Mecz
Nowości w serwisie
Sobota, 14 kwietnia 2012 08:16; autor: Dev
img

W pierwszym meczu rundy rewanżowej drużyna kobiet Orląt Łuków przegrała z MUKS Kraśnik 2:1. Gola dla naszych dziewczyn zdobyła z rzutu wolnego Daria Karolak. Spotkanie rozegrano awansem w ostatnią środę na prośbę gospodarzy. Pierwotnie miało się ono odbyć w weekend. Kolejny mecz - również na wyjeździe - nasza drużyna zagra w Lubartowie z Lewartem za tydzień.

Tabela, wyniki i aktualny terminarz III ligi kobiet tutaj.

III liga lubelska, 11 kwietnia 2012 - Kraśnik
MUKS Kraśnik - Orlęta Łuków 2:1
Karolak 15

Orlęta: Kot, Wiącek (P.Orzełowska), Korycińska, Maksim (Golba), Michalak (Kiryła), Mućka, Karolak, Końka, M.Orzełowska, Izdebska, Bancerz.

Żółte kartki: M.Orzełowska, Bancerz, Karolak

[Czytaj całość]
Czwartek, 12 kwietnia 2012 06:45; autor: Dev
img

- Drużyna stanęła na wysokości zadania, bo nie ograniczała się tylko do obrony, ale próbowała gry z kontry i starała się skutecznie wykonać stałe elementy gry. Udało nam się zdobyć bramkę w 25 minucie po faulu na Sylwku Budze. Sebastian Matuszewski uderzył z rzutu wolnego i prowadziliśmy 1:0. Lewart nie stwarzał klarownych sytuacji, prowadził atak pozycyjny. My bardzo skutecznie rozbijaliśmy te ataki, wyprowadzaliśmy kontry, ale niestety nie udało nam się żadnej skutecznie zakończyć - skomentował mecz Robert Różański, szkoleniowiec zespołu z Łukowa.

Środa, 11 kwietnia 2012 20:14; autor: Dev
img

W zaległym meczu 18. kolejki Lewart Lubartów zremisował z Orlętami Łuków 1:1. Już w 11. minucie wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Mitaszkę fauluje Paweł Szlaski, arbiter bez wahania wyciąga czerwoną kartkę i wyrzuca łukowianina z boiska. Czternaście minut później stały fragment gry przynosi prowadzenie gościom. Rzut wolny z linii pola karnego na bramkę zamienia Sebastian MatuszewskiDwadzieścia minut po przerwie ponownie w dogodnej sytuacji znalazł się Mitaszka, który miał już przed sobą pustą bramkę i został sfaulowany przez Włodzimierza Lisiewicza. Golkiper gości obejrzał żółty kartonik choć nikt nie mógłby protestować gdyby został usunięty z boiska. Rzut karny wykorzystał Borys Kaczmarski doprowadzając do wyrównania. W 75. minucie siły na boisku zostały wyrównane. Maciej Jezior sfaulował Mateusza Wysokińskiego za co otrzymał drugą żółtą karkę i powędrował do szatni. Ostatnie minuty nie przyniosły już zmiany rezultatu, Orlęta wywożą z Lubartowa jeden punkt i wciąż zachowują status drużyny niepokonanej w bieżącym sezonie.

Poniedziałek, 9 kwietnia 2012 08:37; autor: Dev
img

Po spotkaniu z ŁKS Łazy poprosiliśmy kilku zawodników występujących na boisku o podsumowanie mecz.

Stanisław Chudzik (ŁKS Łazy): - Póki starczyło sił dzielnie się broniliśmy, jednak Orlęta to drużyna, która potrafi wykorzystać indywidualne błędy i tak też się skończyło. Szkoda tylko że aż 5 błędów popełniliśmy- to smuci. Orlęta były w tym meczu zdecydowanie lepszym zespołem.  Z mojej strony chciałbym pogratulować drużynie Orląt awansu a zarazem podziękować chłopakom z Łazów za walkę.
A z okazji Świąt chciałbym sympatykom Orląt i Łazów życzyć Wszystkiego Najlepszego.

img

Mimo wygranej 5:0 z ŁKS Łazy, kiepsko ten mecz będzi wspominał Jakub Bulak. Obrońca Orląt około 15 minuty meczu po jednym ze starć w polu karnym nieszczęśliwie upadł na ziemię. Od razu było widać, że coś jest nie tak z ręką ale zawodnik kontynuował akcję. Dopiero podczas najbliższej przerwy w grze zszedł poza boisko ale po chwili wrócił na nie z powrotem. O sytuacji opowiada sam piłkarz: -Mam wybity bark i 2 tygodnie gipsu, a potem czeka mnie rehabilitacja. To było na samym początku meczu. Źle upadłem, ale sam nastawiłem bark i grałem dalej na swoją odpowiedzialność. W samej końcówce znowu mi wypadł i juz nie dałem rady go nastawić. Zszedłem z boiska około 90 minuty, ale nie było zmiany bo mieliśmy wykorzystany limit.

Zatem Kuba niemal cały mecz występował z kontuzją. Mimo tej sytuacji życzymy mu Wesołych Świąt i szybkiego powrotu na boisko.

Sobota, 7 kwietnia 2012 13:26; autor: Dev
img

Orlęta Łuków wygrały z ŁKS Łazy 5:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski BOZPN. Nasz zespół skuteczny okazał się dopiero po przerwie, a wszystkie bramki strzelili rezerwowi: Kierych, Kopeć, Fredo, Botwina (dwie). Trener Robert Różański dał szansę zaprezentowania się przede wszystkim zawodnikom rezerwowymi stąd nietypowy skład zespołu. Więcej o meczu w rozwinięciu. /Na zdjęciu Maciej Domański w starciu z Radosławem Izdebskim/

img

Dzisiaj 40 lat kończy trener Orląt Łuków Robert Różański. Stanowisko pierwszego szkoleniowca w Łukowie zajmuje od lipca 2010 roku. W poprzednim sezonie zajął z Orlętami 3 miejsce w IV lidze, a w obecnym prowadzony przez niego zespół jest na 2 pozycji. Wcześniej trenował Podlasie Biała Podlaska, Huragan Międzyrzec Podlaski i Orlęta Radzyń Podlaski. Jako zawodnik reprezentował: Podlasie Biała Podlaska, Avię Świdnik, Górnik Łęczna, Ładę Biłgoraj, Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Motor Lublin. Z okazji urodzin życzymy trenerowi wszystkiego najlepszego i sukcesów na ławce Orląt.