Mecz
Nowości w serwisie
Piątek, 8 lutego 2013 10:22; autor: Dev
img
9 lutego 2013 w hali sportowej przy Gimnazjum Nr 2 w Łukowie ul. Cięszkowizna 13, odbędzie się "V Memoriał im. Janusza Kowalczyka" połączony z "I Międzywojewódzką Ligą Młodzików" w podnoszeniu ciężarów. Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych (13-15 lat oraz 16-17 lat) bez podziału na kategorie wagowe. Serdecznie zapraszamy!  Zawody mają na celu uczczenie pamięci trenera Janusza Kowalczyka. Pierwszego szkoleniowca braci Roberta i Marcina Dołęgów.

Pierwszy memoriał odbył się 4 grudnia 1999 roku i zwyciężył w nim Marcin Dołęga. W II i III Memoriale im. Janusza Kowalczyka triumfował Robert Dołęga. Po kilkuletniej przerwie, w ubiełym roku rozegrano IV Memoriał, gdzie rywalizacja odbywała w grupie wiekowej do 16 lat, a najlepszy okazał się Jarosław Daniluk (Orlęta Łuków). 

Więcej informacji w rozwinięciu news`a.

[Czytaj całość]
Środa, 6 lutego 2013 20:47; autor: Dev
img

Wbrew pierwotnym doniesieniom Orlęta Łuków zagrały dzisiaj z czwartoligowymi rezerwami Pogoni Siedlce, a nie pierwszym zespołem z 2 ligi. Nasz zespół zremisował 0:0. Spotkanie rozegrano w Siedlcach, w trudnych warunkach, przy padającym śniegu. W sobotę nasz zespół rozpoczyna obóz w Puławach. Pierwszy sparing z Puławiakiem Puławy (A klasa lubelska). W barwach Pogoni zagrali byli piłkarze Orląt: Sylwester Buga, Mateusz Padysz, Jakub Jurek

Sparing, 6 lutego 2013, 17:00 - Siedlce
Pogoń II Siedlce - Orlęta Łuków 0:0

Orlęta: Matłacz - Mańturzyk, Jarzynka, Szlaski, Piotrowicz, Dziewulski, Paczkowski, Marciniak, Botwina, Kiryło, Demianiuk

Grali także: Osial, Kierych, Gaj, Wołoszka, Kachniarz, Adamiak 

Galeria: Zdjęcia autorstwa  Macieja Sztajnerta

[Czytaj całość]
Środa, 6 lutego 2013 11:04; autor: Dev
img

Znamy już datę pierwszego meczu Orląt Łuków w III lidze w rundzie wiosennej. 17 marca 2013 roku o 13:00 w ramach 16 kolejki zmierzymy się na wyjeździe z Chełmianką Chełm. Będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki Orląt o utrzymanie w III lidze. Drużyna z Chełma zajmuje jedno miejsce wyżej w tabeli od Orląt i ma nad nami przewagę dwóch punktów. W rundzie jesiennej wygraliśmy u siebie 1:0 po golu Sylwestra Bugi.

[Czytaj całość]
Środa, 6 lutego 2013 08:28; autor: Dev
img

W sparingu z Lutnią Piszczac w barwach Orląt wystąpiło aż 9 nowych zawodników w porównaniu z rundą jesienną tego sezonu: czterech wychowanków Pogoni Siedlce, Marcin Paczkowski, Tomasz Grochowski, Cezary Demianiuk, Paweł Matłacz (ostatnie dwa lata bronił w Podlasiu Sokołów Podlaski), Marek Piotrowicz z Orląt Radzyń Podlaski (wychowanek Podlasia BP, grał także w AZS-ie, Hetmanie Zamość i Motorze Lublin), Hubert Przybysz i Kamil Marciniak (obaj wychowankowie Orląt, ostatnio ŁKS Łazy). Z Lutnią zagrał też Mateusz Mańturzyk (Mazovia Rawa Mazowiecka, Lider Włocławek), który miał się znaleźć w kadrze już jesienią oraz Kacper Adamiak - niespełna 18-letni zawodnik Orkana Wojcieszków. Do listy zawodników, którzy zamierzają odejść dołączył: Sebastian Matuszewski - trenujący z Czarnymi Węgrów.

Dzisiaj kolejny test. Od 16:30 gramy w Siedlcach z Pogonią Siedlce.

[Czytaj całość]
Wtorek, 5 lutego 2013 16:05; autor: Dev
img

Burmistrz Miasta Łuków ogłasił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu, z zakresu krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży oraz z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2013 roku. Jak co roku o fundusze ubiegać się bedą Orlęta Łuków. Na zrealizowanie zadań wyszczególnionych w warunkach konkursu Orlęta mogą otrzymać 310 tysięcy złotych. Jest to identyczna kwota jak w roku poprzednim. Łukowski Klub Sportowy będzie chciał realizować następujące zadania:

- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w zapasach, w boksie, w piłce siatkowej, w piłce nożnej/obejmującej min. 5 grup szkoleniowych w różnych kategoriach wiekowych, zgłoszonych w okręgowych związkach sportowych/, w sekcji warcabów - kwota zabezpieczona do 265 000 zł,  

- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w podnoszeniu ciężarów i kulturystyce - kwota zabezpieczona do 45 000 zł

[Czytaj całość]
Wtorek, 5 lutego 2013 13:53; autor: Dev
img

Na fazie grupowej zakończyli zmagania w Halowych Mistrzostwach Okręgu BOZPN juniorzy młodsi Orląt Łuków. Podopieczni Pawła Gruli byli gospodarzami turnieju w ubiegłą sobotę. Zawody odbyły się na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. W sumie rywalizowało jedenaście drużyn z dziesięciu klubów okręgu (TOP54 Biała Podlaska wystawił dwa składy). Z awizowanych wcześniej ekip nie przyjechały Orlęta Radzyń. Nasza drużyna w pięcio zespołowej grupie wygrała jeden mecz, jeden zremisował i doznała dwóch porażek. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce i nie awansowała do półfinałów. Zwycięzcą całego turnieju został zespół Agro Corn Milanów, który w finale pokonał drugą drużynę TOP54 Biała Podlaska (z obiema Orlęta przegraływ grupie). W rozwinięciu skład Orląt i wyniki.

[Czytaj całość]
Wtorek, 5 lutego 2013 12:57; autor: Dev
img

Boks i zapasy- Zenon Pawlikowski i Ryszard Wałachowski trenerami Kadr Wojewódzkich  Szkolenie Kadr Wojewódzkich to program Ministerstwa Sportu i Turystyki. W województwie lubelskim program realizowany jest przez Lubelską Unię Sportu, która w dniu 2 lutego 2013r. w sali konferencyjnej PZMot przy ul. Prusa 8 w Lublinie zorganizowała spotkanie z trenerami rekomendowanymi przez Okręgowe Związki Sportowe we wszystkich dyscyplinach uczestniczących we Współzawodnictwie Sportowego Dzieci i Młodzieży. Na spotkaniu prezes Lubelskiej Unii Sportu Bogusław Trojan wręczył powołania trenerom koordynatorom Kadry Wojewódzkiej Juniorów i Młodzików na 2013 rok. Wśród powołanych znaleźli się dwaj łukowscy szkoleniowcy. Trener sekcji bokserskiej łukowskich „Orląt” Zenon Pawlikowski został powołany na trenera koordynatora Kadry Wojewódzkiej Juniorów w boksie kobiet, a trener sekcji zapaśniczej „ Armaty” Stoczek Łukowski Ryszard Wałachowski otrzymał nominacje na trenera koordynatora Kadry Wojewódzkiej Młodzików w zapasach kobiet. W najbliższym czasie  trenerów czeka  ciężka praca przy opracowaniu planów szkolenia, a następnie kwalifikacja zawodników do kadry.

[Czytaj całość]
Sobota, 2 lutego 2013 16:42; autor: Dev
img

Orlęta Łuków przegrały pierwszy mecz sparingowy przed rundą wiosenną. Nasza drużyna nie sprostała czwartoligowej Lutni Piszczac i przegrała 4:5. Mecz rozegrano na sztucznym boisku w Siedlcach.

Sparing, 2 lutego 2013, 14:30 - Siedlce
Orlęta Łuków - Lutnia Piszczac 4:5
Paczkowski, Kiryło, Dziewulski, Gaj 

Orlęta: Osial - Piotrowicz, Szlaski, Kierych, Mańturzyk - Paczkowski, Wołoszka, Kiryło, Kachniarz - Botwina, Demianiuk

Grali także: Grochowski, Matłacz, Dziewulski, Gaj, Marciniak, Przybysz, K.Adamiak

[Czytaj całość]
Piątek, 1 lutego 2013 17:05; autor: Dev
img

W sobotę 2 lutego 2013 o 14:30 Orlęta Łuków zagrają swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Na sztucznym boisku w Siedlcach zagramy z czwartoligową Lutnią Piszczac. Po jesiennych zmaganiach Lutnia (jest beniaminkiem) zajmuje 13 miejsce w lidze. W barwach Orląt powinniśmy zobaczyć kilku nowych zawodników.

Przypominamy również, że w sobotę od 10:00 na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie trwać będą Halowe Mistrzostwa Okręgu BOZPN juniorów młodszych. Zapraszamy serdecznie na te zawody.

[Czytaj całość]
Piątek, 1 lutego 2013 16:55; autor: Dev
img

Hala sportowa przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie będzie nosiła imię Janusza Kowalczyka – trenera łukowskich ciężarowców. Decyzję o nadaniu imienia podjęto na sesji 31 stycznia. Wniosek o podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia Janusza Kowalczyka hali przy Gimnazjum nr 2 złożył radny Rober Dołęga. Do wniosku załączył pozytywne Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Radni usłyszeli także negatywną opinie Rady Pedagogicznej. Większość nauczycieli z „Dwójki” stwierdziła, że hala stanowi integralną część szkoły i nie ma powodu nadawać jej oddzielnego imienia.

Większość radnych zdecydowała się jednak poprzeć wniosek radnego. Za nadaniem imienia Janusza Kowalczyka hali przy „Dwójce” było 14 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu.

Już za tydzień na tym obiekcie odbędzie się V Memoriał im. Janusza Kowalczyka, o którym szerzej poinformujemy  w najbliższych dniach.

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał