Poniedziałek, 1 października 2012 12:01; autor: QBA
Relacja z meczu trampkarzy starszych

Trampkarze starsi przegrali na wyjezdzie z Avią Świdnik 1:4. Gospodarze to jeden z najgorszych zespołów 1ligi, tym bardziej porażka boli. Kłopoty Orląt zaczęły się już przed meczem. Na zbiórkę przyszło 13 piłkarzy. Jeszcze przed meczem okazało się, że Jakub Wierzchowski ma nieważne badania. Na ławce został tylko jeden bramkarz, więc Orły musiały zagrać bez zmian. Gospodarze dobrze zaczęli mecz, w pierwszych 10 minutach strzelili gola, gdy jeden z obrońców z Łukowa "zaspał", a napastnik z Avii wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. Za trzecim uderzeniem pokonał łukowskiego golkipera. Drugą bramke Świdniczanie zdobyli po strzale z rzutu wolnego. Do przerwy 2:0 prowadzą gospodarze. Kontaktową bramkę zdobywa Kuba Pucyk po dośrodkowaniu Artura Tomusiaka. Chwilę potem jest już jednak 3:1. Zawodnik Avii przejął piłke na 20 metrze, wbiegł w pole karne i nie dał żadnych szans bramkarzowi Orląt. Wynik na 4:1 ustalił napastnik Avii, który wykończył sytuacje jeden na jednego.

Widać było że brak trzech podstawowych zawodników i pusta ławka rezerwowych znacznie przyczyniły się do porażki. Jednak największy problem w meczu stanowiła rażąca nieskuteczność. Zmarnowany rzut karny, dwa słupki i jedna poprzeczka to stanowczo za dużo.

WLTS, 29 września 2012, 11:00 - Świdnik
Avia Świdnik - Orlęta Łuków 4:1
J.Pucyk

Orlęta: Sawczuk (Wojtaszak) - Piszcz, Czernic, Kondratowicz, Tomusiak - Pucyk, Dębiak, Adamiak, Knap, Kot - Sadło