Pełna treść newsa
Piątek, 20 marca 2009 16:27; autor: Redakcja
Cała 17 kolejka odwołana

Jeszcze w czwartek wydawało się, że nie zostaną rozegrane tylko trzecioligowe mecze na Lubelszczyźnie. Jednak wczoraj ze względu na fatalne warunki atmosferyczne Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zdecydował się przełożyć całą 17 kolejkę. A to oznacza, że w ostatniej chwili z wyjazdów do Rzeszowa i Boguchwały musieli zrezygnować piłkarze Łady Biłgoraj i Avii Świdnik. Nowy termin zawodów to środa 29 kwietnia. - Już mi ręce opadają. Do końca byliśmy przekonani, że będziemy grać. Pomimo fatalnych warunków cały tydzień solidnie przygotowywaliśmy się do meczu z Izolatorem. Teraz musimy znaleźć jakiegoś sparingpartnera, aby mikrocykl nie został zakłócony. Dawno nie było aż takich utrudnień ze wznowieniem rozgrywek, a prognozy nadal nie są zbyt optymistyczne. Dlatego wcale nie jest powiedziane, że za tydzień taka sytuacja znowu się nie powtórzy - mówi niepocieszony trener Avii Wiesław Kołodziej.

Nasi trzecioligowcy w pośpiechu szukają nie tylko rywali, ale i boisk, na których można zagrać kolejne mecze kontrolne. Wielkie oblężenie przeżywać będzie obiekt ze sztuczną murawą w Łęcznej, bo ze względu na przełożony start rundy wiosennej, również drużyny z IV ligi wyruszyły na poszukiwania nadającej się do gry nawierzchni. Przeciwników znalazły już Stal Kraśnik, Spartakus Szarowola i Tomasovia.

Podopieczni Tadeusza Łapy z Górnika II zaliczą natomiast wewnętrzną gierkę. - Mamy 28 ludzi do grania, więc nie musieliśmy szukać przeciwnika. Lepiej, żeby jak największa liczba piłkarzy miała możliwość gry przez 90 minut - stwierdził drugi trener Sławomir Mazurkiewicz.

Wolny weekend robią sobie pozostali trzecioligowcy: Orlęta Radzyń Podlaski, Orlęta Łuków i Łada Biłgoraj. Do tej ostatniej ekipy dołączył obrońca z Ukrainy Artur Dowhoszyja.

Dzięki poprawie pogody z boiska w Łukowie prawie w całości zniknęła warstwa śniegu. Zanim jednak murawa wyschnie musi upłynąć co najmniej kilka dni. Oczywiście jeżeli zima po raz kolejny nie da znać o sobie. Na początek przyszłego tygodnia zapowiadane są kolejne opady deszczu ze śniegiem.

Źródło: Dziennik Wschodni, własne

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał