Sobota, 18 października 2008 12:57; autor: Dev
Zwycięstwa juniorów

Juniorzy młodsi bez większych problemów pokonali w dzisiejszym meczu Wierzchowiska 6:1. W rozwinięciu newsa relacja i zdjęcia z meczu. W niedzielę zwycięsko z konfrontacji ze Startem Krasnystaw wyszli również juniorzy starsi. Wygrali 4:0 na wyjeździe.

I WLJS, 19 października 2008, 14:00 - Łuków
Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 0:4 (0:0)
Lasota 48, Kiryło 55, 60, Szczygielski 77

Orlęta:
Sych - Przeździak (80 Wysokiński), Fortuna, Baka, Gryczka - Lasota, Szczygielski, Kmieć, Sudowski - Jodełka (65 Kędziora), Kiryło (80 Staniak)

II WLJM, 18 października 2008, 11:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Wierzchowiska 6:1 (3:1)

Kędziora 3, R.Kudlak 25, R.Kudlak 40, Celiński 41 (karny), Mróz 50, Konieczny 79 - zawodnik gości 22

Orlęta: Bojanek - Skrzek (Gula), Łukasik, T.Kudlak (Poniatowski), Izdebski - Konieczny, R.Kudlak, Celiński, Kędziora (Wysokiński) - Kachniarz (Ruciński), Mróz

Relacja: Już w drugiej minucie meczu z Wierzchowiskami Orlęta mogły prowadzić. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową zakończył jeden z miejscowych zawodników, ale piłkę z linii wybijał obrońca. Kilkadziesiąt sekund później mieliśmy otwarcie wyniku. PIłka trafiła do Szymona Mroza, ten popędził wzdłuż linii końcowej i wyłożył piłkę Mateuszowi Kędziorze, który dopełnił formalności. W 14 minucie podwyższyć mógł Mróz, ale po jego strzale z woleja nie obejzreliśmy bramki. W 18 min umiejętnościami wykazał się bramkarz gości broniąc strzał z 10 metrów. W 22 minucie mieliśmy nieoczekiwane wyrównanie. Kiks przydarzył się Damianowi Bojankowi. Bramkarz Orląt najpierw nie zdołał przyjąć piłki, a gdy ta zmierzałą do pustej bramki złapał ją w ręce. Jako, że wcześniej podawał mu ją kolega z zespołu sędzia wskazał na rzut wolny pośredni. Goście wykorzystali taką sansę i było 1:1. Trzy minuty później ponownie prowadziły Orlęta. Rzut wolny z narożnika pola karnego pięknie wykorzytsał Rafał Kudlak. W 39 minucie zrehabilitował się Bojanek, broniąc w bardzo grożnej sytuacji. Po tej akcji mieliśmy kontrę Orląt. Faul i kopia sytuacji z 25 minuty. Piłkę ustawioną w tym samym miejscu co poprzednio ustawił Kudlak. I podobnie jak wcześniej silnym uderzeniem umieścił ją w górnym rogu bramki gości. Do przerwy 3:1. Po zmianie stron Orlęta dobiły rywala. Zaraz po wznowieniu piłkarze wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Bartek Celiński. W 50 minutę strzałem po długim słupku swoją bramkę zdobył Mróz. Za chwilę refleksem wykazał się Bojanek parując futbolówkę na róg po groźnej kontrze gości. W 59 minucie Mróz posłał poteżną bombę w poprzeczkę. Ostatni gol dla Orląt padł na minutę przed ostatnim gwizdkiem. W polu karnym znalazł się Michał Konieczny i pewnie posłał piłkę do siatki.

WLTrS, 18 października 2008, 12:45 - Łuków
Orlęta Łuków - Jagiellończyk Biała Podlaska 3:4

WLTrM, 18 października 2008, 14:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Jagiellończyk Biała Podlaska 5:1
Buczek , Węda, Wałachowski , Król , Rybka (karny)

WLTrS, 15 października 2008, 14:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Górnik Łęczna 0:4 zaległy

WLTrM, 15 października 2008, 16:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Górnik Łęczna 3:1 zaległy