Mecz
Nowości w serwisie
Czwartek, 27 września 2012 15:12; autor: Dev
img

Od pewnego czasu na forum portalu www.civitaslukoviensis.pl można zadawać pytania do Burmistrza Łukowa. Dariusz Szustek zobowiązał się do udzielania odpowiedzi. Wśród poruszanych kwestii nie zabrakło sprawy stadionu w Łukowie. Z odpowiedzi burmistrza jasno wynika, że nowego stadionu nie mamy się co spodziewać w bliżej określonej przyszłości. Oto wybrane pytania i odpowiedzi:

Jakie plany mają włodarze miasta w związku ze stadionem? Czy problem stadionu (jego stanu technicznego, lokalizacji, itd.) jest przedmiotem troski Burmistrza i Rady Miasta?
- Temat modernizacji stadionu był dyskutowany podczas obrad Rady Sportu. Kolejne posiedzenie w tym temacie jest przewidywane w styczniu 2012 roku z udziałem posła na Sejm Cezarego Kucharskiego. Miasto czyni starania zmierzające do czynnego udziału w realizowanych przez Ministerstwo Sportu projektach p.n. „Sztuczna płyta” oraz „Budowa i modernizacja obiektów sportowych”. Istnieje również możliwość wpisania rozbudowy lub modernizacji stadionu do wieloletniego planu inwestycji sportowych województwa lubelskiego.

[Czytaj całość]
Czwartek, 27 września 2012 08:33; autor: Dev
img

Podczas sesji Rady Miasta w Łukowie, która odbywała się we wtorek 25 września, w porządku obrad znalazł się m.in. punkt w sprawie nadania jednej z ulic miasta imienia Janusza Kowalczyka – trenera łukowskich ciężarowców. Ale ten sam radny, który wnioskował o podjęcie takiej uchwały, już na sesji złożył kolejny wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad. Najnowszym pomysłem jest nadanie imienia Janusza Kowalczyka hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Więcej w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
Środa, 26 września 2012 17:30; autor: Dev
img

Nie Andrzej Suchodolski, a Paweł Grula będzie ostatecznie nowym trenerem Orląt Łuków. Informowaliśmy wczoraj, że to Suchodolski zastąpi Roberta RóżańskiegoDoświadczony szkoleniowiec długo zastanawiał się nad propozycją działaczy, ale ostatecznie zrezygnował. W tej sytuacji beniaminka poprowadzi zaledwie 28-letni Grula, były piłkarz Orląt, który miał być asystentem Suchodolskiego. – Nie było szansy, żebyśmy doszli do porozumienia. Przyznaję jednak, że długo myślałem, czy nie wziąć tego zespołu. Doszedłem jednak do wniosku, że to po prostu zły moment. Nie jestem czarodziejem i tak naprawdę niewiele byłbym w stanie zrobić.

[Czytaj całość]
Środa, 26 września 2012 09:37; autor: Dev
img

W dniu 22.09.2012 w Kisielsku k/Stoczka Łukowskiego odbyły się Otwarte Mistrzostrza Województwa Lubelskiego w zapasach Kobiet. W zawodach wystartowały przedstawicielki trzech klubów powiatu Łukowskiego ŁKS Orlęta Łuków, UKS Orzeł Zalesie,oraz gospodynie GKS Armaty Stoczek Łukowski, łącznie startowały zawodniczki z 13 lubelskich klubów oraz WLKS Siedlce. Zawody odbyły się w 3 grupach wiekowych juniorki -kadetki, młodziczki oraz dzieci. Zawodniczki Orląt Łuków, podpopiecznie Grzegorza Wałachowskiego zdobyły trzy miejsca medalowe. Wyniki w rozwinięciu newsa.

[Czytaj całość]
Wtorek, 25 września 2012 13:40; autor: Dev
img

Andrzej Suchodolski zrezygnował z funkcji trenera Orląt Łuków  i stanowisko to obejmie były piłkarz Orląt Paweł Grula (na zdjęciu). W poniedziałek poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym trenerem Robertem Różańskim. Jego miejsce miał zająć Andrzej Suchodolski i jako asystent Paweł Grula. Dzisiaj Suchodolski zrezygnował ze względów rodzinnych. Paweł Grula do tej pory prowadził juniorów młodszych. Jeszcze nie wiadomo czy będzie łączył obie te funkcje.


[Czytaj całość]
Wtorek, 25 września 2012 08:38; autor: Dev
img

Dzisiaj 19 lat kończy Michał Botwina - napastnik łukowskich Orląt. Do naszego zespołu trafił prawie dwa lata temu, w wieku 17 lat z Bizona Jeleniec. Na boiskach A-klasy był czołowym strzelcem. Wraz z Orlętami awansował do III ligi, gdzie niedawno strzelił swoją pierwszą bramkę. W ŁKS rozegrał jak dotąd ponad 50 spotkań w IV i III lidze, zwykle w pierwszym składzie. Latem był na testach w pierwszoligowej Bogdance Łęczna. Z okazji urodzin życzymy Michałowi pomyślności w życiu prywatnym i szybkich postępów w karierze sportowej. 

Debiut w lidze: 27.03.2011 (Dwernicki-Orlęta 0:6)
Mecze w lidze: 52
Gole w lidze: 17

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 24 września 2012 17:55; autor: Dev
img

Robert Różański nie jest już trenerem seniorów Orląt Łuków. Na tym stanowisku zastąpi go Andrzej Suchodolski, któremu jako II trener pomagać będzie Paweł Grula. Taką decyzję niejednogłośnie podjęło prezydium klubu w składzie: Tomasz Tryboń, Zygmunt Piekarski i Adam Kulik.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 24 września 2012 12:25; autor: Dev
img

Trampkarze starsi przegrali 3:4 u siebie z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mecz był wyrównany, dużą rolę przy większości bramek zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny miał silnie wiejący wiatr. Mecz zaczął sie odważnymi atakami Orląt. W 2 minucie w polu karnym padł Bartosz Tomczuk, lecz pani sędzia nie podyktowała karnego, który ewidentnie się należał. Po dwóch świetnie wyprowadzonych kontrach Tomasovia prowadziła 2:0.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 24 września 2012 10:49; autor: Dev
img

Czterech porażek z rzędu nie doznaliśmy nawet podczas sezonu 2008/2009 gdy spadaliśmy z III ligi.  Do tego dochodzą: tylko jedno zwycięstwo, zaledwie pięć strzelonych bramek i przedostatnia pozycja w tabeli. Jest to z pewnością odpowiedni moment by zastanowić się nad przyczynami słabej formy piłkarzy Orląt Łuków. Ale czy moment na nerwowe ruchy i małpowanie innych? Przyczyny obecnej sytuacji są tak złożone, że ciężko oczekiwać by pojedyncze ruchy cokolwiek zmieniły. Wątpliwym by zmiana trenera Roberta Różańskiego o której głosy pojawiają się od kilku kolejek, była lekiem na całe zło w Orlętach. W rozwinięciu subiektywna ocena sytuacji w jakiej znalazła się nasza drużyna.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 24 września 2012 08:49; autor: Dev
img

Podlasie wreszcie przełamało niemoc na swoim boisku. Gospodarze w sobotę ograli Orlęta Łuków 1:0. Podopieczni Władimira Geworkjana dopiero za piątym podejściem zdobyli komplet punktów przed własną publicznością. Wcześniej bialczanie u siebie zanotowali ledwie jeden remis i trzy porażki.

Jako pierwsi blisko otwarcia wyniku byli goście. Już po 180 sekundach gry, po główce Michała Bondary piłka minimalnie minęła bramkę Adama Wasiluka. W 18 minucie odpowiedzieli miejscowi po akcji Łukasza Sawtyruka z Mateuszem Paczkowskim ten drugi sprawdził czujność Waldemara Lisiewicza. Bramkarz Orląt sparował jednak piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem lekkiej przewagi miejscowych, ale efektu bramkowego nie było.

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał