Pełna treść newsa
Niedziela, 6 grudnia 2009 11:29; autor: Dev
Marcin Dołęga nominowany do plebiscytu Sportowca Roku w Polsce! Głosujemy na Marcina!

Decyzją Komisji Plebiscytowej w dniu 4 grudnia 2009 roku do listy 20 nominowanych sportowców został dodany Marcin Dołęga. Marcin Dołęga jest kandydatem numer dwadzieścia jeden. W gronie nominowanych nie mogło go zabraknąć, bo pod koniec listopada zdobył złoty medal mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów!

Do Korei jechał nie wiedząc, na co go stać. Operacje kolan i długa rehabilitacja zajęły mnóstwo czasu. Mógł trenować tylko cztery miesiące. Podjął wyzwanie i wygrał. Rok wcześniej nie wyszły mu igrzyska, na które jechał jako medalowy pewniak, a wracał z czwartym miejscem. Medal przegrał wagą ciała z Rosjaninem Dmitrijem Łapikowem. Teraz go pokonał. I wytrzymał ciśnienie. Tym większe, że w Korei nie mógł wystartować jego kolega Szymon Kołecki i to Marcin był naszą jedyną nadzieją na sukces.

- Nie jadę na wakacje, jadę walczyć o medal. Gadają o tym, że niby brak mi odporności psychicznej? Cóż, niech sobie gadają, ja wiem swoje - mówił nam przed wyjazdem Marcin.


Tym razem to on triumfował. Mistrzem świata już był, złoto wywalczył trzy lata wcześniej w Santo Domingo. W naszym Plebiscycie wskoczył od razu do pierwszej dziesiątki. Jak będzie teraz? Do grona kandydatów dołącza z małym opóźnieniem, ale jeszcze wszystko jest do nadrobienia.


- Teraz decydują kibice. Wiem, że wejść do dziesiątki będzie bardzo ciężko, bo mieliśmy sporo sukcesów. Ale ja i tak bardzo się cieszę, że jestem nominowany. Naprawdę, to wspaniała sprawa! -
mówi Marcin. I już zapowiada, że 9 stycznia ma zamiar świetnie się bawić podczas tradycyjnego Balu Mistrzow Sportu.


- Kilka kawałków pewnie zatańczę. Ale raczej tych wolniejszych, bo szybkich nie lubię. No i nie umiem - śmieje się Marcin.

Marcin Dołęga pochodzi z Łukowa i jest wychowankiem Orląt Łuków. Poniżej przedstawiamy zasady głosowania.

Głosowanie trwa do 6 stycznia!

Jak wziąć udział w Plebiscycie?

  • Aby otrzymać możliwość oddania głosu głosujący musi zarejestrować się na stronie www.mistrzowiesportu.pl (kliknij) podając swój adres e-mail, imię, nazwisko, numer telefonu, pełny adres (miejscowość, ulicę, nr domu i mieszkania, kod pocztowy).
  • Po dokonaniu rejestracji głosujący otrzymuje na podany przy rejestracji adres e-mail wiadomość z linkiem, w który głosujący musi kliknąć, aby potwierdzić swoją rejestrację i oddać głos. Link umożliwia oddanie jednego głosu. Link jest generowany automatycznie w chwili rejestracji i może zostać wykorzystany w dowolnym czasie trwania głosowania.
  • Po kliknięciu w link aktywacyjny, który znajduje się w wysłanej przez system wiadomości głosujący otrzymuje dostęp do ankiety z 10 polami.
  • Głosujący wybiera dziesięciu sportowców z listy Nominowanych Sportowców.
  • Głos jest ważny, gdy dla każdego miejsca, w polach od 1 do 10, głosujący wybierze innego sportowca z listy Nominowanych Sportowców.
  • Każdy z głosujących poprzez Internet może oddać swój głos raz w trakcie trwania I Etapu Plebiscytu.
  • Spośród wszystkich prawidłowo oddanych drogą internetową głosów Komisja Plebiscytowa wylosuje 500 głosów, które wezmą udział w losowaniu Nagrody.
Źródło: dolega.pr.pl, Przegląd Sportowy

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał