Pełna treść newsa
Poniedziałek, 21 kwietnia 2014 09:22; autor: Dev
Co słychać u byłych piłkarzy Orląt?

Zainteresowaliśmy się co słychać u zawodników, którzy grali w Orlętach w poprzednim sezonie w III lidze i w jego trakcie lub po zakończeniu odeszli.  Jako, że rotacja w kadrze w tym czasie była dość duża prześledziliśmy drogę kilkunastu piłkarzy. Z tego grona tylko kilku zanotowało awans sportowy. Cały tekst w rozwinięciu.

Najliczniejsza grupa były piłkarzy Orląt odeszła (wróciła) do Pogoni Siedlce. Sylwester Buga, Mateusz Padysz, a od rundy jesiennej także Marcin Paczkowski i Tomasz Grochowski decydują o obliczu rezerw Pogoni. Druga drużyna z Siedlec była po rundzie jesiennej liderem IV ligi mazowieckiej. Na wiosnę straciła tą pozycję ale nadal pozostaje w walce. Ostatni z grona Pogonistów w Orlętach – Cezary Demianiuk poczynił największy postęp. Na wiosnę gra w pierwszym składzie w II lidze. W ostatnich dwóch meczach strzelił ważne dwa gole i zmierza z Pogonią do I ligi. Wychodzi na to, że runda wiosenna w Łukowie rok temu wyszła mu na dobre.

Spośród zawodników, którzy odeszli zimą 2013 sytuacja wygląda następująco. Włodzimierz Lisiewicz jako rezerwowy wywalczył z Huraganem Wołomin awans do III ligi łódzko-mazowieckiej, ale w niej nie zagrał bo odszedł do Józefovii Józefów (IV liga mazowiecka). Tam jesienią był podstawowym bramkarzem ale na wiosnę jeszcze się nie pojawił w składzie. Józefovia zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Podstawowym jej zawodnikiem jest Richard Massiki Lukeba, a jesienią grał także Sebastian Żółkowski (odszedł do GKP Targówek) – obaj przed laty w Orlętach. Tomasz Jaszczyński wrócił do Podlasia Biała Podlaska, a od wiosny reprezentuje MKS Mielnik (IV liga podlaska). Nie należy go mylić z jego bratem Łukaszem, który występuje w lokalnym rywalu Orląt – Lutni Piszczac.

Nie lada wyczynem popisał się Michał Bondara. W sezonie 2012/2013 reprezentował dwa kluby trzecioligowe: Orlęta Łuków (jesienią) i Gryfa Słupsk (wiosną). W obu strzelił po jednej bramce i oba … zajęły ostatnie miejsca w lidze. Regionalny Bond wrócił tam gdzie mu było najlepiej czyli do siedleckiej okręgówki. W końcu do Orląt przychodził z dorobkiem kilkunastu bramek w barwach Victorii Kałuszyn występującej właśnie w tej lidze. Na tym etapie rozgrywek ma już 19 goli dla Tygrysa Huta Mińska i walczy z nim o awans do IV ligi (aktualnie 2 miejsce). Zimą był o krok od przejścia do I-ligowego Kolejarza Stróże. To byłby hit.

W północnej grupie IV ligi mazowieckiej grają Czarni Węgrów, gdzie przez pół roku grał Sebastian Matuszewski, ale już dawno wrócił do Orląt. Arkadiusz Sobiech wiosną ubiegłego roku terminował w Bizonie Jeleniec, ostatnią jesień spędził w Orlętach, by na wiosnę odejść do GLKS Stanin. Mateusz Olszewski wylądował w ULKS Dębowica, a Włodzimierz Wrzosek wrócił do Sokoła Adamów. O Michale Osiaku słuch na rok zaginął, a obecnie ponownie trenuje z Orlętami.

