Mecz
Nowości w serwisie
Piątek, 3 stycznia 2014 14:09; autor: Dev
img

Do końca stycznia 2014 trwa głosowanie na Kryształowe i Drewniane Magnest od telewizji Magnes TV. Plebiscyt ma na celu wyróżnić pozytywne osobowości, postawy i inicjatywy, ale także wytknąć i zganić te których powinniśmy się wstydzić. W obu kategoriach nie zabrakło przedstawicieli Orląt Łuków oraz wydarzeń związanych z naszym klubem. Zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Zapraszamy do głoswania pod linkiem: http://magnes.tv/glosowanie/ 

[Czytaj całość]
Piątek, 3 stycznia 2014 13:47; autor: Dev
img

Polska Federacja Sportu Młodzieżowego, która prowadzi wraz z  Ministerstwem Sportu i Turystyki system Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, podała wyniki za 2013 rok. Powiat łukowski zajął 9 miejsce w województwie lubelskim z dorobkiem 215 pkt. Orlęta Łuków zdobyły 94 pkt i dało nam to 21 miejsce w klasyfikacji klubowej w województwie. Punkty poszczególnych sekcji: -podnoszenie ciężarów 32 pkt, kickboxing 23 pkt, - zapasy 37 pkt, piłka nożna 2 pkt.

[Czytaj całość]
Piątek, 3 stycznia 2014 13:35; autor: Dev
img

W tym roku w gronie nominowanych do plebiscytu „Najlepszy sportowiec roku 2013 ” ogłoszonego przez redakcję „ Słowa Podlasia” znalazła się rekordowa liczba, bo aż sześciu łukowskich sportowców. Wśród juniorów Jakub Imanow i Maciej Królik (obaj kickboxing PTS - trener Zenon Pawlikowski) oraz Kamil Przybysz i Jarosław Daniluk (obaj podnoszenie ciężarów ŁKS Orlęta Łuków - trener Robert Dołęga). Wśród seniorów nominowanoAnnę Maksim i Agnieszkę Osial (obie ŁKS Orleta Łuków - trener Zenon Pawlikowski, boks/kickboxing). Dla przypomnienia w ubiegłym roku mieliśmy laureatkę w tym plebiscycie nasza zawodniczka - Anna Maksim w głosowaniu czytelników  zajęła 5 miejsce w kategorii seniorów. Dwa lata wcześniej Anna Maksim była 3 wśród juniorów, a Robert Dołęga trzeci wśród seniorów.

[Czytaj całość]
Piątek, 3 stycznia 2014 12:45; autor: Dev
img

14 grudnia w Terespolu odbył się Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów. W tych zawodach zaprezentowali się łukowscy sztangiści, którzy rywalizując z zawodnikami z Terespola, Koroszczyna i Brześcia zwyciężyli drużynowo, a Kamil Przybysz wygrał rywalizację indywidualną. Przypomnijmy, że Kamil jest brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i znalazł się w szerokiej kadrze Polski juniorów młodszych na 2014 rok. W drużynie Orląt wystąpili: Kamil Przybysz, Patryk Czerwonogrodzki, Marcin Izdebski, Jakub Linkiewicz, Łukasz Boncik, Hubert Świętochowski, Mateusz Karwowski.

Galeria zdjęć tutaj.

[Czytaj całość]
Czwartek, 12 grudnia 2013 16:50; autor: Dev
img

W dniach 06-08.12.2013 w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mlodzików w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet . W zawodach wystartowalo 2 zawodniczki i 3 zawodników ŁKS „Orlęta” Łuków. Najlepiej spisała się Jolanta Gromek zdobywając srebrny medał w kat wag 37 kg. Jola po 3 wygranych walkach uległa w finale zawodniczce z Koszalina. Druga nasza zawodniczka Wiktoria Borkowska zakończyła rywalizację na 10 miejscu w kat 57 kg. Po 2 wygranych walkach uległa w kolejnej z powodu kontuzji.

