Mecz
Nowości w serwisie
Czwartek, 5 stycznia 2012 09:43; autor: Dev
img

29 grudnia obchodzono 35-lecie Bialskopodlaskiego Związki Piłki Nożnej. Z tej okazji w sali konferencyjnej bialskiego starostwa zebrali się zarówno założyciele stowarzyszenia,  jak i osoby o wiele lat od nich młodsze, wspólnie tworzący piłkarską, wyjątkowo liczną sztafetę pokoleń. Podczas spotkania wyróżniono wiele osób zasłużonych dla BOZPN. W tym gronie znaleźli się min. Wiesław Grula (Złota Odznaka Honorowa PZPN, Medal 35-lecia BOZPN), Zbigniew Biaduń (Złota Odznaka LZPN, Medal 35-lecia BOZPN), Tomasz Tryboń (Srebrna Odznaka LZPN), Arkadiusz Kasznia (Medal 35-lecia BOZPN), Przemysław Tryboń (Medal 35-lecia BOZPN). Przypomniano o zmarłym niedawno Andrzeju Kiełczykowskim. Podkreślono też rolę Łukowa jako pionierskiego ośrodka piłki kobiecej. Należy nadmienić że nasz region a więc i Orlęta Łuków jest w strukturach BOZPN dopiero od 2000 roku, a wcześniej należeliśmy do OZPN Siedlce. Szersza relacja w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
Sobota, 31 grudnia 2011 10:04; autor: Dev
img

Mamy 31 grudnia, a więc czas na coroczne podsumowanie minionych 12 miesięcy z życia Orląt Łuków. W imieniu Redakcji orleta.lukow.pl życzymy by rok 2012 wiązał się z samymi sukcesami i radościami dla klubu, sportowców i wszystkich osób, którym dobro Orląt leży na sercu. W rozwinięciu newsa skrót wydarzeń z 2011 roku.

 

[Czytaj całość]
Piątek, 23 grudnia 2011 23:20; autor: Dev
img

Świąt wypełnionych radością i miłością, 
niosących spokój i odpoczynek. 
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, 
pełnego optymizmu, wiary, wytrwałości
w dążeniu do celu, szczęścia i powodzenia.
Tego wszystkiego sportowcom, pracownikom, kibicom i sponsorom Orląt życzy 

 Zarząd ŁKS Orlęta Łuków

[Czytaj całość]
Czwartek, 22 grudnia 2011 10:55; autor: Dev
img

Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej jak co roku organizuje Halowe Mistrzostwa Okręgu w sześciu kategoriach wiekowych. Do czterech najstarszych zgłoszono drużyny Orląt (juniorzy starsi i młodsi oraz trampkarze starsi i młodsi). Natomiast w dwóch najmłodszych kategoriach wystąpią drużyny AMPLUS Łuków i będą gospodarzami jednego z turniejów. W rozwinieciu miejsca i daty zawodów. 

[Czytaj całość]
Środa, 21 grudnia 2011 10:31; autor: Dev
img

Zgodnie z planem działacze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej ogłosili terminy rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze. Rozgrywki w tej klasie rozpoczną się 17 marca, a zakończą 24 czerwca. W terminarzu znalazła się tylko jednak środowa seria gier, zaplanowana na 2 maja. Pojawiły się również informacje, że w związku z Mistrzostwami Europy kluby będą miały możliwość rozgrywania spotkań w piątki i poniedziałki. – Bardziej realny jest ten drugi dzień, ale i tak wszystko będzie zależało od obu zespołów. Gospodarz zawodów będzie musiał otrzymać zgodę od rywali, żeby zagrać w poniedziałek – mówi sekretarz LZPN Stanisław Sachajko.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 19 grudnia 2011 11:19; autor: Dev
img

Wyznacznikiem postawy piłkarzy Orląt Łuków w rundzie jesiennej jest to, że nie przegrali w niej ani jednego meczu. Czy wynika to z coraz lepszej gry zawodników defensywnych?

– Jako wieloletni obrońca dużą rolę przywiązuję  do gry tej linii, podobnie zresztą jak trenerzy innych drużynowych dyscyplin. Dobre zabezpieczenie tyłów ma duży wpływ na psychiczny komfort zawodników przez całe spotkanie. Uważam jednak, że przez półtora roku udało mi się z drużyną wypracować określony styl. Dziś Orlęta więcej grają kombinacyjnie, stosują dużą ilość podań i stwarzają mnóstwo sytuacji bramkowych. Niestety, wiele z nich nie wykorzystaliśmy i to jest naszym największym mankamentem. Doskonałym przykładem jest zremisowany bezbramkowo mecz z Ruchem Ryki. Najważniejsze jednak, że nie przegraliśmy ani jednego spotkania i zgodnie z przedsezonowymi założeniami zajmujemy w tabeli miejsce premiowane awansem do upragnionej w Łukowie trzeciej ligi.

[Czytaj całość]
Czwartek, 15 grudnia 2011 22:56; autor: Dev
img

W najbliższą niedzielę 18 grudnia, Anna Maksim zawodniczka sekcji bokserskiej Orląt Łuków, wystąpi na gali bokserskiej w Wołominie. Łukowska bokserka zmierzy się z Wiolą Gmurczyk z Legii Warszawa. Walka rozpocznie się o 17:00 i będzie na żywo transmitowana przez TVP Warszawa. Zachęcamy do zobaczenia w akcji naszej zawodniczki.

[Czytaj całość]
Wtorek, 13 grudnia 2011 15:43; autor: Dev
img

Zostały ostatnie sztuki wydawanych niedawno koszulek Orląt Łuków.  T-shirty są w kolorach białym, żółtym i czerwonym, w rozmiarach S, L, XL. Koszt 30 zł. Chętni do nabycia proszę się o kontakt na Facebooku z profilem kibiców lub e-mailowo z redakcją portalu. Koszulka może być idealnym prezentem na gwiazdkę. Kto pierwszy ten lepszy, gdyż t-shirty cieszą się dużym powodzeniem i ponad sto sztuk rozeszło się jak świeże bułeczki.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 12 grudnia 2011 18:20; autor: Dev
img

Orlęta miały wiele problemów kadrowych w ostatnich latach, wydaje się, że pan to wszystko uspokoił. Uznał to, że finanse są takie jakie są, postawił na piłkarzy miejscowych i nie da się ukryć, że jesienią dobrze pan na tym wychodził. 

Robert Różański (na zdjęciu z prawej): - Od momentu kiedy przyszedłem do Orląt około dziewięćdziesiąt procent zespołu stanowią zawodnicy miejscowi, wychowankowie. Moim zdaniem na tym poziomie rozgrywkowym tak to właśnie powinno wyglądać, tak powinno być w większości klubów. Było troszeczkę zawirowań rok temu, w okresie zimowym, gdzie odeszło trzech czy czterech zawodników podstawowych, ale wrócili zawodnicy, którzy kiedyś reprezentowali Orlęta, grali w innych klubach w niższej lidze. Sprawdzili się, okazało się, że to są ludzie, którzy sobie dobrze radzą w czwartej lidze. Dalej bazujemy na tych wychowankach i ewentualnie rozglądamy się w okolicy Łukowa za zawodnikami, młodymi, utalentowanymi, którzy chcą się rozwijać i byliby w stanie coś wnieść dobrego w grę drużyny.

Cały wywiad w rozwinięciu.

[Czytaj całość]
Niedziela, 11 grudnia 2011 17:29; autor: Dev
img

Nie dowiedzieliśmy się nic nowego w sprawie łukowskiego stadionu z rozmowy z burmistrzem Łukowa Dariuszem Szustkiem.  W wywiadzie dla Master TV burmistrz oznajmił, że pod uwagę brane są oba scenariusze – zarówno przeniesienie obiektu na ulicę Parkową, jak i modernizacja w obecnej lokalizacji.  Jeżeli będzie możliwość pozyskania funduszy to oba pomysły będą analizowane w gronie fachowców jak i poddawane konsultacjom społecznym. Skoro jednak pieniędzy nie ma (a mowa tylko o środkach zewnętrznych) to nie ma sensu podawać żadnych konkretów. Burmistrz stwierdził też, że nie zamierza budować wirtualnych stadionów na ulotkach, bo taki jeden już mamy. W sprawie stadionu Dariusz Szustek spotkał się z posłem Cezarym Kucharskim, który obiecał pomóc w szukaniu pieniędzy na ten cel.

Zatem sytuacja na rok po wyborach samorządowych raczej się nie posunęła do przodu. 

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał