Mecz
Nowości w serwisie
Wtorek, 21 sierpnia 2012 21:15; autor: Dev
img

Już w najbliższą sobotę reprezentacja Polski Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów  odleci do Bukaresztu by reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy Juniorów do lat 17, które odbędą się w dniach 25.08-02.09. 2012r. W 15 osobowej ekipie zawodniczek i zawodników znalazł się wychowanek łukowskich Orląt, podopieczny Roberta Dołęgi - Jarosław Daniluk. Będzie to debiut młodego sportowca w imprezie międzynarodowej, który wyjdzie na pomostprawdopodobnie 1 września i wystąpi w kategorii wagowej do 94 kg.  Więcej w rozwinięciu

[Czytaj całość]
Wtorek, 21 sierpnia 2012 08:46; autor: Dev
img

W inaguracyjnym meczu z Chełmianką Chełm w barwach Orląt Łuków zadebiutowało trzech nowych graczy.  Pełne 90 minut zaliczyli obrońcy Tomasz Jaszczyński (na zdjęciu z prawej podczas meczu z Karpatami) i Jakub Jarzynka, a 58 minut grał napastnik Michał Bondara. W końcówce wystąpił także napastnik Dariusz Dziewulski, ale był to jego już trzeci powrót do Orląt, których jest wychowankiem, więc trudno uznać go za debiutanta. Jaszczyński ma 22 lata i przyszedł z Podlasia Biała Podlaska. Jarzynka z kolei przyszedł z Widoku Lublin, ma 19 lat i w czerwcu został wybrany do najlepszej trójki obrońców I WLJS. Michał Bondara (26 lat) ostatnio grał w Victorii Kałuszyn, gdzie strzelił 14 bramek w okręgówce. Dariusz Dziewulski (33 lata) trzy sezony reprezentował Pogoń Siedlce i w III lidze został królem strzelców z 20 bramkami.

Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 12:09; autor: Dev
img

Początek spotkania należał do gości, a ekipa Roberta Różańskiego może mówić o dużym szczęściu. Włodzimierza Lisiewicza w piątej minucie wyręczyło... spojenie, 60 sekund później słupek, a w kolejnych minutach już sam bramkarz uwijał się jak w ukropie. 28-letni golkiper, co chwilę bronił groźne strzały rywali, ale gola nie puścił.

Więcej w rozwinięciu.

Niedziela, 19 sierpnia 2012 20:58; autor: Dev
img

Remisem 0-0 zakończył się trzeci nasz mecz po powrocie do III ligi.  W niedzielę Orlęta Łuków zremisowały bezbramkowo z Karpatami Krosno i po trzech seriach zajmują dziewiąte miejsce z czterema punktami na koncie. Tuż przed końcem nasi piłkarze strzelili gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Rywal za to wcześniej obijał nasz słupek i poprzeczkę. W tabeli prowadzi z kompletem punktów Stal Sanok. Niewesoło wygląda sytuacja czterech drużyn z Lubelszczyzny - Orląt Radzyń, Podlasia Biała Podlaska, Lublinianki i Stali Kraśnik, które zajmują ostatnie miejsca.

Piątek, 17 sierpnia 2012 10:11; autor: Dev
img

Agnieszka Osial, zawodniczka sekcji bokserskiej ŁKS Orlęta Łuków została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski Kobiet.  Listę zawodników zakwalifikowanych do Kadry Narodowej na II półrocze 2012 roku ogłosił właśnie Polski Związek Bokserski.  Łukowianka, która występuje w kategorii do 69 kg, otrzymała powołanie za zdobycie w Toruniu srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorek. To już drugie takie wyróżnienie w tym roku. Wcześniej Agnieszka została powołana do kadry przez Polski Związek Kick- Boxingu. Jak podkreśla Zenon Pawlikowski - trener zawodniczki, Agnieszka swoje sukcesy zawdzięcza przede wszystkim ciężkiej pracy, trenuje więcej niż inni, dużo od siebie wymaga i ciągle jest głodna sukcesu.

Czwartek, 16 sierpnia 2012 11:40; autor: Dev
img

Robert Różański (Orlęta): - Zwycięstwo Stali było zasłużone, ponieważ przeciwnik rozegrał bardzo dobrą drugą odsłonę. Pierwsza część spotkania generalnie przebiegała na naszą korzyść, lecz później niepotrzebnie oddaliśmy pole rywalom. Szczególnie kiepski był w naszym wykonaniu pierwszy kwadrans po przerwie, wtedy wszystko nam się posypało. Szczerze mówiąc, jestem nieco zaskoczony takim obrotem wydarzeń, ponieważ walczyliśmy na dobrym, dużym boisku, właściwie idealnym dla mojego zespołu. Orlęta potrafią przecież grać skrzydłami i prostopadłymi podaniami, dlatego powinien to być nasz atut. Niestety, dzisiaj nie potrafiliśmy tego wszystkiego pokazać w Sanoku.

Środa, 15 sierpnia 2012 22:09; autor: Bartlomeo
img

W dzisiejszym meczu Orlęta przegrały z miejscową Stalą 0:2 (0:0). Tylko przez godzinę gry żółto-czerwoni dawali nadzieję kibicom na korzystny wynik. Niewykorzystana okazja Sylwestra Bugi, szybko zemściła się golem dla Stali. Zaraz po tym trener Robert Różański postawił wszystko na jedną kartę i wpuścił kolejno trzech napastników. Orlęta się odkryły, co zaowocowało kolejnymi okazjami. Jedną z nich wykorzystał autor także pierwszego gola Damian Niemczyk. W Orlętach od pierwszej minuty grał Dariusz Dziewulski, pamiętający przegrane baraże ze Stalą Sanok z 1998 roku. Może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby nie kontuzja w 40 minucie Jakuba Bulaka. Nasz obrońca po raz drugi w tym roku doznał urazu barku i został odwieziony do szpitala. Więcej w rozwinięciu.

Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 07:46; autor: Dev
img

Robert Różański (Orlęta Łuków): - Cieszą zarówno trzy punkty jak i nasza niezła gra. Mecz mógł podobać się kibicom, bo było to otwarte widowisko. Żadna z drużyn się nie broniła, ale starała atakować i szukać swoich okazji. Wydaje mi się, że zasłużenie wygraliśmy, bo stworzyliśmy sobie więcej okazji niż przeciwnik chociaż rywale zasłużyli na co najmniej jedną bramkę.

Artur Bożyk (Chełmianka Chełm): - Straciliśmy tutaj trzy punkty. Mieliśmy dwie poprzeczki i szkoda naprawdę tych straconych punktów. Moim zdaniem nie zasłużyliśmy na przegraną dzisiaj. Przyczyna porażki? Niedyspozycja jednego z młodzieżowców. Orlęta dosyć szybko znalazły nasz słaby punkt i to był jeden z powodów naszej porażki. Na początku nie udało się udokumentować naszej przewagi, a potem koszmarne błędy techniczno - taktyczne spowodowały, że był rzut karny. Mnie najbardziej cieszy debiut siedemnastolatków, dobre wrażenie wywarł na mnie także Michał Górniak.

Niedziela, 12 sierpnia 2012 23:39; autor: Dev
img

Orlęta Łuków w pierwszym meczu nowego sezonu III ligi lubelsko-podkarpackiej pokonały Chełmiankę  Chełm 1:0. Wynik dosyć szybko, bo już w 11 minucie ustalił Sylwester Buga (na zdjęciu), pewnie egzekwując rzut karny. Spotkanie beniaminka z niedoszłym spadkowiczem było ciekawe i rozgrywane w szybkim tempie. Piłka dwukrotnie zatrzymywała się na poprzeczce i raz na słupku. Orlęta wystąpiły w nowych, pasiastych strojach, a także z czterema nowymi zawodnikami. Absolutnymi debiutantami byli: Tomasz Jaszczyński, Jakub Jarzynka i Michał Bondara, a czwarty powrót do Orląt zaliczył Dariusz Dziewulski. Już prezentujemy zdjęcia ze spotkania (jak zwykle autorstwa Wojtka i Waldemara Szczęśniaków) -  a szerszy opis meczu powinien pojawić się jutro. Kolejny mecz już za 3 dni w Sanoku.

Sobota, 11 sierpnia 2012 09:45; autor: Dev
img

Już w niedzielę o 17:00 pierwszy mecz w III lidze lubelsko-podkarpackiej. Orlęta Łuków zagrają z Chełmianką Chełm. Nikogo nie może zabraknąć na stadionie. Mecz z Chełmianką będzie imprezą masową. Poniżej przedstawiamy szczegółowe regulaminy i zasady jakie podaje organizator przed tym spotkaniem.

Program imprezy masowej: Orlęta Łuków - Chełmianka Chełm (kliknij)

Regulamin imprezy masowej - meczu piłki nożnej organizowanego przez ŁKS Orlęta Łuków (kliknij)