Pełna treść newsa
Niedziela, 23 sierpnia 2009 21:07; autor: Redakcja
List otwarty kibiców

Publikujemy nadesłany do naszej redakcji list otwarty kibiców Orląt do władz klubu w związku z meczem ze Spartą Rejowiec Fabryczny.

***

Sytuacja w Łukowskim Klubie Sportowym "Orlęta" po raz kolejny zmusza nas – kibiców, którzy od kilku lat aktywnie wspierają swój klub – do kolejnej interwencji w postaci listu otwartego do władz „Orląt” w osobach prezesa Jarosława Sycha oraz dyrektora Waldemara Bącika.


Pomijając brak odpowiedzi na nasze listy otwarte do osób, którym, wydawać by się mogło, zależy na dobru klubu i jego sympatyków, w których zwracaliśmy uwagę na takie sprawy jak m.in. mecz z Orlętami Radzyń sprzed roku oraz transparent kibiców na meczu z Unią Nowa Sarzyna chcemy po raz kolejny zaapelować do włodarzy „Orląt”, tym razem o obniżenie cen biletów na spotkaniach IV (a de facto V) ligi lubelskiej.


Zdajemy sobie sprawę, że prawa rynku są nieubłagane, jednak najwyższe ceny biletów wśród wszystkich IV-ligowych klubów są nie do zaakceptowania przez kibiców „Orląt”. W IV lidze lubelskiej, a także w wyższych klasach rozgrywkowych jest wiele klubów, w których cena biletów jest o wiele niższa niż w Łukowie. Co więcej, zdarzają się także drużyny, których sympatycy wchodzą na mecz za darmo. Nie szukając daleko, takim klubem jest np. Lublinianka, którą utrzymanie dużego i popadającego w ruinę obiektu kosztuje niemałe pieniądze.


Nie wspominając już o fakcie spadku drużyny, braku profesjonalnego zarządzania klubem, odmłodzeniu składu, braku jakichkolwiek zmian „na plus” na stadionie (a przecież prosiliśmy o usunięcie betonowych podstaw trybun, które zagrażają kibicom dopingującym „Orlęta”) lwiej części sympatyków po prostu nie stać na bilety, a i patrząc z ekonomicznego punktu widzenia cena jest nieadekwatna do oferowanej usługi. Kibic nie jest w stanie wydać 7 czy 5 złotych za oglądanie meczu w takich warunkach, jakie panują na stadionie przy ul. Warszawskiej bo albo stoi nie mogąc usiąść na brudnych krzesełkach, albo trzyma w ręku parasolkę bo choćby o kawałek krytej trybuny nie może doprosić się od lat. Proszę także zwrócić uwagę, że osoby uczęszczające na mecze to głównie młodzież, studenci oraz emeryci i renciści, którzy z reguły nie utrzymują się sami. Może dla niektórych 7 złotych to śmieszna kwota, to dla nas jest nie do przyjęcia.


Z wyżej wymienionych powodów na meczu ze Spartą Rejowiec Fabryczny kibice nie weszli na stadion dopingując swoją drużynę zza ogrodzenia. W swoich racjach bynajmniej nie pozostali sami otrzymując słowa poparcia od innych nie wspierających tak aktywnie „Orląt” osób.


Oczywiście chcielibyśmy, aby problem rozwiązano w sposób zadowalający obie strony, jednak my po wspomnianych na początku tekstu przykładach zacierania rzeczywistości przez panów Sycha i Bącika zamierzamy rozmawiać tylko poprzez lokalne media w atmosferze prawdy, wspólnego poszanowania, a przede wszystkim jawności.


Łuków jest małym miastem i, nie oszukując się, los „Orląt” zależy od aktualnie rządzącej opcji politycznej. Jeżeli nasze uwagi wyrażane w postaci listów otwartych będą nadal ignorowane, będziemy zmuszeni interweniować używając wszelkich środków, także prawnych. Nie chcemy po raz kolejny być nazywani „piątą kolumną”, ani uczestniczyć w polityce niskich lotów uprawianą przez panów Sycha oraz Kasznię. Po raz kolejny w przeciągu kilku miesięcy powtarzamy – jesteśmy grupą całkowicie apolityczną, która jednak jako część społeczeństwa obywatelskiego ma prawo kontrolowania władzy i wyrażania swoich poglądów.


Liczymy choćby na minimum profesjonalizmu i rozpoczęcie debaty na temat sytuacji panującej w klubie na łamach lokalnych mediów przez władze klubu.


Kibice „Orląt” Łuków

***

Od redakcji: Jeżeli klub jest zainteresowany debatą na łamach serwisu, prosimy o kontakt z redakcją (adresy mailowe w odpowiednim dziale).

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał