

23 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów - zawodników powyżej 35 roku życia. W zawodach weteranów ŁKS Orlęta Łuków wystawił 4 zawodników. Barwy Orląt reprezentowali: Janusz Lisiewski, który walczył w obu stylach wolnym i klasycznym, Marcin Ozygała, Cezary Pasik i Tomasz Jaroszkiewicz. Trenerem był Ryszard Wałachowski, a kierownikiem ekipy Paweł Bielecki - tegoroczny brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski. Dzięki zaś uprzejmości wójta gminy Łuków Mariusza Osiaka, do Warszawy udali się również młodzi zawodnicy Orląt Łuków i UKS Zalesie, którzy dopingowali swoich starszych kolegów. Wyniki w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 18 listopada 2013 17:48; autor: Dev
img

W minioną sobotę odbyła się finałowa runda I ligi Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Po dwóch seriach wysokie, czwarte miejsce w tabeli zajmowała drużyna Orląt Łuków. Nasza ekipa miała rywalizować na turnieju w Polkowicach razem z Budowlanymi Opole, Górnikiem Polkowice, Tarpanem Mrocza, Starte, Grudziądz, Polwicą Wierzbno. Ostatecznie Orlęta Łuków zrezygnowały ze startu, w wyniku czego zanotowały spadek z ligi. O powodach wycofania się drużyny z zawodów w Polkowicach mówi trener Robert Dołęga: - W związku z negatywną odpowiedzią Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów na pismo, w którym prosiliśmy o zmianę miejsca startu naszej drużyny w ostatniej rundzie, zmuszeni byliśmy z powodów finansowych zrezygnować z udziału w finale. Tym większa szkoda, ponieważ zajelibyśmy miejsce w pierwszej czwórce, co byłoby najlepszym osiągnięciem w historii klubu.

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał