Niedziela, 5 maja 2013 19:33; autor: Dev
Derby na remis. Zabrakło minut.

Orlęta Łuków zremisowały z Podlasiem Biała Podlaska 1:1. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 73 minucie, kiedy to Dariusz Dziewulski wykorzystał rzut karny. Jedenastkę sędzia podyktował za faul na Cezarym Demianiuku. Napastnik Orląt na pełnym biegu minął dwóch rywali, a trzeci sfaulował go w polu karnym. Gdy piłkarze Orląt już czekali na koniec spotkania Podlasie wyrównało w 88 minucie za sprawą Łukasza Sawtyruka.Ten piłkarz ma patent na obronę Orląt. Na jesieni strzelił jedyną bramkę w meczu obu drużyn w Białej Podlaskiej, a rok temu w barwach rezerw Podlasia dwa razy pokonał Norberta Osiala (wynik 3:2 dla Orląt). W dzisiejszym meczu optyczną przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili tego udokumentować golami. W barwach gości zagrał Tomasz Jaszczyński - były piłkarz Orląt.

Skrót meczu prod. Magnes TV:

III liga lubelsko-podrakpacka, 5 maja 2013, 17:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Podlasie Biała Podlaska 1:1 (0:0)
Dziewulski 73 (karny) - Sawtyruk 88

Orlęta: Matłacz - Szlaski, Łakomy, Dziewulski, Piotrowicz - Wołoszka, Jarzynka, Paczkowski, Demianiuk (89 Gaj), Marciniak (65 Kachniarz), Kiryło

Podlasie: Wasiluk – Komar, Mirończuk, Szpański, Adamiuk (36 T. Jaszczynski), M. Paczkowski, Jesionek, Lesiuk, Gawroński, Biegajło (71 Ł. Paczkowski), Sawtyruk

Żółte kartki: Łakomy (Orlęta) – Komar (Podlasie)

Sędzia: Piotr Burak (Zamość)