Pełna treść newsa
Środa, 17 lipca 2013 17:31; autor: Dev
Lutnia zamiast Huczwy w IV lidze

Znamy już komplet drużyn, które zagrają w sezonie 2013/14 w IV lidze lubelskiej. Miejsce Huczwy Tyszowce, która nie dostała licencji, zajęła Lutnia Piszczac. To już pewne. Po kilku sezonach gry na IV-ligowym froncie Huczwa Tyszowce żegna się z tą klasą rozgrywkową pomimo, że drużyna trenera Jacka Paszkiewicza nie miała problemów żeby utrzymać się w zmaganiach na boisku. O degradacji zespołu przesądził proces licencyjny, którego borykający się z problemami finansowymi klub nie przeszedł pozytywnie.

– Huczwa na sto procent nie zagra w nadchodzącym sezonie w IV lidze – potwierdza Konrad Krzyszkowski, wiceprzewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

– Klub z Tyszowiec walczy teraz o przyznanie licencji na występy w klasie okręgowej. Czy ma szansę ją dostać? Najważniejsze, że przedstawił porozumienie dotyczące spłaty zaległości finansowych, więc myślę, że tak.

Miejsce Huczwy w IV lidze zajmie Lutnia Piszczac, która zakończyła rozgrywki na piętnastej lokacie. – Będące wyżej rezerwy Podlasia Biała Podlaska nie mogą dalej grać w tej lidze, bo zabrania tego regulamin PZPN. Dlatego zostaje Lutnia, a jedynym spadkowiczem jest w tej sytuacji Włodawianka Włodawa – tłumaczy Krzyszkowski.

I choć oficjalny komunikat związku w tej sprawie ma się ukazać dopiero wkrótce to w Piszczacu już mogą się jednak cieszyć z utrzymania.

– Lutnia musi jeszcze otrzymać licencję, ale w jej przypadku to tylko formalność. Tak samo wygląda sprawa z czterema beniaminkami, którzy uzupełniają teraz niezbędną dokumentację – opowiada wiceprzewodniczący WG LZPN.

Oprócz tego, kto zagra w najbliższym sezonie w IV lidze wyjaśniło się również, że rozgrywki ruszą w weekend 10-11 sierpnia. Dzięki temu żadna z kolejek nie odbędzie się w środku tygodnia. Pierwotnie LZPN dopuszczał też wersję z jedną serią gier w środę. Wówczas liga ruszyłaby nieco później, 15 sierpnia.

– Ale kluby tego nie chciały. Wolą zacząć wcześniej, ale uniknąć rozgrywania spotkań środowych. Myślę, że w przyszłym tygodniu opublikujemy już szczegółowy terminarz rundy jesiennej – zapowiada Krzyszkowski.

Źródło: Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał