Pełna treść newsa
Poniedziałek, 12 maja 2014 22:16; autor: Dev
Media po meczu w Rykach

Piłkarze Ruchu Ryki zdobyli trzy punkty w meczu z Orlętami Łuków dzięki bramce Jarosława Grykałowskiego w doliczonym czasie gry. Dzięki temu awansowali na piąte miejsce w tabeli. Spotkanie zaczęło się dla Ruchu bardzo dobrze, bo już w 10 min objęli prowadzenie po tym jak gola strzelił 18-letni Damian Darnia.

Pod koniec pierwszej połowy Orlęta doprowadziły do remisu.  I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów ryczanie przeprowadzili decydującą akcję, po której wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Jarosław Grykałowski zdobył zwycięską bramkę dla gospodarzy. – Cieszymy się z trzech punktów, choć mecz był dla nas dość trudny – przyznaje Paweł Warda, trener Ruchu. – Na początku przewaga należała do nas, ale po 20 minutach do głosu doszli goście i kiedy strzelili bramkę na 1:1 to w naszych szeregach zrobiło się nerwowo.

W drugiej połowie szczęście stanęło po stronie Ruchu, bo łukowianie mieli kilka dogodnych sytuacji, z których mogli zdobyć bramki. Nie udało im się, a że niewykorzystane sytuacje się mszczą to w efekcie Orlęta wróciły do domu bez punktów.

Dzięki wygranej Ruch zrównał się punktami z zespołem z Łukowa i awansował na piąte miejsce w tabeli. Tym samym ryczanie zrobili kolejny krok w kierunku trzymania w IV lidze. 

– Jest jeszcze za wcześnie żeby mówić, że zostaniemy w lidze. Zajmujemy co prawda wysokie miejsce, ale różnica punktowa między nami a pozostałymi zespołami jest niewielka. Do tego mamy przed sobą mecze z tymi drużynami, które tak jak my walczą o utrzymanie – podkreśla trener Warda. 

Dla Orląt to dziesiąta porażka w sezonie, w tym piąta na wyjeździe. – Mieliśmy zdecydowaną przewagę w drugiej połowie – mówi Stanisław Chudzik, kierownik drużyny z Łukowa.

– Niestety, nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans. Ruch przeprowadził jedną, ale za to zabójczą kontrę. Gospodarzom wystarczył w drugiej części meczu tylko jeden strzał żeby zdobyć trzy punkty.

Źródło: Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał