Poniedziałek, 19 października 2009 21:27; autor: Dev
Medale naszych

W dniu 17 października 2009 r. w Warszawie odbyła się Gimnazjada Szkolna w Mini Zapasach Dzieci „Young Gladiator’s” styl klasyczny. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta Łuków” zdobywając 6 złotych 1 srebrny i 4 brązowe medale.

W turnieju uczestniczyła rekordowa liczba zawodników 161.

W klasyfikacji drużynowej „Orlęta” zajęły 4 miejsce (wśród 14 drużyn) ulegając tylko wielokrotnie liczniejszym zawodnikom Legii Warszawa (39 zawodników ), Orlikowi Wierzbica (23 zawodników) i 1 punktem Olimpijczykowi Radom.

Zawodnicy nasi pod opieką trenera Grzegorza Wałachowskiego pokonali tak znane drużyny jak: AZS AWF Warszawa, Gwardia Warszawa, Zdrowy Targówek Warszawa, Zenit Kisielsk, UKS Zalesie, KS Piaseczno, PSS Legion Warszawa, Koło Warszawa, Reszka Radom.

• Damian Osiak kat. wag 52 kg

W kategorii wagowej 33 kg nasi zawodnicy zdobyli 2 medale srebrny Jakub Ozygała i brązowy Sebastian Wałachowski (który pokonał złotego medalistę, ale przegrał z Jakubem Ozygałą) .

Brązowe medale zdobyli:

• Michał Górka w kat. 45 kg ,
  • Jakub Kamecki kat. wag 52 kg
  • Bartek Kot kat. wag 48 kg

W zawodach tych nasi zawodnicy startują już od kilku lat ale ten występ jest najlepszy w historii. Nasi młodzi zawodnicy wzięli dobry przykład ze swojej starszej koleżanki Edyty Pawłowskiej, która przed dwoma tygodniami zdobyła Młodzieżowe Wicemistrzostwo Polski w zapasach kobiet.

Źródło: lukow.pl