Środa, 15 lipca 2009 20:26; autor: Bartlomeo
Orlęta Łuków - Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)

Orlęta zremisowały w dzisiejszym sparingu z Pogonią Siedlce 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Piotr Krawczyk. W drużynie gości wystąpili byli piłkarze Orląt - Radosław Liczewski i Przemysław Rodak, którzy są już oficjalnie piłkarzami Pogoni.

Sparing, 15 lipca 2009, 18:00 - Łuków
Kruk 23 - Krawczyk 50

Orlęta: Sych - Gryczka (46 Matuszewski), Ozygała, Fortuna (46 Sudowski), Wróbel - Szlaski, