Pełna treść newsa
Wtorek, 16 grudnia 2008 14:47; autor: Dev
Podsumowanie rundy jesiennej juniorów starszych

Gdy ponad roku temu Orlęta Łuków wygrały wyjazdowy mecz z Lublinianką Lublin i objęły prowadzenie w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych napisaliśmy, że to dużo osiągnięcie. Od wielu bowiem sezonów żadna z łukowskich drużyn nie prowadziła w swoich rozgrywkach. Minęło kilkanaście miesięcy i podopieczni Andrzeja Suchodolskiego zasiadają na najwyższym stopniu podium po rundzie jesiennej. Miniona runda była niemal doskonała w wykonaniu Młodych Orłów. Piłkarze wygrali aż 11 z 13 ligowych spotkań. Kilkakrotnie deklasując rywali. Jedyne porażki to pechowe wyniki z Motorem i Topem Biała Podlaska. W pierwszym z wymienionych spotkań Orlęta przez większość meczu prowadziły 2:0, a TOP zwycięską bramkę strzelił w ostatniej minucie. O wygraniu ligi zdecydował ostatni pojedynek na szczycie  z Górnikiem Łęczna. Wysoko wygrana pozwoliła objąć fotel lidera dzięki korzystnemu bilansowi bramkowemu.

Całe rozgrywki toczyły się pod dyktando trzech drużyn Orląt, Motoru i Górnika. Za plecami wielkiej trójki plasują się Tomasovia i TOP 54 Biała Podlaska. Reszta zespołów odstaje od najlepszych.
W ciągu ostatnich lat trener Suchodolski zbudował bardzo ciekawą drużynę. O ile chłopcy w ubiegłym roku byli być może jeszcze za młodzi i za mało doświadczeni by podjąć rywalizację o pierwsze miejsce w końcowym rozrachunku to w tym sezonie grają ze wszystkimi jak równy z równym. Mimo to trener i tak zapowiada, że wygranie ligi to cel za jeszcze kolejny rok.

Gołym okiem widać, ze już teraz ma w drużynie dobrych zawodników. Bramka to dominacja Pawła Sycha. Obroną rządzili Baka, Fortuna, Purzycki i Przeździak. Za prowadzenie gry odpowiedzialni byli Matuszewski i Szczygielski. Ten ostatni jak przystało na kapitana brał odpowiedzialność na swoje bramki i wykorzystywał jedenastki. W ogólnym bilansie razem z Łukaszem Kiryło i Kamilem Lasotą okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem.
Trener Suchodolski lubi zmieniać pozycje zawodnikom. Pamiętamy jak w tamtym sezonie zdarzało się by Paweł Sych biegał w ataku. I tak np. Michał Purzycki zaczynał w ataku, by przez większość rundy być podstawowym środkowym obrońcą. Daniel Baka grywał w obronie i pomocy. Kamil Lasota strzelił 9 bramek, a bardzo często ustawiany był na skrzydle.

Komplet minut na boisku w rundzie jesiennej spędził Paweł Sych. Nie wiele zabrakło też Damianowi Szczygielskiemu, który opuścił pierwsze spotkanie. Pięciu zawodników (Sych, Lasota, Fortuna, Kiryło, Kmieć) wystąpiło we wszystkich trzynastu spotkaniach. Więcej spotkań zaliczyłby zapewne też Michał Gryczka, gdyby nie kontuzja. Arkadiusz Wróbel przez większość rundy był zawodnikiem pierwszego zespołu. Kamil Jodełka również pełnił rolę rezerwowego w jedynce, a zdarzyło się też to Matuszewskiemu i Lasocie.

Najskuteczniejszym piłkarzem Orląt okazał się Łukasz Kiryło, chociaż to również on był najczęściej zmienianym zawodnikiem przez Suchodolskiego. Z ławki najwięcej wchodził Kamil Staniak. Wysokiński i Kędziora grali w juniorach młodszych.

Wiosna w wykonaniu juniorów starszych będzie na pewno ciekawe. Szansa na wygranie ligi jest bardzo dużo, chociaż nikt o tym głośno nie chce mówić. Warto zwrócić uwagę, że dwóch najgroźniejszych rywali – Motor i Górnik podejmować będziemy na własnym stadionie.

Poniżej statystyki zawodników Orląt.

Statystyka występów – Legenda:

Białe wypełnienie – mecz w pełnym wymiarze czasowym
Żółte wypełnienie – mecz od pierwszej minuty ze zmianą
Fioletowe wypełnienie
– wejście zawodnika z ławki rezerwowych
Czerwone wypełnienie
– czerwona kartka
M – wszystkie mecze
90
- mecze w pełnym wymiarze czasowym
11 – mecze od pierwszej minuty
Z
– mecze ze zmianą
R – mecze z wejściem  ławki rezerwowych
CK
– czerwone kartki

Kliknij by powiększyć:

 

Statystyka bramek – Legenda:

Żółte wypełnienie – bramki gdy zawodnik występował od pierwszej minuty
Fioletowe wypełnienie – bramki gdy zawodnik wszedł z ławki rezerwowych
11
-  bramki gdy zawodnik występował od pierwszej minuty
R - bramki gdy zawodnik wszedł z ławki rezerwowych

Kilknij by powiększyć:

 

Opracowanie własne orleta.lukow.plZobacz także:

- Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu juniorów młodszych

- Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu seniorów

 

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał