II WLJM, 18 maja 2013, 11:00 - Wierzbica

Niedźwiadek Chełm - Orlęta Łuków 2:1
Kiciński

Wtorek, 21 maja 2013 09:23; autor: Dev
img

Jak informuje portal jaslonet.pl na poniedziałkowej konferencji prasowej ustępujący prezes Czarnych JasłoWiesław Bazan poinformował, że mimo wcześniejszych informacji o wycofaniu z rozgrywek klub wciąż będzie grał w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej. - Nasze wycofanie będzie potraktowane jako drugi walkower i drużyna Czarnych Jasło wraca do gry w lidze - poinformował na konferencji były już prezes Czarnych Wiesław Bazan. Dodał, że o całej sytuacji poinformował prezesa Kazimierza Grenia z Podkarpackiego ZPN. Przypomnijmy, że klub złożył wniosek o wycofanie drużyny seniorów z rozgrywek 3 ligi motywując swoją decyzję brakiem środków i odzewu ze strony Burmistrza i Rady Miasta na pismo skierowane do w/w instytucji 2 maja br.

Niedziela, 19 maja 2013 19:32; autor: Dev
img

Stal Mielec pokonała Orlęta Łuków 2:0. W pierwszej połowie w 17 minucie Michał Walski strzelił gola po błędzie Marka Piotrowicza (cała defensywa się nie popisałą). W 67 minucie po jednej z kontr dwóch zawodników z Mielca znalazło się przed Pawłem Matłaczem i Michał Pruchnik skutecznie przelobował naszego bramkarza ustalając wynik. Rywale oprócz bramek mieli jeszcze wiele dogodnych okazji. Jednego gola nie uznał im sędzia, raz piłka zatrzymywała się na słupku, a raz na poprzeczce. Po stronie Orląt warto wspomnieć tylko o dwóch sytuacjach. W 2 minucie Cezary Demianiuk był faulowany w polu karnym ale sędzia nie podyktował jedenastki, tylko ukarał naszego napastnika kartką za symulowanie. Z kolei w drugiej połowie jeszcze przy stanie 0:1 ten sam zawodnik znalazł się oko w oko z bramkarzem Stali i przy próbie lobowania nie trafił w bramkę. Więcej w rozwinięciu.

Niedziela, 19 maja 2013 12:32; autor: Dev
img

W Lublinie odbyły się Eliminacje Strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Prawo udziału w turnieju mieli mistrzowie i wicemistrzowie województwa podlaskiego i lubelskiego. Lubelski Okręgowy Związek Bokserski reprezentował m.in zawodnik ŁKS Orlęta Łuków Jakub Imanow (kategoria do 75 kg). W tym roku  Kuba niestety nie powtórzył ubiegłorocznego sukcesu. kiedy to triumfował w Suwałkach zdobywając złoty medal. W Lubinie na drodze do finału stanął mu pięściarz  z Białegostoku. Pomimo ambitnej postawy łukowianin musiał uznać wyższość rywala, zadowalając się brązowym medalem. Pomimo przegranej w walce o udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  Jakub Imanow nie stracił zaufania u trenera kadry wojewódzkiej Józefa Radziewicza, który powołał go na letnie zgrupowanie. Jakub Imanow to bardzo zdolny i wszechstronnie uzdolniony pięściarz.

Sobota, 18 maja 2013 11:35; autor: Dev
img

W ten weekend drużyna trampkarzy starszych Orląt Łuków prowadzona przez Roberta Filipa pauzuje, z powodu wycofania się się z ligi jednej z drużyn. Wykorzystujemy ten moment do opublikowania zaległych relacji z ostatnich pięciu meczów młodych piłkarzy Orląt. Następne spotkanie Orlęta zagrają za tydzień z Motorem Lublin. Relacje i składy w rozwinięciu.

Sobota, 18 maja 2013 08:07; autor: Dev
img

III liga lubelsko-podkarpacka, 19 maja 2013, 17:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Stal Mielec

Ogniwo Wierzbica - Orlęta Łuków

Niedźwiadek Chełm - Orlęta Łuków

Zapraszamy także na drugi dzień Turnieju im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej w zapasach - w sobotę na Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2

Piątek, 17 maja 2013 21:35; autor: Dev
img

Jak podała oficjalna strona Czarnych Jasło, zespół seniorów występujących w III lidze lubelsko-podkarpackiej został wycofany z rozgrywek. W jasielskim klubie od dawna się nie przelewało, pierwsze poważne sygnały docierały już zimą. Mówiło się o konflikcie na linii miasto-klub, zorganizowano nawet charytatywny mecz z Sandecją Nowy Sącz, której cały dochód został przeznaczony na funkcjonowanie klubu. Na początku maja rezygnację złożył trener Robert Hapa, a parę dni temu podobne kroki podjął prezes Wiesław Bazan. Więcej w rozwinięciu.

Piątek, 17 maja 2013 12:13; autor: Dev
img

W czwartek na obiektach Domu Kultury w Woli Gułowskiej rozpoczęło się kolejne czterodniowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej juniorek młodszych w boksie kobiet. Jest to przedostatnie spotkanie kadrowiczek przed eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na  2013 rok Polski Związek Bokserski zaplanował dwa turnieje eliminacyjne (w Grudziądzu i w Gliwicach). Do finałów OOM awansują mistrzynie i wicemistrzynie z turniejów eliminacyjnych. Trener Zenon Pawlikowski liczy na dobrą postawę kadrowiczek, a szczególnie na awans łukowianek - Aleksandry Goławskiej i Joanny Kleszcz ( obie na zdjęciu). Przygotowania zawodniczek naszej sekcji bokserskiej  wspiera sympatyk tej dyscypliny Pan Tomasz Gałach z łukowskiej firmy ŻWIRTRANS.

Czwartek, 16 maja 2013 22:00; autor: Dev
img

Michał Botwina, Robert Wołoszka, Jakub Jarzynka  i Łukasz Kiryło ponownie dostali powołanie do kadry LZPN na mecz Regions Cup. Rewanżowe spotkanie z Podkarpackim ZPN odbędzie się 22 maja. W pierwszym meczu w Poniatowej padł remis 0:0. Na liście rezerwowej znalazł się Paweł Szlaski.