Sobota, 7 maja 2011 13:07; autor: Dev
Lublinianka - Orlęta 1:0

Orlęta Łuków przegrały na wyjeździe z Lublinianką 1:0. Jedynego gola zdobył z karnego Łukasz Sobiech w 40 minucie. Chwilę potem boisko opuścił Włodzimierz Lisiewicz za czerwoną kartkę i musieliśmy grać w 10tkę. Niemal w ostatniej chwili meczu Sylwesetr Buga trafił w poprzeczkę. Wcześniej Pawła Szlaskiego zabrała karetka do szpitala. Postawa arbitra w tym meczu pozostawia wiele do życzenia. Zapis relacji live na Twitterze. Jest to trzecia kolejne ligowa porażka. Lublinianka wyprzedziła nas w tabeli. Obecnie zajmujemy 5 miejsce.

Zrujnowany stadion Lublinianki nie przyniósł szczęścia naszym zawodnikom. Przed rozpoczęciem gry wydawało się, że pech dotknął piłkarzy z Lublina – jeden z nich uległ kontuzji podczas rozgrzewki i został zabrany do szpitala. Z tego powodu mecz zaczął się z pięciominutowym poślizgiem.

Murawa na stadionie Lublinianki pozostawia wiele do życzenia ale nie może to być wymówka. W akcji Sebastian Izdebski.

Orlęta zaatakowały z wielkim animuszem i przycisnęły miejscowych. Artur Gaj dwukrotnie walczy na polu karnym. Później atakami odpowiada Lublinianka. Drugi kwadrans gry to przewaga Orląt. Trzykrotnie nieskutecznie strzelają Łukasz Kiryło i Sylwester Buga. W 19 min podczas akcji prawą stroną w okolicach pola karnego Artur Gaj pada sfaulowany przez bramkarza Lublinianki, lecz sędzia nie zauważa tego faktu. Artur protestuje. Przez następne 20 min walka toczy się na środku boiska.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do brzemiennych w skutki wydarzeń . W 40 min Włodzimierz Lisiewicz ratuje nas przed utratą gola w sytuacji sam na sam i broni strzał przeciwnika.  Minutę  potem sędzia dostrzega faul Sebastiana Izdebskiego podczas walki powietrznej z przeciwnikiem i dyktuje rzut karny. Zawodnik z Lublina myli Lisiewicza i wbija gola. Nagle nasz bramkarz otrzymuje czerwoną kartkę, prawdopodobnie za jakieś nieparlamentarne słowo, które usłyszał sędzia. Nasi protestują, podbiegając do ławki rezerwowych gospodarzy. Za Lisiewicza wchodzi Marcin Adamiak, ale nasi grają w osłabieniu.

Sylwester Buga był o włos od zapewnienia nam remisu. Trafił w poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się od ataków miejscowych, lecz potem inicjatywę przejęły Orlęta. Wypracowujmy dogodne sytuacje do zdobycia goli – w 51 min Artur Gaj marnuje szansę, będąc sam na sam z bramkarzem, w 85 Sylwester Buga strzela obok słupka. Pod koniec meczu nasi opadają z sił i naciska Lublinianka. Wykonują 3 rzuty rożne po kolei. W międzyczasie tracimy Pawła Szlaskiego, którego zabiera karetka(nie było widać faulu na nim). Opaskę kapitańską otrzymał Sebastian Izdebski. W ostatnich sekundach szaleńczy zryw omal nie doprowadza do wyrównania. W poprzeczkę trafia Sylwester Buga. Co za pech!

Paweł Szlaski zabrany karetką do szpitala

Po zakończeniu meczu  Sebastian Izdebski dyskutuje z sędziami i piłkarzem Lublinianki. Mimo ambitnej postawy i zaangażowania straciliśmy 3 punkty i spadamy w tabeli. Sen o 3 lidze odpływa. W przekroju meczu byliśmy zespołem lepszym, mieliśmy przewagę przez większość  czasu gry. Tłumaczyć się można nędzną murawą, przypominającą błotniste pastwisko i stronniczym sędzią. Trzeba jednak poprawić skuteczność i wykorzystywać szanse na zdobycie gola. W tym meczu było jakieś 5 niewykorzystanych okazji.

Zdjęcia i relacja z meczu autorstwa Wojtka Szczęśniaka.

IV liga lubelska, 7 maja 2011, 11:00 - Lublin
Lublinianka Lublin - Orlęta Łuków 1:0 (1:0)
Sobiech 40 (karny)

Orlęta: Lisiewicz - Szewczak, Izdebski, Bulak, Szlaski (75 Purzycki) - Kiryło, Matuszewski (65 Kierych), Przeździak (41 Adamiak), Buga, Gaj, Botwina (65 Wróbel)

Czerwona kartka: Lisiewicz 41 min - za dyskusje z arbitrem