[Czytaj całość]
Wtorek, 26 listopada 2013 10:05; autor: Dev
img

23 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów - zawodników powyżej 35 roku życia. W zawodach weteranów ŁKS Orlęta Łuków wystawił 4 zawodników. Barwy Orląt reprezentowali: Janusz Lisiewski, który walczył w obu stylach wolnym i klasycznym, Marcin Ozygała, Cezary Pasik i Tomasz Jaroszkiewicz. Trenerem był Ryszard Wałachowski, a kierownikiem ekipy Paweł Bielecki - tegoroczny brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski. Dzięki zaś uprzejmości wójta gminy Łuków Mariusza Osiaka, do Warszawy udali się również młodzi zawodnicy Orląt Łuków i UKS Zalesie, którzy dopingowali swoich starszych kolegów. Wyniki w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 18 listopada 2013 17:48; autor: Dev
img

W minioną sobotę odbyła się finałowa runda I ligi Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Po dwóch seriach wysokie, czwarte miejsce w tabeli zajmowała drużyna Orląt Łuków. Nasza ekipa miała rywalizować na turnieju w Polkowicach razem z Budowlanymi Opole, Górnikiem Polkowice, Tarpanem Mrocza, Starte, Grudziądz, Polwicą Wierzbno. Ostatecznie Orlęta Łuków zrezygnowały ze startu, w wyniku czego zanotowały spadek z ligi. O powodach wycofania się drużyny z zawodów w Polkowicach mówi trener Robert Dołęga: - W związku z negatywną odpowiedzią Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów na pismo, w którym prosiliśmy o zmianę miejsca startu naszej drużyny w ostatniej rundzie, zmuszeni byliśmy z powodów finansowych zrezygnować z udziału w finale. Tym większa szkoda, ponieważ zajelibyśmy miejsce w pierwszej czwórce, co byłoby najlepszym osiągnięciem w historii klubu.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 18 listopada 2013 13:25; autor: Dev
img

Runda jesienna czwartej ligi już za nami, ale kształt tabeli po ostatniej z kolejek uległ zmianie. Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował wyniki pięciu spotkań. Najważniejsza zmiana jest taka, że liderem po pierwszej rundzie został Hetman Żółkiewka. Żaden walkower nie dotyczył Orląt Łuków. Szczegóły w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 18 listopada 2013 08:28; autor: Dev
img

W listopadzie kończą się akcje szkoleniowe kadr wojewódzkich w ramach Lubelskiej Unii Sportu. Aktualnie w jednej z takich akcji uczestniczą zawodniczki sekcji bokserskiej ŁKS Orlęta Łuków tj. Joanna Kleszcz i Aleksandra Goławska. Zgrupowanie odbywa się w Woli Gułowskiej. Razem z łukowskimi pięściarkami trenują  Aleksandra Zabielska i Wioleta Gontarska z MKS Kalina Lublin. Podsumowując tegoroczne wyniki lubelskich pięściarek należy zauważyć, że rok 2013 był dla nich szczególnie udany. Zawodniczki prowadzone przez trenera koordynatora kadry wojewódzkiej  Zenona Pawlikowskiego (ŁKS Orlęta Łuków) i trenera wspomagającego Zbigniewa Ciorgonia (MKS Kalina Lublin) najpierw  zostały mistrzyniami okręgu lubelskiego w swoich kategoriach wagowych, a następnie walczyły w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dwie z nich awansowały do finałów- Aleksandra Zabielska zdobyła złoty medal, a Wioleta Gontarska brązowy. 

Na zdjęciu od lewej: Joanna Kleszcz, wioletta Gontarska, Aleksandra Goławska i Aleksandra Zabielska.

[Czytaj całość]
Niedziela, 17 listopada 2013 21:01; autor: Dev
img

III runda Puchar Polski BOPZN:

Liga Międzyrzecka Międzyrzec Podlaski - Janowia Janów Podlaski 3:5
Granica Terespol - Lutnia Piszczac 1:2
ŁKS Łazy - Orlęta Łuków 1:4
Absolwent Domaszewnica - Sokół Adamów 0:3
Gręzovia Gręzówka - Unia Krzywda 2:1
Sokół Krynka - Huragan Międzyrzec Podlaski 0:11
TOP54 Biała Podlaska - Podlasie Biała Podlaska mecz na wiosnę
Orlęta Radzyń Podlaski wolny los 

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał