Sobota, 9 maja 2009 13:06; autor: Dev
Juniorzy młodsi na zwycięskim szlaku

Juniorzy młodsi Orląt pokonali Huragan Międzyrzec Podlaski 2:1. Bramki dla piłkarz Roberta Filipa strzelili Mateusz Kędziora i Mateusz Wysokiński. Ciekawostką spotkania jest to, że trenerem gości z Międzyrzeca był Rafał Wej - reprezentujący jesienią Orlęta w III lidze. Więcej o meczu wkrótce. Swoje spotkanie wygrali również trampkarze młodsi Andrzeja Czubaszka - 2:0 z Wieniawą Lublin.

II WLJM, 9 maja 2009, 11:00 – Łuków (boisko nad Krzną)
Orlęta Łuków – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:1
Kędziora 15, Wysokiński 27 - zawodnik gości 79

Orlęta: Bojanek - T.Kudlak (60 Tchórzewski), Wysokiński (41 Kachniarz), Zaręba (54 Poniatowski), Izdebski - Ruciński (41 Konieczny), Łukasik, Soćko, Matejuk (41 Celiński) - Mróz (70 Ryszkowski), Kędziora

Relacja:
Początek spotkania należał dla Orląt. Groźnie na bramkę Huraganu uderzali Mróz, Kędziora i Izdebski. W 15 minucie zamieszanie pod polem karnym łukowiaków. Piłkę na 60 metr wybija Wysokiński. Ta trafia pod nogi Szymona Mroza, który następnie podał do Kędziory. Mateusz Kędziora wykorzystał swą szybkość, kiwnął 2 zawodników gości i nie dał szans bramkarzowi gości. Bramkarz gości nie miał dziś najlepszego dnia. Po rzutach wolnych wykonywanych z linii pola karnego przez Orlęta, bramkarz Huraganu wypluwał piłki przed siebie lecz tam nie było żadnego naszego zawodnika. Rzadko się zdarza by stoper strzeliłl bramkę z akcji, a jednak. Piłkę na środku boiska przejął Mateusz Wysokiński. Wykonał nieprawdopodobny rajd mijając przy tym 6 zawodników z Międzyrzeca. Uderzył z linii pola karnego i podwyższył wynik na 2-0.
Po przerwie wymiana ataków z obu stron. Groźniej atakowali goście ale na posterunki bramki Łukowian był Damian Bojanek. Orlęta odpowiedziały strzałem Mroza, Łukasika i Kędziory, który szalał na skrzydłach. W 79 minucie po błędzie łukowskiej obrony bramka kontaktowa dla Huraganu. Jak później okazało się była to ostatnia ciekawa sytuacja w tym meczu. To 4 wygrana Orląt z rzędu. Po tej kolejce Orlęta awansowały na 3 miejsce i są bliskie awansu na najwyższy szczebel rozgrywek.

WLTM, 9 maja 2009, 13:00 – Łuków
Orlęta Łuków – Wieniawa Lublin 2:0