Z zawodników, którzy odeszli przed obecnym sezonem o piłkarzach z Siedlec już pisaliśmy. Czas na pozostałych. Maciej Kachniarz od czasu do czasu strzeli gola dla Dwernickiego Stoczek Łukowski (Bialskopodlaska liga okręgowa).  Nieco częściej czyni to Łukasz Kiryło w barwach ŁKS Łazy – w tej samej lidze. Przy okazji Józefovii wspominaliśmy o innych piłkarzach w jej składzie z przeszłością w Orlętach. W przypadku Łazów nie ma to większego sensu. Po pierwsze temat jest znacznie bliższy lokalnym kibicom, a po drugie praktycznie każdy gracz Łazów grał (chociażby w juniorach) w Orlętach. Po Cezarym Demianiuku piłkarz, który poczynił największy awans sportowy jest chyba Mateusz Łakomy. Po sezonie odszedł do Orląt Radzyń, gdzie jest podstawowym obrońcą. Radzynianie są obecnie na drugim miejscu w tabeli, a przez moment byli nawet liderami III ligi lubelsko-podkarpackiej. Jego kolega z Puław – Dawid Jacyna – jesienią występował w jednej z niespodzianek IV ligi lubelskiej Powiślaku Końskowola, ale zimą odszedł z tego klubu i brak wieści co dalej z jego graniem w piłkę. Podobnie słuch zaginął o Mateuszu Mańturzyku. Norbert Osial wrócił do Sokoła Adamów (nasza okręgówka).  Przy tej okazji nie można nie wspomnieć, że w Sokole odnalazł się Junior Bajikila kibeboka. Niegdyś pierwsza armata Sokoła, ale zaczynał podboje w Polsce w Orlętach. Co robił przez ostatnie lata Internet milczy.

Jakub Jarzynka przed sezonem trafił do Podlasia Biała Podlaska. Jest tam podstawowym stoperem ale Podlasie cieniuje w III lidze i jest jednym z głównych kandydatów do spadku. Zwłaszcza gra nie układa się wiosną, gdzie zaliczyli tylko dwa punkty i aż trzy pogromy. Trenerem Podlasia od wiosny jest … Robert Różański. W międzyczasie szkolił też piłkarzy trzecioligowej  Polonii Przemyśl – nie wiele więcej punktów od Podlasia, może być niestety dublet jak w przypadku Bondary. Do Podlasia zimą dołączyli także Patryk Romaniuk oraz Marek Piotrowicz. Ten drugi po odejściu z Orląt latem grał jeszcze w Czarnych Dęblin (5 goli, lider lubelskiej okręgówki).

I na koniec ciekawostka. Niektórzy kochają angielską piłkę za pojedynki Liverpoolu z Manchesterami, kick and rush, liczenie Arsenalowi od ilu lat nie zdobył żadnego tytułu (podobno ma się zmienić w tym sezonie), „Anglia poradziła sobie z chuliganami” itd. Ja lubię jeszcze coś innego. Nawet najmniejsze klubiki o których istnieniu nie mam pojęcia (chyba, że powstanie fanpage na FB - 1001 angielskich klubów o których nie miałeś pojęcia) mają doskonale prowadzone strony internetowe  z których możemy dowiedzieć się takich rzeczy. Ba. Liga o której mowa poniżej także ma swoją profesjonalną stronę. A o co dokładnie chodzi? Latem treningów z Orlętami nie wznowił Damian Soćko, ale na wiosnę już gra w Orlętach. Co robił w międzyczasie? A zagrał 7 meczów (1 gol) dla Louth Town FC z Northern Counties East Football League Division One. Która to liga możecie sobie sprawdzić właśnie na google czy innej wiki. 

Jakby ktoś jeszcze coś wiedział o piłkarzach Orląt w innych klubach proszę pisać w komentarzach. Na forum Orląt jest też odpowiedni temat, gdzie co jakiś czas wpisujemy podobne newsy.

Kadra Orląt w sezonie 2013/14 (kliknij)

Transfery Orląt (klikni)

Temat na forum pt. "Byli piłkarze Orląt" (kliknij)

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał