Pełna treść newsa
Środa, 23 grudnia 2009 10:21; autor: Dev
LZPN koryguje terminarz

Lubelski Związek Piłki Nożnej kilka tygodni temu ogłosił wstępny terminarz rundy wiosennej IV ligi. Po raz kolejny znalazły się w nim terminy środowe. Po tym fakcie na łamach Dziennika Wschodniego rozpoczęto kampanie nawołującą do zmiany takiego stanowiska LZPN. Kolejne apubikacje prasowe i wypowiedzi przyniosły efekt.Jeżeli jakiś klub IV ligi nie będzie chciał grać w środy, może to zrobić. Po w/w artykułach Lubelski Związek Piłki Nożnej dokonał korekt w terminarzu rozgrywek rundy wiosennej.

Przypomnijmy, że pierwotna wersja zakładała rozegranie dwóch kolejek środowych – 7 kwietnia i 2 czerwca. Po serii publikacji, w których takie rozwiązanie krytykowali piłkarze, trenerzy i działacze czwartoligowców, związek poprosił kluby o opinie w tej sprawie.

W poniedziałek zapoznało się z nimi prezydium LZPN. Efekt? – Daliśmy klubom wolną rękę – mówi Stanisław Sachajko, sekretarz związku.

– Pierwszą kolejkę środową rozłożyliśmy na cały tydzień od 31 marca do 7 kwietnia. Kluby mogą więc grać chociażby w Wielką Sobotę. Z kolei drugi termin środowy wydłużyliśmy o jeden dzień.

- Jeśli ktoś chce może więc zdecydować się na mecz w Boże Ciało. Warunek w tych przypadkach jest jednak taki, że kluby muszą się dogadać między sobą – dodaje Sachajko.

Powyższe zasady dotyczą wyłącznie IV ligi, ale jak twierdzi sekretarz LZPN skorzystać z niej będą również mogli trzecioligowcy z grupy lubelsko-podkarpackiej.

– Nic tu nie jest sztywne. Będziemy brać pod uwagę sugestie klubów – zapewnia. Jak nam powiedział z kolei prezes LZPN, na taki sam układ terminarza mogą też liczyć kluby lubelskiej klasy okręgowej.

Związek nie zdecydował się na całkowitą rezygnację z terminów środowych w obawie przed tym, że związane z tym plany wcześniejszego startu rundy i tak storpeduje pogoda.

– W ostatnich trzech latach nie udało się rozpocząć rozgrywek wcześniej niż pod koniec marca. Lepiej nie ryzykować – uważa Marian Rapa.

Jak tę decyzję przyjęto w klubach? – To dobre rozwiązanie i chyba każdy z tego skorzysta – komentuje Krzysztof Rysak, trener Roztocza Szczebrzeszyn.

Źródło: Dziennik Wschodni

Terminarz rundy wiosennej

20/21 marca: Sparta Rejowiec - Orlęta
27/28 marca: Orlęta – POM Piotrowice
31marca/7 kwietnia (środa - środa): Janowianka Janow Lub – Orlęta
10/11 kwietnia: Orlęta - Orion Niedrzwica Duża
17/18 kwietnia: Lublinianka Lublin - Orlęta
24/25 kwietnia: Orlęta – Łada Biłgoraj
1/2 maja: Start Krasnystaw - Orlęta
8/9 maja: Orlęta – Lewart Lubartów
15/16 maja: Unia Bełżce – Orlęta
22/23 maja: Orlęta – Cisy Nałęczów
29/30 maja: Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta
2-3 czerwca (środa-czwartek): Olender Sól – Orlęta
6 czerwca (niedziela): Orlęta – Roztocze Szczebrzeszyn
13 czerwca (niedziela): Hetman Żółkiewka – Orlęta
20 czerwca (niedziela): Orlęta – Chełmianka Chełm

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał