Pełna treść newsa
Czwartek, 31 grudnia 2009 00:00; autor: Dev
Rok 2009 w skrócie

Rok temu dokonując podobnego podsumowania życzyliśmy sobie żeby było lepiej. Niestety ostatnie dwanaście miesięcy przyniosły więcej złych niż tych dobrych dni. Na szczęście miłe chwile też się zdarzały. Zapraszamy do zapoznania się ze skrótowym podsumowaniem roku 2009 w Orlętach, bo za 24h będziemy mieli już nowy 2010 - oby bardziej udany.

STYCZEŃ

Z początkiem roku nagrodziliśmy – jako portal orleta.lukow.pl – Radka Liczewskiego za znakomitą postawę w meczach rundy jesiennej III ligi. Bramkarz powoli stawał się dominatorem naszych plebiscytów. Seniorzy Orląt powoli rozpoczęli przygotowania do rundy i rozegrali pierwsze mecze sparingowe.

LUTY

Okazało się, że Marcin Żurawski zapragnął powrócić do Tomasovii Tomaszów Lubelski. Między Orlętami, a klubem z Tomaszowa toczył się spór o zawodnika. Mistrzostwa okręgu w piłce halowej wywalczyli Trampkarze Starsi, Młodsi oraz Młodzicy Starsi. Juniorzy Młodsi zostali wyciemistrzami. Rada Miasta przyznała na Orlęta kwotę ponad 400 tys złotych. Pod koniec lutego gruchnęła informacja, że motor napędowy Orląt w rundzie jesiennej Rafał Wej odejdzie do Huraganu Międzyrzec Podlaski. Na dodatek okazało się, że nie zostanie zorganizowany żaden obóz przygotowawczy.

MARZEC

Seniorzy Orląt na zakończenie przygotowań znaleźli się w kiepskiej sytuacji kadrowej. W ostatni meczu sparingowy z białoruskim pierwszoligowcem Dniepr Mogilew (porażka 0-5) zdolnych do gry było zaledwie 13 piłkarzy. 10 marca w blasku fleszy działacze Orląt podpisali współpracę z Akademią Piłkarską Legii Warszawa. Robert Dołęga został wybranym najpopularniejszym sportowcem Łukowa. Zima storpedowała start III ligi, ale Orlęta ostatecznie zagrały z Wisłoką Dębica i zremisowały 0-0. Wynik przyjęto z zadowoloniem i uznano za dobry prognostyk. Na dodatek dosłownie za pięć dwunasta przed tym meczem do Orląt dołączyli dwaj nowi piłkarze – Rafał Aleksandrowicz i Piotr Borowik. Co ciekawe obaj od razu wystąpili w Dębicy w pierwszym składzie. Kolejny mecz odwołano, a zimny prysznic czekał nas ze Stalą Kraśnik. Polegliśmy z rywalem grającym w liczebnym osłabieniu.

KWIECIEŃ


W Prima Aprilis przegraliśmy ze Spartakusem i to nie był żart. Na drugi dzień wybuchła bomba – trenerem przestał być Andrzej Zarzycki, a jego miejsce zajął Dariusz Solnica – wychowanek Orląt. A wszystko na 4 dni przed meczem wiosny, rundy, a nawet roku – derbami z Orlętami Radzyń! Spotkanie było prawdziwym świętem, pełne trybuny, doping z obu stron, oprawy i wielka walka na boisku. Orlęta Łuków wydarły rywalowi zwycięstwo 1-0 po golu Artura Gaja. Z emocji kuriozalną pomyłkę popełnił sędzia zawodów dając zawodnikowi z Radzynia 2 żółte kartki, ale jednocześnie nie wyrzucając go z boiska. LubelskiSport.pl uznaje naszą stronę www za najlepszą w województwie. Robert Dołęga startuje na Mistrzostwach Europy i zajmuje doskonałe 5 miejsce. W III lidze niestety Orlętom wiedzie się kiepsko i przegrywają kolejne mecze. Jak burza za to idą juniorzy starsi wygrywając spotkania seriami, w tym mecz na szczycie z Motorem Lublin. Pogoń Siedlce zatrudnia Andrzeja Zarzyckiego, a Orlęta doświadczonego bramkarza Andrzeja Olszewskiego (kontuzji doznaje Liczewski).

MAJ

Seniorzy grają coraz gorzej, po porażce z Resovią (liderem) przychodzi  przegrana z młodą Stalą Mielec. Spadamy na przedostatnie miejsce. W meczu z Ładą tylko remisujemy, co jak się potem okazuje jest gwoździem do trumny. Juniorzy starsi gromią kolejnych rywali, a juniorzy młodsi włączają się do walki o awans do I ligi. Seniorzy przegrywają z Górnikiem II, ale w meczu z Avią strzelają zwycięskiego gola w 89 minucie i matematyka oraz nadzieja pozwalają znowu wierzyć w utrzymanie. 30 maja przegrywamy jednak z bepośrednim rywalem Orłem Przeworsk i spadek jest przypieczętowany. Jednocześnie w całym sezonie nie wygrywamy żadnego meczu wyjazdowego.

CZERWIEC

Dzień 6 czerwca można skomentować słynnym zdaniem: Umarł król! Niech żyje król! Tego dnia Orlęta rozegrały ostatni mecz w III lidze i spadły do IV. Juniorzy starsi zostali natomiast Mistrzami Województwa Lubelskiego! Juniorzy młodsi wywalczają awans do I ligi. Specjalistą od awansów staje się też Andrzej Zarzycki. Wcześniej wywalcza promocje z Sokołem Adamów i Orlętami, a teraz z Pogonią Siedlce do III ligi. Z posadą żegna się Dariusz Solnica. Jego miejsce zajmuje Wiesław Grula, który po kilku dniach rezygnuje z powdów osobistych. Andrzej Zarzycki rozstaje się z Pogonią, a juniorzy starsi Orląt przegrywają walkę o wyjazd na Mistrzostwa Polski z Gwarkiem Zabrze. W Turzych Rogach odbywa się II Memoriał Antoniego Trybonia. Pod koniec miesiąca w wywiadzie telwizyjnym prezes Jarosław Sych dopuszcza się karygodnej wypowiedzi na temat kibiców Orląt i transparentu przygotowanego przez nich na ostatnim meczu. Kłamstwo przed kamerą nie zostaje prezesowi zapomniane.

LIPIEC

Poznajemy skład IV ligi na nowy sezon. Przyjdzie nam się po raz pierwszy zmierzyć z drużynami min Hetmana Żółkiewka czy Orionu Niedrzwica. Trenerem zespołu zostaje Andrzej Suchodolski. Rozpoczynają się odejścia zawodników. Ostatecznie klub opuszcza 15 piłkarzy! W ich miejsce dochodzi kilkunastu nowych, w tym 8 juniorów i 4 obcokrajowców. Nie są to niestety najlepsi spośród wielu testowanych stanieri w okresie przygotowawczym. Pod koniec miesiąca Orlęta wyjeżdzają na obóz do Iławy.

SIERPIEŃ

Na inaguracje wygrywamy po wielkich bólach ze Spartą Rejowiec. Jednego z goli strzela debiutant Łukasz Kiryło – najlepszy napastnik I WLJ z poprzedniego sezonu. Niestety tydzień później przegrywamy z POMem Piotrowice. Problemy z prawę ma jeden z nowych Łotyszy – Rusłan A. który dostaje zarzut pobicia. Kibice Orląt organizują protest dotyczący cen biletów – niezmienionych w nowym sezonie.

WRZESIEŃ

Władze klubowe uginają się pod presją fanów, początkowo wprowadzając promocje, a ostatecznie przystając na propozycje cen podane przez kibiców. Gra seniorom idzie jak po grudzie. Notujemy kolejne porażki na wyjeździe i przez moment znajdujemy się anwet w dolnej połówce tabeli. Źle wygląda sytuacja z drużynami juniorów. Porażki oraz słaba frekwencja nie zwiastują niczego dobrego. Na Mistrzostwach Polski Robert Dołęga zdobywa złoty medaj. Jego bracia także znajdują się na podium Marcin zdobywa złoty, a Daniel brązowy krążek. Dopiero w 20 kolejnym wyjazdowym meczu Orlęta wygrywają. Udaje się to w Lubartowie, gdzie pokonujemy Lewart 1-0.

PAŹDZIERNIK

Na początku efektownie odprawiamy Unię Bełżyce ale wstrząsu mózgu doznaje bramkarz Ilja Kuśnierenko. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach Edyta Pawłowska zdobywa srebrny medal. Atak zimy odwleka derby z Huraganem, ale ostatecznie gromimy rywala 6-0. Hat trickiem popisuje się Rusłan Agafonovs. Rekomensuje to nieco wcześniejszą porażkę z Cisami Nałęczów. Co ciekawe na zbiórkę przed meczem spóźniają się czterej obcokrajowcy ale docierają przed spotkaniem... autokarem z kibicami :)  Edyta Pawłowska odnosi ogromny sukces gdyż zdobywa srebro na Mistrzostwach Polski Seniorek! Na koniec miesiaca poznajemy siłę chrząszcza ze Szczebrzeszyna. Przegrywamy z Roztoczem 2:1.


LISTOPAD

Na zakończenie rundy wygrywamy z Hetmanem Żółkiewka i przegrywamy z mistrzem jesieni Chełmianką. IV liga nie okazuje się dla nas spacerkiem. Zajmujemy dopiero 6 miejsce. Zespół mają opuścić obcokrajowcy. W Korei mistrzostwo świata w podnoszeniu ciężarów zdobywa Marcin Dołęga – wychowanek Orląt. Znakomity trener zapasów Władysław Świętochowski kończy karierę trenerską

GRUDZIEŃ


Odbywa się tradycyjny turniej halowy pod patronatem Cezarego Kucharskiego. Marcin Dołęga zostaje nominowany do plebiscytu Przeglądu Sportwoego na najlepszych sportowców w Polsce. Bracia Dołęgowie organizują doskonały turniej podnoszenia ciężarów. Turniej im Antoniego Trybonia zostaje wyróżniony nagrodą w Konkursie "Karol" organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


A tak wyglądały wcześniejsze lata:

- 2008 w skrócie (kliknij)

- 2007 w skrócie (kliknij)Opracowanie: orleta.lukow.pl

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał