Pełna treść newsa
Poniedziałek, 1 lipca 2013 07:44; autor: Dev
Orlęta dostaną propozycję gry w III lidze?

Okazuje się, że oprócz Hetmana Zamość, nikt z IV-ligowców nie chce występować w przyszłym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej. Z tego przywileju zrezygnowały rezerwy GKS Bogdanka, które zajęły premiowane awansem drugie miejsce. W tej sytuacji LZPN chciał zgodnie z regulaminem zaproponować to trzeciej Omedze Stary Zamość. Ta początkowo wyraziła na to zgodę, ale w ub. tygodniu… wycofała ją. 


– Prezes Omegi przemyślał sprawę i stwierdził, że nie będzie ich jednak stać na grę w III lidze – mówi Konrad Krzyszkowski z Wydziału Gier LZPN.

Czwartą lokatę na koniec sezonu zajęła Janowianka Janów Lubelski, ale działacze tego klubu również nie zamierzają porywać się z motyką na słońce i grzecznie podziękowali związkowi za propozycję gry w III lidze. Z kolei zespoły z dalszych miejsc odpadają, bo nie spełniają wymogów licencyjnych.

Co dalej? 

– Będziemy o tym dyskutować z klubami III ligi. Nie wykluczamy, że w tej sytuacji utrzymają się Orlęta Łuków, choć wyżej w tabeli są drużyny z Podkarpacia. Chodzi o to, że Orlęta są drużyną z woj. lubelskiego, tak jak rezerwy Bogdanki, które rezygnując z awansu zwolniły miejsce – tłumaczy Krzyszkowski.

Źródło: Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał