Pełna treść newsa
Czwartek, 11 grudnia 2008 19:25; autor: Dev
Echa turnieju pod patronatem Kucharskiego

Olbrzymie emocje zafundowali turniejowi finaliści zgromadzonym w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie kibicom. W regulaminowym czasie był remis 3:3 i o tym kto zdobędzie trofeum, miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali (3:2) zawodnicy Sygnału Lublin i do stolicy województwa wracali z głównym pucharem.

Janusza Rzymowskiego głównego organizatora tegorocznego VII Turnieju Halowej Piłki Nożnej chłopców urodzonych w 1996 roku i młodszych pod patronatem Cezarego Kucharskiego, nie ominęły kłopoty. W ostatniej chwili wycofali swój udział młodzi Litwini oraz BKS Lublin i ich miejsce musiały zająć rezerwy Niedźwiadka Chełm oraz miejscowej Jedynki. Dziesięć drużyn początkowo rywalizowało w dwóch grupach. W pierwszej najlepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy min 4:0 pokonali UKS Jagiellończyk Biała Podlaska (ponadto 2-0 z Niedźwiadkiem II, 3:1 z Górnikiem Łęczna, 2:2 z Pogonią Siedlce).
W drugiej grupie o kolejności decydowały bramki, jako że aż cztery zespoły uzyskały taką samą ilość punktów. Pierwsze miejsce zajął Sygnał, uzyskując następujące wyniki – 0:1 z Niedźwiadkiem,  1:1  z UKS TOP54 Biała Podlaska, 4:0 z Orlętami Łuków i 6:0 z Jedynką II. Do półfinałów awansowały ponadto: Pogoń i UKS TOP54 (0:2 z Orlętami, 3:0 z Niedźwiadkiem I, 5:0 z Jedynką II).
Aktorów decydującego spotkania wyłoniły mecze: Jedynka – UKS TOP54 oraz Pogoń – Sygnał. W derbach naszego regionu padł remis 1:1, ale później w karnych lepsi okazali się gospodarze (2:1). Drugi półfinał rozstrzygnęli na swoją korzyść lublinianie, wygrywając 2:0. Ostatecznie trzecią lokatę wywalczył UKS TOP54 (2:1 z Pogonią), piątą – Orlęta (1:0 z UKS Jagiellończyk), siódmą – Niedźwiadek I (1:0 ze swoimi rezerwami), dziewiątą – Jedynka II (1:0 z Górnikiem).

Zdobywcy drugiego miejsca: Szymon Mańkowski, Dorian Buczek, Dariusz Kmieć, Paweł Mikołajewski, Daniel Goławski, Wojciech Nowak, Dawid Łukasik, Damian Kot, Arkadiusz Zabielski i Mateusz Tarasiuk. Trenuje ich Andrzej Kiełczykowski.

Trzecią lokatę zajęli:
Zuzanna Maksymiuk, Damian Borowik, Mateusz Śreniawski, Łukasz Naumiuk, Łukasz Panasiuk, Bartłomiej Goździołko, Dawid Nazaruk, Kamil Bogusz, Mateusz Białecki, Kamil Ciokalski, Mateusz Trochonowicz i Kacper Biegajło, szkoleni przez Macieja Biegajło.

Królem strzelców został Kamil Wolski (Sygnał), zdobywca 11 goli.
Najlepszym zawodnikiem
turnieju uznano D. Kmiecia (Jedynka I), bramkarzem – Łukasza Litwina (Orlęta), a obrońcę Ł. Panasiuka (UKS TOP54). Wszystkie zespoły utrzymały od C.Kucharskiego piłki, a także inne nagrody rzeczowe ufundowane przez: Sokołów SA, Lider Artur, PZPN, MS Polska, Michała Warownego, Joannę i Wojciecha Kurków, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Łukowie.

Turniejowi jak zwykle towarzyszył mecz z udziałem Przyjaciół Czarka Kucharskiego. W piątek ich rywalem były Orlęta Łuków. Do przerwy trwała wyrównana walka i na tablicy po dwudziestu minutach widniał 3:3. Później do głosu doszli Przyjaciele, który ostatecznie zwyciężył 10:6. Wśród nich brylował Dariusz Dziekanowski, zdobywca czterech goli, po dwa dorzucili: Kucharski i Tomasz Jasina, a po jednym Andrzej Zarzycki i 8-letni Mikołaj Jasiński. Łupem bramkowym dla Orląt podzielili się: Rafał Wej, Michał Szewczak, Paweł Szewczak, Krzysztof Skrzymowski, Arkadiusz Wróbel i Artur Gaj.

Źródło: Słowo Podlasia

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał