Pełna treść newsa
Piątek, 13 maja 2011 11:31; autor: Dev
PZPN i LZPN zamykają stadiony dla gości

Polski Związek Piłki Nożnej, a za nim Ekstraklasa SA wydali decyzje, na mocy których do końca rozgrywek Ekstraklasy, I ligi i II ligi wszystkie mecze odbędą się bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości. Jest to pokłosie zajść po finale Pucharu Polski rozegranego na stadionie w Bydgoszczy w dniu 3 maja 2011 r. Zarząd PZPN polecił także Wojewódzkim Związkom Piłki Nożnej wprowadzenie nakazu rozgrywania spotkań o mistrzostwo III ligi i niższych bez udziału kibiców drużyn przyjezdnych.

W związku z powyższym zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej wprowadził obowiązek rozgrywania zawodów we wszystkich klasach rozgrywkowym w województwie lubelskim bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych.

Głos w dyskusji o bezpieczeństwie na stadionach zabrał także Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców, który wystosował poniższe oświadczenie:

"OZSK ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuje decyzje o zakazie wyjazdów kibiców na mecze i inne działania podejmowane w ostatnich dniach przeciwko polskim kibicom. Są one kpiną z zasad praworządności, zbliżają Polskę do standardów państw niedemokratycznych.

Od kilku lat poprawia się stan bezpieczeństwa na polskich stadionach, co potwierdzają statystyki, jak też frekwencja na trybunach. Przyczyniła się do tego m.in. działalność stowarzyszeń kibiców. Trwająca od tygodni nagonka na kibiców oparta jest na kłamstwach i szkalowaniu fanów piłki nożnej. Pojedyncze incydenty niereprezentatywne dla stanu bezpieczeństwa na ligowych stadionach są wyolbrzymiane. Nagonka ma na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od realnych problemów państwa polskiego, w tym fiaska wielu obietnic związanych z Euro 2012.

Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za zaistniałą sytuację jest Donald Tusk. Od miesięcy kibice w różny sposób kierowali krytykę wobec poczynań premiera. Reakcją na krytykę stała się nagonka i represje. Absurdalne decyzje władz różnych szczebli uderzają nie tylko we wszystkich kibiców, ale także w kluby piłkarskie oraz całą polską piłkę nożną.

Stowarzyszenia kibicowskie od dawna realnie i skutecznie pod wieloma względami dążyły do poprawy wizerunku polskiej piłki, w tym stanu bezpieczeństwa na trybunach. Zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy gotowi do dialogu ze wszystkimi chętnymi do współpracy w staraniach na rzecz rozwoju polskiej piłki. Przygotowujemy własne propozycje legislacyjne dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych.

Nie pozwolimy natomiast na szkalowanie polskich kibiców, na łamanie ich elementarnych praw obywatelskich, na stosowanie zasad odpowiedzialności zbiorowej.

Jesteśmy świadomi, że nasza walka będzie co najmniej wielomiesięczna. Jej pierwszym etapem od najbliższej kolejki jest brak dopingu i jakichkolwiek opraw na meczach ligowych wszelkich rozgrywek.

Kolejne formy protestu będą prezentowane opinii publicznej w odpowiednim czasie.

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców"


Źródła: własne/PZPN/LZPN/90minut.pl/OZKS

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał