Pełna treść newsa
Czwartek, 19 marca 2009 16:52; autor: Redakcja
Lubelszczyzna przegrywa z zimą

Decyzją Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej mecze siedemnastej kolejki trzeciej ligi, których gospodarzami miały być drużyny z naszego regionu zostały przełożone na środę 29 kwietnia (o godz. 17). - Taka decyzja została podjęta w porozumieniu z Prezesem Lubelskiego ZPN. Wydział Gier stoi na stanowisku, że mecze winny być rozgrywane w możliwie dobrych warunkach, a rozgrywanie zawodów w obecnych warukach może wypaczyć rywalizację sportową. Wydział Gier wziął także pod uwagę, że w przypadku niedopuszczenia przez sędziego do meczu kluby poniosą duże koszty, związane z wyjazdem na zawody - czytamy w oficjalnym piśmie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej


Chodzi o spotkania: Orlęta Łuków - Stal Rzeszów, Stal Kraśnik - Stal Mielec, Spartakus Szarowola - Wisłoka Dębica, Orlęta Radzyń Podlaski - Unia Nowa Sarzyna i Tomasovia Tomaszów Lubelski - Górnik II Łęczna. Zagrają jedynie Avia Świdnik (na wyjeździe z Izolatorem Boguchwała) i Łada Biłgoraj (w Rzeszowie z Resovią). Dodatkowo mecze z 16 serii gier (Spartakus - Unia, Avia - Karpaty, Górnik II - Izolator oraz Łada - Tomasovia) przełożone na 25 marca ostatecznie odbędą się dopiero 15 kwietnia (o godz. 17)

- U nas jest tragedia. Boisko przypomina jedno wielkie bagno. Zresztą śnieg cały czas sypie. Nawet dyrektor MOSiR-u nie wyrażał zgody na naszą grę, bo zdewastowalibyśmy murawę na całą rundę wiosenną - mówił w czwartek około południa trener Stali Kraśnik Wojciech Stopa.

Podobnie jest we wszystkich klubach z naszego regionu. - Na naszym boisku leży około 30-centymetrowa warstwa śniegu - zdradza szkoleniowiec ekipy z Tomaszowa Zbigniew Kuczyński.

Fatalnie przedstawia się także sytuacja w Szarowoli. - W kilku słowach mogę powiedzieć, że na boisku jest jedna wielka tragedia. Nagraliśmy nawet filmik z obecnym stanem naszej murawy i wysłaliśmy do związku w Lublinie i Rzeszowie - mówi Michaił Somik, drugi trener Spartakusa.

Źródło: Dziennik Wschodni

Czytaj również: Mecz ze Stalą Rzeszów odwołany (kliknij)

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał