Mecz
Nowości w serwisie
Środa, 6 lutego 2013 08:28; autor: Dev
img

W sparingu z Lutnią Piszczac w barwach Orląt wystąpiło aż 9 nowych zawodników w porównaniu z rundą jesienną tego sezonu: czterech wychowanków Pogoni Siedlce, Marcin Paczkowski, Tomasz Grochowski, Cezary Demianiuk, Paweł Matłacz (ostatnie dwa lata bronił w Podlasiu Sokołów Podlaski), Marek Piotrowicz z Orląt Radzyń Podlaski (wychowanek Podlasia BP, grał także w AZS-ie, Hetmanie Zamość i Motorze Lublin), Hubert Przybysz i Kamil Marciniak (obaj wychowankowie Orląt, ostatnio ŁKS Łazy). Z Lutnią zagrał też Mateusz Mańturzyk (Mazovia Rawa Mazowiecka, Lider Włocławek), który miał się znaleźć w kadrze już jesienią oraz Kacper Adamiak - niespełna 18-letni zawodnik Orkana Wojcieszków. Do listy zawodników, którzy zamierzają odejść dołączył: Sebastian Matuszewski - trenujący z Czarnymi Węgrów.

Dzisiaj kolejny test. Od 16:30 gramy w Siedlcach z Pogonią Siedlce.

[Czytaj całość]
Wtorek, 5 lutego 2013 16:05; autor: Dev
img

Burmistrz Miasta Łuków ogłasił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu, z zakresu krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży oraz z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2013 roku. Jak co roku o fundusze ubiegać się bedą Orlęta Łuków. Na zrealizowanie zadań wyszczególnionych w warunkach konkursu Orlęta mogą otrzymać 310 tysięcy złotych. Jest to identyczna kwota jak w roku poprzednim. Łukowski Klub Sportowy będzie chciał realizować następujące zadania:

- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w zapasach, w boksie, w piłce siatkowej, w piłce nożnej/obejmującej min. 5 grup szkoleniowych w różnych kategoriach wiekowych, zgłoszonych w okręgowych związkach sportowych/, w sekcji warcabów - kwota zabezpieczona do 265 000 zł,  

- Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w podnoszeniu ciężarów i kulturystyce - kwota zabezpieczona do 45 000 zł

[Czytaj całość]
Wtorek, 5 lutego 2013 13:53; autor: Dev
img

Na fazie grupowej zakończyli zmagania w Halowych Mistrzostwach Okręgu BOZPN juniorzy młodsi Orląt Łuków. Podopieczni Pawła Gruli byli gospodarzami turnieju w ubiegłą sobotę. Zawody odbyły się na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. W sumie rywalizowało jedenaście drużyn z dziesięciu klubów okręgu (TOP54 Biała Podlaska wystawił dwa składy). Z awizowanych wcześniej ekip nie przyjechały Orlęta Radzyń. Nasza drużyna w pięcio zespołowej grupie wygrała jeden mecz, jeden zremisował i doznała dwóch porażek. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce i nie awansowała do półfinałów. Zwycięzcą całego turnieju został zespół Agro Corn Milanów, który w finale pokonał drugą drużynę TOP54 Biała Podlaska (z obiema Orlęta przegraływ grupie). W rozwinięciu skład Orląt i wyniki.

[Czytaj całość]
Wtorek, 5 lutego 2013 12:57; autor: Dev
img

Boks i zapasy- Zenon Pawlikowski i Ryszard Wałachowski trenerami Kadr Wojewódzkich  Szkolenie Kadr Wojewódzkich to program Ministerstwa Sportu i Turystyki. W województwie lubelskim program realizowany jest przez Lubelską Unię Sportu, która w dniu 2 lutego 2013r. w sali konferencyjnej PZMot przy ul. Prusa 8 w Lublinie zorganizowała spotkanie z trenerami rekomendowanymi przez Okręgowe Związki Sportowe we wszystkich dyscyplinach uczestniczących we Współzawodnictwie Sportowego Dzieci i Młodzieży. Na spotkaniu prezes Lubelskiej Unii Sportu Bogusław Trojan wręczył powołania trenerom koordynatorom Kadry Wojewódzkiej Juniorów i Młodzików na 2013 rok. Wśród powołanych znaleźli się dwaj łukowscy szkoleniowcy. Trener sekcji bokserskiej łukowskich „Orląt” Zenon Pawlikowski został powołany na trenera koordynatora Kadry Wojewódzkiej Juniorów w boksie kobiet, a trener sekcji zapaśniczej „ Armaty” Stoczek Łukowski Ryszard Wałachowski otrzymał nominacje na trenera koordynatora Kadry Wojewódzkiej Młodzików w zapasach kobiet. W najbliższym czasie  trenerów czeka  ciężka praca przy opracowaniu planów szkolenia, a następnie kwalifikacja zawodników do kadry.

[Czytaj całość]
Sobota, 2 lutego 2013 16:42; autor: Dev
img

Orlęta Łuków przegrały pierwszy mecz sparingowy przed rundą wiosenną. Nasza drużyna nie sprostała czwartoligowej Lutni Piszczac i przegrała 4:5. Mecz rozegrano na sztucznym boisku w Siedlcach.

Sparing, 2 lutego 2013, 14:30 - Siedlce
Orlęta Łuków - Lutnia Piszczac 4:5
Paczkowski, Kiryło, Dziewulski, Gaj 

Orlęta: Osial - Piotrowicz, Szlaski, Kierych, Mańturzyk - Paczkowski, Wołoszka, Kiryło, Kachniarz - Botwina, Demianiuk

Grali także: Grochowski, Matłacz, Dziewulski, Gaj, Marciniak, Przybysz, K.Adamiak

[Czytaj całość]
Piątek, 1 lutego 2013 17:05; autor: Dev
img

W sobotę 2 lutego 2013 o 14:30 Orlęta Łuków zagrają swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Na sztucznym boisku w Siedlcach zagramy z czwartoligową Lutnią Piszczac. Po jesiennych zmaganiach Lutnia (jest beniaminkiem) zajmuje 13 miejsce w lidze. W barwach Orląt powinniśmy zobaczyć kilku nowych zawodników.

Przypominamy również, że w sobotę od 10:00 na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie trwać będą Halowe Mistrzostwa Okręgu BOZPN juniorów młodszych. Zapraszamy serdecznie na te zawody.

[Czytaj całość]
Piątek, 1 lutego 2013 16:55; autor: Dev
img

Hala sportowa przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie będzie nosiła imię Janusza Kowalczyka – trenera łukowskich ciężarowców. Decyzję o nadaniu imienia podjęto na sesji 31 stycznia. Wniosek o podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia Janusza Kowalczyka hali przy Gimnazjum nr 2 złożył radny Rober Dołęga. Do wniosku załączył pozytywne Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Radni usłyszeli także negatywną opinie Rady Pedagogicznej. Większość nauczycieli z „Dwójki” stwierdziła, że hala stanowi integralną część szkoły i nie ma powodu nadawać jej oddzielnego imienia.

Większość radnych zdecydowała się jednak poprzeć wniosek radnego. Za nadaniem imienia Janusza Kowalczyka hali przy „Dwójce” było 14 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu.

Już za tydzień na tym obiekcie odbędzie się V Memoriał im. Janusza Kowalczyka, o którym szerzej poinformujemy  w najbliższych dniach.

[Czytaj całość]
Czwartek, 31 stycznia 2013 18:49; autor: Dev
img

Jakub Dołęga, 13-letni zawodnik młodzieżowych drużyn Orląt Łuków w przyszłym tygodniu uda się na testy do Legii Warszawa. Skauci "Wojskowych" dwukrotnie obserwowali młodego pomocnika z Łukowa. Jego gra przypadła im na tyle do gustu, iż postanowili zaprosić gracza do Warszawy.  Przedstawiciele stołecznego klubu po raz pierwszy dostrzegli talent Dołęgi podczas ligowego meczu z Widokiem Lublin, zakończonego zwycięstwem łukowian 3:0. Zawodnik brylował wówczas na boisku i wpadł w oko skautom Legii. Ci po raz drugi obserwowali trzynastolatka podczas halowego turnieju w Warszawie, podczas którego Dołęga ponownie pokazał się z dobrej strony, dzięki czemu otrzymał zaproszenie na testy. 

[Czytaj całość]
Czwartek, 31 stycznia 2013 10:37; autor: Dev
img

W najbliższą sobotę 2 lutego w Łukowie w  hali sportowej przy  Gimnazjum nr 2 o godzinie 10:00 rozpoczynają się XV Halowe Mistrzostwa Okręgu BOZPN w piłce nożnej w kategorii junior młodszy. W turnieju wezmą udział drużyny: TOP54 Biała Podlaska (dwie drużyny), Huragan Międzyrzec Podlaski, Unia Krzywda, Victoria Parczew, LKS Milanów, Tur Turze Rogi, Grom Kąkolewnica, GLKS Stanin, Niwa Łomazy, Orlęta Radzyń oraz gospodarz Orlęta Łuków. Jest to pierwsza impreza organizowana przez ŁKS Orlęta Łuków w ramach obchodów 90-lecia klubu. Następna już za tydzień, także w Gimnazjum nr 2 odbędzie się Turniej Podnoszenia Ciężarów .

[Czytaj całość]
Czwartek, 31 stycznia 2013 10:23; autor: Dev
img

27 stycznia 2013 w  Białej Podlaskiej rywalizował rocznik 1994  Junior Starszy w XV Halowych Mistrzostwach Okręgu BOZPN - III Memoriał im. Władysława Wójcickiego. Drużyna łukowskich Orląt prowadzona przez nowego trenera Stanisława Chudzika dotarła do ćwierćfinału. W grupie eliminacyjnej łukowscy juniorzy pokonali drużyny z Janowa Podlaskiego  i Okrzei, a przegrali z LKS Milanów. W ćwierćfinale ulegli TOP54 Biała Podlaska. Nowy trener stwierdził, że nie ma co przywiązywać wagi do wyników turniejów halowych, jest to forma przygotowań do rundy wiosennej. Więcej w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał