Mecz
Nowości w serwisie
Sobota, 25 marca 2017 06:28; autor: Dev
img

Paweł Matłacz: - Jestem wychowankiem Pogoni Siedlce, byłym bramkarzem Podlasia Sokołów Podlaski, Orląt Łuków i Mazovii Mińsk Mazowiecki. W sierpniu 2015 roku w trakcie meczu I kolejki IV ligi sezonu 2015/16, pomiędzy Bzurą Chodaków a Mazovią Mińsk Mazowiecki doszło do dramatycznej sytuacji złapałem piłkę, którą atakował również zawodnik drużyny przeciwnej. Doszło do zderzenia pomiędzy nami. Niby sytuacja jakich wiele w każdym meczu. Niestety… Siła zderzenia była tak potężna, że doszło do uszkodzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym co spowodowało niedowład czterokończynowy (tetraplegia). Pierwsze diagnozy lekarzy brzmiały dramatycznie – zerwanie rdzenia kręgowego. Na szczęście do tego nie doszło. Zostały uszkodzone kręgi na wysokości C3-C5. W jednej chwili ze zdrowej, pełnej życia i planów na przyszłość osoby stałem się osobą niepełnosprawną, której pozostała jedynie nadzieja na powrót do sprawności i samodzielności. Nieustannie jestem w trakcie długiego procesu leczenia i rehabilitacji. Po kilku miesiącach tytanicznej pracy jestem już w stanie powoli chodzić z czyjąś pomocą. Jednocześnie nadal konieczna jest pomoc lekarska i dalsza żmudna rehabilitacja. Wypadek pozostawił po sobie jednak kilka dysfunkcji, które wymagają mojej determinacji oraz nakładów finansowych potrzebnych na dalszą rehabilitację.

POMÓŻ MI WRÓCIĆ DO SPRAWNOŚCI

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Matłacz, 5041 wspieracie Państwo moją rehabilitację oraz codzienne funkcjonowanie


[Czytaj całość]
Poniedziałek, 20 marca 2017 12:48; autor: Dev
img

Drużyny młodzieżowe Orląt Łuków wzbogaciły się o nowy sprzęt sportowy. Firma transportowa BATA TRANS Sławomir Stępnicki ufundowała nowe koszulki piłkarskie dla drużyny juniorów starszych Orląt Łuków. Natomiast Lubleksi Związek Piłki Nożnej przekazał klubowi 34 piłki firm Zina, Joka, Errea - w zamian za udział zawodników Orląt w zgrupowaniach kadr młodzieżowych województwa lubelskiego.

Klub podpisał również ostatnio umowy reklamowe z firmą JOKAS prowadzącą bar "Kucharek" w Łukowie oraz z firmą EKO-MEBLE ze Stanina - producentem mebli.

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 20 marca 2017 12:28; autor: Dev
img

Dorota Kopyść - reprezentująca barwy Orląt Łuków zdobyła srebrny medal w kategorii 48 kg na Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach rozgrywanych w dniach 17-18 marca w Zamościu. W klasyfikacji drużynowej Orlęta Łuków (trener Grzegorz Wałachowski) uplasowały się na 20 miejscu. 

 

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 20 marca 2017 12:08; autor: Dev
img

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie przeanalizował dokumentację z zebrania walnego i pierwszego zebrania zarządu Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków. Nowego prezesa i nowych członków klubu Orlęta Łuków wybrano 17 lutego. Kilka dni później został ustalony skład zarządu i prezydium Orląt. Stowarzyszenia prowadzące działalność gospodarczą podlegają wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego. Zmiany w strukturze zarządczej podlegają również weryfikacji i nowemu wpisowi do bazy KRS. 

[Czytaj całość]
Niedziela, 19 marca 2017 12:10; autor: Dev
img

Na dwa tygodnie przed rozpocząciem rundy wiosennej Orlęta Łuków rozegrały sparing z ligowym rywalem - Bizonem Jeleniec. Zespół trenera Andrzeja Zarzyckiego przez cały mecz miał przewagę co udokumentował strzeleniem pięciu bramek. Hat-trickiem w pierwszej połowie popisał się Łukasz Kiryło, a po bramce w drugiej części dołożyli Mateusz Ebert i Damian Soćko. Orlęta nie ustrzegły się jednak błędów w obronie - wykorzystanych przez miejscowych. Bardzo ładnym strzałem - nie do obrony - z woleja popisał się były zawodnik Orląt Michał Botwina. Mecz rozgrywany przy padajacym deszczu ostatecznie zakończył się wynikiem 5:2 dla gości. Obie drużyny spotkają się w Łukowie już w trzeciej kolejce rundy wiosennej. Wcześniej Orlęta czekają dwa mecze wyjazdowe do Łazów i Stanina. W rozwinięciu składy oraz kilka zdjęć z meczu.

[Czytaj całość]
Piątek, 10 marca 2017 16:53; autor: Newsman
img

Ruszyły Drużynowe Mistrzostwa Polski 2017 w podnoszeniu ciężarów. Łukowianie podczas pierwszej rundy DMP rywalizowali z trzema klubami na pomoście w Ciechanowie.

 

[Czytaj całość]
Wtorek, 7 marca 2017 22:55; autor: Newsman
img

W dniach 24-25 lutego w hali sportowej im. J. Kowalczyka w Łukowie odbył sie zapaśniczy Memoriał pamięci Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej. Współorganizatorem wydarzenia był klub Orlęta. W klasyfikacji chłopców zwyciężyła drużyna naszych młodych Orłów.


[Czytaj całość]
Wtorek, 7 marca 2017 22:27; autor: Newsman
img

W rundziej jesiennej nasze Orlęta rozegrały 13 spotkań w ramach rozgrywek bialskiej okręgówki. Nasi piłkarze pięć spotkań wygrali, cztery zremisowali i zanotwoali aż cztery porażki. Dość szybko bo już na jesieni Orły odpadły z rywalizacji w okręgowym Pucharze Polski.

 

[Czytaj całość]
Wtorek, 7 marca 2017 18:52; autor: AP
img

W lutym 2017 doszło do oczekiwanego wyboru władz ŁKS Orlęta Łuków. Po tym jak kilka miesięcy klubem zarzadzał kurator, Orlęta mają już nowy zarząd, prezesa i wiceprezesów. Przed nowymi władzami nowe wyzwania i plany do zrealizowania. 

 

[Czytaj całość]
Piątek, 24 lutego 2017 06:22; autor: Dev
img

Po półtora roku przestoju próbujemy wznowić działalność strony internetowej orleta.lukow.pl Mamy nadzieję, że się uda. Tymczasem nadal zapraszamy na nasz fan page, który działa nieprzerwalnie. 

  

[Czytaj całość]
twitter
Rozgrywki
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał