Pełna treść newsa
Środa, 11 marca 2009 14:03; autor: Redakcja
Liga nie wystartuje?

Kibice spragnieni ligowych emocji w naszym regionie muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeśli nie nastąpi ocieplenie, inauguracja III może zostać przesunięta na późniejszy termin.  Do rywalizacji nasi ligowcy mają wrócić w najbliższy weekend. W ubiegłym tygodniu wydawało się, że zima odpuszcza. Przy dodatnich temperaturach śnieg szybko stopniał i wydawało się, że boiska zdążą wyschnąć do inauguracji rozgrywek. Niestety, w miniony weekend nasz region nawiedziły mocne opady śniegu, które wczoraj zamieniły się w deszcz. - Czekamy na rozwój wydarzeń. Zobaczymy, jak aura będzie się kształtowała w najbliższych dniach. Wystarczą dwa pogodne dni, by boiska nadawały się do gry - uważa Mieczysław Kilar z Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN.

Z kapryśnej pogody problemu nie robi Mirosław Kalita, trener Wisłoki Dębica, z którą zagrają Orlęta Łuków. - Nasze boisko jest w dobrym stanie. Murawa nie jest nasiąknięta wodą, nie poparłbym pomysłu przeniesienia pierwszej kolejki - tłumaczy Kalita.

Największy problem mają oczywiście kluby, na obiektach których ma dojść do inauguracji ligowych rozgrywek. To na ich barki spadnie ciężar przygotowania odpowiedniej murawy, co w obecnych warunkach wydaje się być zadaniem karkołomnym, by nie powiedzieć niewykonalnym. - Sytuacja jest ciężka. Na naszej murawie leży śnieg, który spadł w sobotę. Przy dodatnich temperaturach zapewne stopnieje, ale jeśli będzie padał deszcz, to trudno sądzić, by nasze boisko w sobotę nadawało się do gry - mówią w rzeszowskiej Stali.
- Wolelibyśmy nie grać, bo boisko jest podmokłe, a ma lać do końca tygodnia. Nie my decydujemy, jak trzeba będzie to zagramy, wtedy "zarżniemy” płytę i będzie ona do siebie dochodzić do siebie przez 3 miesiące - mówi Jacek Szczepaniak, prezes sekcji piłki nożnej Stali Rzeszów. Stal już w sobotę podejmuje u siebie imienniczkę z Kraśnika.
– W moim odczuciu na 99 procent meczu ligowego z Karpatami u nas nie będzie – relacjonuje Marek Maciejewski, wiceprezes Avii Świdnik. – Nawet gdyby jakimś cudem śnieg ustąpił, a obecnie zalega go 15 cm, murawa nie będzie nadawała się do gry.

Niemal na pewno nie odbędą się też derby w Biłgoraju, gdzie Łada miała podejmować Tomasovię Tomaszów Lubelski.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się że gotowa będzie płyta na stadionie Górnika Łęczna, gdzie spotkanie z Izolatorem Boguchwała miały rozegrać rezerwy pierwszoligowca. Nie będzie to możliwe, choć stadion wyposażony jest w podgrzewaną płytę. – Włączenie podgrzewania jest kosztowne, a poza tym robi się to tylko w przypadku meczów pierwszej drużyny – opisuje Tadeusz Łapa, trener Górnika II.
– W czwartek podejmiemy ostateczną decyzję – informuje Tadeusz Butryn z Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Pogoda nie straszna działaczom Orła Przeworsk, który w najbliższej kolejce ma podejmować Orlęta Radzyń. - Jestem po rozmowie z Mieczysławem Kilarem z Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Odpompowaliśmy wodę, nasze boisko jest już teraz gotowe. W imię czego związek miałby odwoływać całą kolejkę odgórnie, skoro np. u nas śmiało można grać? - zastanawia się szef przeworskiego klubu, dodając jednocześnie, że ostateczna decyzja w sprawie meczu powinna być znana już dziś wieczorem.

Już wcześniej przełożono mecz Stal Mielec – Resovia Rzeszów.  Wydział Gier Podkarpackiego ZPN zgodził się - na prośbę mieleckiej policji - na przełożenie pierwszego meczu rundy wiosennej w Mielcu z soboty 14 marca na środę 18 marca, na godzinę 14:00. Jest to mecz podwyższonego ryzyka, na który zapowiedziała swój przyjazd blisko 400 osobowa grupa gości.

Źródło: Super Nowości, Kurier Lubelski, orleta-spomlek.pl, resovia.info, nowiny24.pl

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał