Poniedziałek, 14 września 2009 10:48; autor: Dev
T.Kurek: W II połowie przestaliśmy grać

Piłkarze Łady są jak na razie nie do ogrania na własnym stadionie. W sobotę ekipa trenera Ireneusz Zarczuka pokonała już trzeciego rywala, który pojawił się przy Targowej w tym sezonie. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył 16-letni Damian Rataj.

Obie drużyny jeszcze cztery miesiące temu grały razem w trzeciej lidze. Teraz przyszło im się zmierzyć w meczu o czwartoligowe punkty. W pierwszej połowie spotkania kibice w Biłgoraju nie zobaczyli żadnej bramki. Choć okazji, zarówno z jednej jak i drugiej strony, nie brakowało.

W drugiej części do składu gospodarzy dołączył Ireneusz Zarczuk. Od tego momentu ich gra się ożywiła. Zarczuk miał nawet okazję do zdobycia bramki, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orląt posłał piłkę obok słupka.

Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Na kwadrans przed końcem meczu w stronę łukowskiej bramki dośrodkował Adam Onkiewicz, zaś 16-letni Rataj dopełnił formalności pakując futbolówkę do siatki gości.
Trenerowi Orląt Andrzejowi Suchodolskiemu na nic zdało się wprowadzenie w drugiej połowie obcokrajowców Antona Fadiejewa i Rusłana Agafonowsa. Mający aspiracje szybkiego powrotu do trzeciej ligi łukowianie znów musieli przełknąć gorycz porażki, już trzeciej w szóstym meczu sezonu. Co ciekawe, wszystkie przegrane miały miejsce na wyjeździe.

– Tak to jest jak się nie wykorzystuje sytuacji – kręci głową Tadeusz Kurek, kierownik drużyny z Łukowa. – Już do przerwy powinniśmy prowadzić 4:0. Trzy setki miał Artur Gaj, jedną Łukasz Kiryło. To po prostu niesłychane co wyprawiają nasi napastnicy. Zmiennicy, którzy weszli po przerwie też nie pokazali niczego szczególnego. Zresztą w drugiej połowie przestaliśmy grać – dodaje.

Zdaniem Kurka Orlęta mają jeszcze jeden poważny problem. – W środku pola brakuje klasowego zawodnika, który pokierowałby grą naszego zespołu – kwituje kierownik łukowian.

Źródło: Dziennik Wschodni