Sobota, 20 czerwca 2009 20:29; autor: Dev
JM: Żyrzyniak Żyrzyn - Orlęta Łuków 0:12 (0:6)

Na zakończenie II ligi Juniorzy młodsi rozgromili Żyrzyniaka Żyrzyn na wyjeździe 12:0. Orlęta awansowały do I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.

II WLJM, 20 czerwca 2009, 17:00 - Żyrzyn
Żyrzyniak Żyrzyn - Orlęta Łuków 0:12 (0:6)
Mróz (pięć), Konieczny (dwie), R.Kudlak, Celiński, Kachniarz, Kędziora, gol samobójczy

Orlęta: Bojanek - T.Kudlak (Rybka 53), Celiński, Izdebski, Matejuk (Poniatowski 41) - Ruciński (Bulak 41), R.Kudlak, Kędziora, Kachniarz (Antoniak 61) - Konieczny, Mróz

Relacja:

Mecz rozpoczął się od frontalnych ataków gości. Już na początku Orlęta wykonywały wiele rzutów rożnych. Prowadzanie objęliśmy po ładnej akcji Szymona Mroza z lewej strony boiska, który wpadając w pole karne został brutalnie sfaulowany. Sędzia bez wahania pokazał na 11 metr. Karnego wykorzystał sam poszkodowany uderzając pewnie prawą nogą. Na dwa zero również podwyższył Mróz po krótkim rozegraniu rzutu rożnego z Rafałem Kudlakem. Łukowski napastnik uderzył zza pola karnego i padła bramka. Za chwile piękną akcje przeprowadzili Mateusz Kędziora z Kudlakiem. Mateusz zagrał do Kudlaka, a ten pięknie mu odklepał jednym podaniem mijając całą linie obrony. Kędziora będąc oko w oko z bramkarzem nie zwykł marnować takich okazji. Zaledwie parę minut później Rafał Kudlak był faulowany na 20 metrze od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł Szymon Mróz i pokonał bramkarza silnym uderzeniu z lewej nogi. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy jeszcze 2 bramki. Jedną strzelił po okiwaniu 3 rywali Maciek Kachniarz a ostatnią bramkę przed zmianą stron strzelił po dograniu Mroza Michał Konieczny po pięknym "szczupaku". Warto odnotować nie wykorzystanie dogodnej sytuacji przez Mateusza Rucińskiego i głupie zachowanie Radka Izdebskiego który kopnął zawodnika bez piłki i został ukarany żółtą kartką. Druga połowa wiele nie różniła się od pierwszej. Orlęta zaczęły od razu od ataku. Pierwszą bramkę a siódmą dla zespołu w całym meczu strzelił Rafał Kudlak po dośrodkowaniu piłki z prawej strony. Obrońcy zbyt krótko wybili piłkę i Kudlak pewnie pokonał bramkarza. Na 8:0 podwyższył ponownie Michał Konieczny po samotnym rajdzie lewą flanką nie dał szans bramkarzowi. Dwa kolejne gole były autorstwa Szymona Mroza. Pierwsza ponownie z wolnego i także lewą nogą z tą różnicą, że już nie mocno a precyzyjnie ponad murem. Druga po dobrym precyzyjnym podaniu Mateusza Kędziory. Łukowski snajper szybko odwrócił się z piłką i huknął lewą nogą. Bramkarz ani drgnął. Jedenastą bramkę gospodarze strzelili sobie sami. Piłkę turlająca się w stronę bramki próbował wybijać jeden z obrońców. Na jego drodze stanął własny bramkarz, który został trafiony w plecy i piłka wpadła do bramki. Sytuacja nadawałaby się do „piłkarskich jaj” i rozśmieszyła nawet sędziów. Dwunastą i ostatnią bramkę w tym meczu i w całym sezonie przypieczętowując awans i wysoką wygraną strzelił Bartek Celiński po mocnym i precyzyjnym strzale z daleka. W drugiej połowie warty do odnotowania był przepiękny strzał Rafała Kudlaka z przysłowiowego "krzyżaka" z około 25 metrów który zatrzymał się na poprzeczce bramki gospodarzy a potem odbił się na linii bramkowej. Orlęta zakończyły sezon w dobrym stylu być może mają w swoich szeregach także króla strzelców ligi Szymona Mroza który ma 39 bramek.