Pełna treść newsa
Wtorek, 30 października 2012 18:09; autor: Dev
Nadzwyczajne Walne w Orlętach

Na wniosek komisji rewizyjnej odbyło się w poniedziałek 29 października Walne Zebranie Członków Klubu ŁKS Orlęta Łuków. Jak mówił na spotkaniu Arkadiusz Kasznia, przewodniczący komisji, „walne” miało na celu zapoznanie członków klubu z bieżącą sytuacją finansową. Wynika z niej, że nie jest dobrze. Ale ma być lepiej.

Na walne przybyło niewielu członków. Na prawie stu, obecnych było zaledwie trzydziestu kilku. Nie było nawet pełnego składu Zarządu Klubu. Ale liczba uczestników wystarczyła, aby obrady można było przeprowadzić. Ich najważniejszym punktem było przedstawienie informacji komisji rewizyjnej na temat finansów łukowskich Orląt.

Arkadiusz Kasznia, przewodniczący komisji rewizyjnej, rozpoczynając swoje wystąpienie zaczął od tego, że komisja została poproszona o przeanalizowanie finansów klubu za okres od 1 stycznia do 31 lipca 2012 roku. W tym czasie prezesem klubu był Zbigniew Biaduń. Musiał zrezygnować z tej funkcji z powodów zdrowotnych. Po jego odejściu pojawiły się trudności z wyborem nowego prezesa. Ostatecznie funkcję tę objął w sierpniu Tomasz Tryboń. I jak informował na walnym Arkadiusz Kasznia, bilans którego dokonała komisja rewizyjna, ma być niejako bilansem otwarcia dla nowego prezesa.
Z tego bilansu jasno wynika, że Orlęta mają kłopoty finansowe. Do końca lipca wydane zostały prawie wszystkie pieniądze pochodzące z miejskiej dotacji. A jest to kwota 328 tys. zł. Zobowiązania klubu zaś wynosiły na dzień 31 lipca - 206 tys. zł. Dziś, jak informował na walnym prezes Orląt Tomasz Tryboń w kasie klubu jest dokładnie 674 zł, a na koncie4,5 tys.

Informacja o stanie finansów wywołała na walnym dyskusję. Głos zabierali głownie członkowie zarządu. Nie ukrywali, że zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji. Adam Kulik, do niedawna kierownik sekcji piłki nożnej, swoje wystąpienie podsumował apelem: „Zostawmy przeszłość. Pomyślmy co dalej”.


Zgodnie z tą maksymą zdaje się postępować nowy prezes. Walne stało się niejako okazją, aby mógł o tym powiedzieć. I powiedział: o rozmowach ze sponsorami, o pozyskaniu już ponad 30 tys. zł, o regulowaniu zobowiązań oraz o pracach nad rozliczeniem miejskiej dotacji. Jak mówił Tomasz Tryboń, jeżeli jego plany powiodą się, uda się zminimalizować zadłużenie klubu na koniec roku do 20 tys. zł.

Wnioski płynące z Walnego Zebrania Członków Klubu ŁKS Orlęta Łuków są takie, że w klubie nie jest dobrze. Ale powinno być lepiej. Czy będzie? Na to pytanie nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi.
Źródło: Podlasie24.pl
 
 
 
 
zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał