Pełna treść newsa
Sobota, 1 listopada 2008 09:11; autor: Dev
Czas na przełamanie

W środowisku piłkarskim popularne jest stwierdzenie, że gdy się nie można meczu wygrać trzeba go zremisować. Do znudzenia próbują nam to ostatnio udowadniać Orlęta. Już w zeszłym sezonie uchodziliśmy za drużynę remisów, ale trzeba przyznać, że ostatnie pięć nierozstrzygniętych wyników z rzędu robi wrażenie! Niestety zasady obowiązujące w futbolu i matematyka są nieubłagalne. Pięć remisów daje pięć punktów, a np. dwa zwycięstwa i trzy porażki już sześć oczek. Pocieszeniem jest, ze na remisach nie tylko my tracimy punkty ale i rywale.
O ile można powiedzieć, że remisy na wyjazdach są cenne (Avia, Łada, Resovia)  to straty na własnym boisku są niepożądane.
W niedzielę nadarzy się okazja by wreszcie wygrać mecz. Do Łukowa przyjeżdża bowiem Orzeł Przeworsk. Nie jest to oczywiście drużyna o wiele słabsza od Orląt, ale jak najbardziej w zasięgu ŁKS-u. Po 13 kolejkach Orzeł ma trzy punkty więcej i zajmuje 8 pozycję w tabeli.
Daleka podróż gości i własne boisko powinny być atutem gospodarzy. Łukowianie przed tygodniem zagrali przyzwoity mecz w Świdniku i w tym należy upatrywać iskierki nadziei na poprawę formy. Stosując nieco luźniejsze podejście można doszukać się jeszcze jednego faktu przemawiającego za Orlętami. Skończył się październik. Wyraźnie nie szło w tym miesiącu podopiecznym trenera Andrzeja Zarzyckiego. Oprócz wspomnianych remisów w lidze przytrafiła się wstydliwa porażka w Pucharze Polski z amatorskim Kiksem Biała Podlaska, która na długo pozostanie zadrą w oku.
Do końca rundy pozostały dwa mecze i bardzo dobrze by było zdobyć w nich co najmniej trzy punkty.
Jak zapowiada trener Orlęta wystąpią w silnym zestawieniu.
- Pod znakiem zapytania stoi występ Piotra Ozygały, który ma problemy z kolanem. Nie wystąpi jedynie Paweł Grula, który nadciągnął mięsień .

Wypada tylko trzymać kciuki i wybrać się na Warszawską 15 w niedzielne wczesne popołudnie. Mecz na stadionie o 13:00. Zapraszamy wszystkich sympatyków.

Źródło: własne, Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał