Pełna treść newsa
Sobota, 8 sierpnia 2009 14:08; autor: Dev
Juniorzy Starsi 08/09: podsumowanie i statystyka

To był znakomity sezon w wykonaniu juniorów starszych. Młode Orły tym samym osłodziły nam gorycz spadku seniorskiej drużyny do III ligi. Podopieczni Andrzeja Suchodolskiego zdobyli Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Juniorów Starszych, okazując się tym samym najlepszą młodzieżową drużyną w naszym regionie.

Podstaw tego sukcesu należy szukać znacznie wcześniej. Trener Suchodloski z większością tych zawodników pracuje już od lat, przechodząc do kolejnych kategorii wiekowych. Już w ubiegłym sezonie Orlęta przez pewien okres liderowały lidze. A zaznaczyć że chłopcy byli młodsi od rywali. Ostatecznie drużyna zakończyła sezon w czołówce, a na taki wynik miały też wpływ przesunięcia niektórych zawodników do juniora młodszego.
Od początku sezonu 2008/2009 Orlęta nadawały ton rywalizacji. Pozycję najlepszej drużyny objęły po ostatniej kolejce rundy jesiennej by potem nie oddać jej do końca rozgrywek. Początek wiosny był wyśmienity. Orlęta wygrały aż 9 kolejnych spotkań, w tym z najgroźniejszym rywalem Motorem Lublin. Po tym meczu wygranie ligi było już na wyciągnięcie ręki. Orlęta kontynuowały zwycięską passę, a rywale gubili punkty.  Ostatecznie na trzy kolejki  przed końcem juniorzy zapewnili sobie mistrzostwo. Ostatnie kolejki zakończyły się porażkami, ale też ze względu na to, że trener dawał pograć wszystkim piłkarzom jak również testował taktykę przed  playoffami Mistrzostw Polski. Tutaj Orlęta nie miały szczęścia do losowania. Trafiliśmy na Gwarka Zabrze, o którym nie od dzisiaj mówi się jako o kuźni talentów polskiej piłki. Gwarek wychował już wielu reprezentantów Polski i w meczu z Orlętami nie dał naszym zawodnikom większych szans.
Trener Suchodolski zawsze powtarzał, ze w jego drużynie nie ma gwiazd i posiada kadrę kilkunastu wyrównanych zawodników. I trudno się z tym nie zgodzić patrząc choćby na statystyki. Zawodnicy grali w podobnym wymiarze czasowym, a bramki także rozkładały się na cały zespół.

W bramce dominatorem był jednak Paweł Sych, który spośród wszystkich zawodników zaliczył najwięcej minut na boisku. Na 27 możliwych spotkań (W lidze grano 26 meczów, ale Start Krasnystaw oddał spotkanie walkowerem + 2 mecze pucharowe z Gwarkiem) zagrał w 26, wszystkie w pełnym wymiarze czasowym.
Nie wiele mniej grał również lider obrony Piotr Fortuna (zagrał we wszystkich 27 meczach, ale zaliczył mniej minut niż Sych). Kolejni zawodnicy występowali rotacyjnie.
Łukasz Kiryło był najczęściej zmienianym zawodnikiem (ale został również wybrany najlepszym napastnikiem ligi), a Michał Kmieć i Kamil Staniak najczęściej wchodzili z ławki.
Arkadiusz Wróbel był etatowym zawodnikiem w seniorach, a dołączali do niego także: Paweł Sudowski, Kamil Lasota, Łukasz Matuszewski, Michał Purzycki, Kamil Jodełka.
W niższej kategorii wiekowej występy zaliczyli też: Rafał Przeździak, Mateusz Kędziora, Rafał Kudlak, Mateusz Wysokiński i Damian Bojanek. Najlepszym strzelcem (12 goli) okazał się Kamil Lasota. Zaraz zanim był Łukasz Kiryło (11). Jokerami okazali się Michał Purzycki (4 gole po wejściu z ławki) i Paweł Lipka (2 bramki). W sumie strzelało 12 zawodników.

Szczegółowe statystyki występów w tabelach poniżej.

Statystyka występów – Legenda:

Białe wypełnienie – mecz w pełnym wymiarze czasowym
Żółte wypełnienie – mecz od pierwszej minuty ze zmianą
Fioletowe wypełnienie
– wejście zawodnika z ławki rezerwowych
Czerwone wypełnienie
– czerwona kartka
M – wszystkie mecze
90
- mecze w pełnym wymiarze czasowym
11 – mecze od pierwszej minuty
Z
– mecze ze zmianą
R – mecze z wejściem  ławki rezerwowych
CK
– czerwone kartki
* - zawodnik wszedł na zmianę i również został zmieniony

Kliknij by powiększyć:

 

Statystyka bramek – Legenda:

Żółte wypełnienie – bramki gdy zawodnik występował od pierwszej minuty
Fioletowe wypełnienie – bramki gdy zawodnik wszedł z ławki rezerwowych
11
-  bramki gdy zawodnik występował od pierwszej minuty
R - bramki gdy zawodnik wszedł z ławki rezerwowych

Kilknij by powiększyć:

 

opracowanie własne orleta.lukow.pl

 

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał