Pełna treść newsa
Sobota, 19 czerwca 2010 08:28; autor: Dev
Policja była gotowa zabezpieczyć mecz

Spotkanie Orląt Łuków z Chełmianką Chełm miało być jednym z najciekawszych w sezonie – pełny stadion, wspaniały doping i zażarta walka na boisku. Zamiast tego w sobotę o godz. 15 trybuny będą świeciły pustkami, a piłkarze w ogóle nie wybiegną na murawę. Szlagier ostatniej kolejki został odwołany...

– O takiej decyzji zadecydowały względy bezpieczeństwa. Przy naszym stadionie znajduje się targ, centrum handlowe, park i ruchliwa ulica. Materiału do ewentualnej walki jest bardzo dużo – tłumaczy Waldemar Bącik, dyrektor Orląt.

Kibice obu drużyn nie darzą się sympatią, a w przeszłości nie jeden raz dochodziło do zamieszek obu "ekip”.

– Dwa lata temu mecz z Chełmianką zakończył się ogromną zadymą, w czasie której kibice wbiegli na murawę. W tym roku kto wie, może byłoby podobnie. Odebraliśmy sygnały, że do Łukowa wybierało się około 650 kibiców, nie tylko z Chełma, ale również Lublina, Łęcznej i Krasnegostawu.

Nasz stadion ma 775 miejsc siedzących, a dla gości przewidzieliśmy 100. Reszta musiałaby zostać za bramą –
dodał Bącik.

– Ci fani stanowiliby największy problem. Jednak muszę zaznaczyć, że policja była przygotowana na zabezpieczenie tego spotkania – wyjaśnia podinsp. Andrzej Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Działacze Orląt już wcześniej starali się o zmianę terminu spotkania i proponowali rozegranie go w środku tygodnia.

To ostatni mecz w tym sezonie i powinien zostać rozegrany zgodnie z planem. I tak poszliśmy łukowianom na rękę, zgadzając się na grę o godz. 15. Nasi kibice? Mamy ich bardzo różnych. Z pewnością nie identyfikujemy się z osobami, które wszczynają awantury – powiedział Andrzej Wrona, kierownik klubu.

W tej sytuacji pojawia się pytanie, czy łukowscy działacze postąpiliby tak samo, gdyby Orlęta nadal miały szansę na awans do trzeciej ligi?

– Nie chcę rozważać takiej sytuacji. Ubolewam nad tym, że nie mogliśmy zmierzyć się z Chełmianką. Powtarzam, że chodziło nam o zabezpieczenie zdrowa i mienia osób postronnych – zaznacza Bącik.

Źródło: Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał