Pełna treść newsa
Czwartek, 11 kwietnia 2013 12:37; autor: Dev
Kadra Orląt w rundzie wiosennej

Zostały dwa dni do inauguracji III ligi lubelsko-podkarpackiej. W sobotę Orlęta zmierzą się w Przemyślu z tamtejszą Polonią w ramach 20 kolejki rozgrywek. Czas zatem przedstawić kadrę jaka będzie reprezentowała Orlęta podczas 14 wiosennych meczów. Skład uległ bardzo dużym zmianom. Dość powiedzieć, że z kadry ubyło aż 9 zawodników, a na ich miejsce przyszło 9 nowych. 

Na początek o odejściach. Najlepszy od kilku rund zawodnik Orląt Sylwester Buga po trzech latach reprezentowania naszego klubu odchodzi do Pogoni Siedlce. Razem z Mateuszem Padyszem (1,5 roku w Orlętach) będą walczyli o utrzymanie IV ligi dla rezerw Pogoni. Do Gryfa Słupsk - ostatniego zespołu pomorsko-zachodniopomorskiej III ligi przeniósł się Michał Bondara (w Orlętach tylko ostatnie pół roku i 1 gol) i w debiucie strzelił zwycięską bramkę. Niemniej o utrzymanie Gryfowi będzie równo ciężko jak Orlętom. Z kolei Włodzimierz Lisiewicz (2,5 roku w Orlętach) wybrał lidera IV ligi mazowieckiej Huragan Wołomin, gdzie na początku będzie rezerwowym. Być może okazję do pokonania Włodka będzie miał Sebastian Matuszewki (ostatnie 3,5 roku w Orlętach), który dołączył do Czarnych Węgrów, grających w tej samej lidze. Arkadiusz Sobiech został wypożyczony do Bizona Jeleniec aby tam otrzymać więcej szans na grę. Tomasz Jaszczyński (pół roku w Orlętach) i Włodzimierz Wrzosek (rok w Orlętach) wrócili do swoich poprzednich klubów – odpowiednio Podlasia Biała Podlaska i Sokoła Adamów. Mateusz Olszewski zasili ULKS Dębowica

Nowi zawodnicy to spory zaciąg siedlecko-puławski. Bezpośrednio z Pogoni Siedlce przybyli wypożyczeni: pomocnik Marcin Paczkowski, napastnik Cezary Demianiuk i obrońca Tomasz Grochowski. Wychowankiem Pogoni jest także bramkarz Paweł Matłacz, który ostatnio bronił w Podlasiu Sokołów Podlaski, ale większość kariery spędził w Pogoni. Jeżeli dołączymy do tego Dariusza Dziewulskiego – od pół roku znowu w Łukowie, a wcześniej przez 3 lata strzelał bramki dla Pogoni – to zrobiła nam się mała kolonia siedlecka w Orlętach. Z Wisły Puławy wypożyczyliśmy obrońców Mateusza Łakomego i Dawida Jacynę. Ten pierwszy grał w juniorach starszych Wisły, którym niewiele zabrakło do awansu do Ligi Makroregionalnej. Z kolei Jacyna ostatnie pół roku spędził w Ruchu Ryki. W Wiśle Puławy w przeszłości grał także pomocnik Kamil Marciniak. Wychowanek Orląt ostatnio reprezentował lidera bialskopodlaskiej okręgówki ŁKS Łazy, a teraz ponownie będzie grać w Orłach. Do Orląt z Łazów wraca także obrońca Hubert Przybysz – mistrz województwa lubelskiego juniorów starszych z 2009 roku. Ostatnim nowym nabytkiem jest najbardziej doświadczony i znany w tym gronie Marek Piotrowicz (Podlasie BP, Orlęta Radzyń, Hetman Zamość, Motor Lublin).  

Do drużyny zostali zarejestrowani także juniorzy: Mateusz Strachota, Łukasz Ebert, Maksymilian Gajowy, Dariusz Kmieć, Konrad Rybka, Damian Soćko, Daniel Świderski, Damian Talarek, Bartosz Jamborski, Piotr Wałachowski. W kadrze pozostają również kontuzjowani ostatnio: Michał Osiak, Mateusz Mańturzyk, Damian Soćko i Jakub Bulak.  

Pełna kadra Orląt w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 tutaj (kliknij)

Wykaz transferów tutaj (kliknij)

Wśród nowych zawodników jest kilka ciekawych nazwisk ale czy stworzą oni mieszankę młodości i doświadczenia zdolną wygrywać w III lidze trudno powiedzieć. Trzy miesiące przygotować to dużo czasu, ale jednak sparingi nie nastrajały optymistycznie. Drużyna ze średniej klasy rywalami traciła bardzo dużo bramek, podobnie jak miało to miejsce w lidze. Cieszy nieco poprawa skuteczności. 16 goli strzelił pozyskany Demianiuk (ale w tym 6 w mało znaczącym pogromie Puławiaka), ale jak to się przełoży na ligę pokażą dopiero mecze.

Sparingi podczas przygtowań:

Wilga Garwolin - Orlęta Łuków 3:3
Demianiuk, Botwina, Piotrowicz 

Orlęta Łuków - Orlęta Radzyń 1:3
Dziewulski

Pogoń II Siedlce - Orlęta Łuków 3:5
Demianiuk (trzy), Kachniarz, Botwina

Orlęta Radzyń Podlaski - Orlęta Łuków 5:1
Paczkowski

Orlęta Łuków - Lutnia Piszczac 4:2 
Kiryło (dwie), Demianiuk, Kachniarz

Orlęta Łuków - Wilga Garwolin 5:2
Demianiuk (trzy), Szlaski, Gaj

Orlęta Łuków – TOP54 Biała Podlaska (juniorzy starsi) 2:1
Dziewulski, Paczkowski

Wisła II Puławy - Orlęta Łuków 3:5
Demianiuk (dwie), Dziewulski, Botwina, Piotrowicz

Puławiak Puławy - Orlęta Łuków 1:18
Demianiuk (sześć), Botwina (cztery), Kiryło (trzy), Piotrowicz (dwie), Kachniarz (dwie), Grochowski.

Pogoń II Siedlce - Orlęta Łuków 0:0

Orlęta Łuków - Lutnia Piszczac 4:5
Paczkowski, Kiryło, Dziewulski, Gaj

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał