Pełna treść newsa
Poniedziałek, 31 marca 2014 11:10; autor: Dev
Media: Wygrana na przekór kłopotom pozasportowym

Piłkarze Sparty Rejowiec Fabryczny ponieśli dziewiątą porażkę w tym sezonie, w tym trzecią u siebie. W sobotę, na inaugurację rundy wiosennej podopieczni trenera Zbigniewa Wójcika ulegli minimalnie Orlętom Łuków 0:1. Kibice gospodarzy mogli czuć po spotkaniu niedosyt, bo wynik mógł być zupełnie inny. 

– Wystarczyło tylko żeby w pierwszej połowie Andrzej Głowacki wykorzystał dwie dobre okazje bramkowe – mówi Stanisław Kiejda, wiceprezes Sparty. – Niestety, z powodu kartek nie mógł grać w tym meczu Jacek Ziarkowski. Gdyby on był to na pewno nie zmarnował by takich okazji. 

Oprócz swojego najlepszego strzelca Sparta nie miała w tym spotkaniu także Artura Rutkowskiego, który również pauzował za kartki. – Te braki dały się nam we znaki, bo składzie pojawiło się trochę młodzieży. Szkoda punktów, które uciekły, bo Orlęta były do ogrania – uważa Kiejda.

Goście zawdzięczają wygraną bramce Michała Botwiny, który w 70 min wykorzystał dośrodkowanie ze środka pola, a także zawahanie Oresta Jatsuka i umieścił piłkę w siatce. Dla Orląt to dziewiąte zwycięstwo w sezonie, w tym czwarte na wyjeździe. Dzięki niemu łukowianie przeskoczyli w tabeli z szóstego na piąte miejsce.

Zespół trenera Pawła Gruli wydaje się nie przejmować tym samym napiętą sytuacją w klubie. Po tym jak były dyrektor Waldemar Bącik zażądał od Orląt zwrotu 25 tys. długu, który sam zaciągnął, komornik zabezpieczył z konta łukowian 40 tys. zł na poczet przyszłych należności. Sprawa trafiła do sądu. Wyrok ma zapaść w kwietniu.

Źródło: Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał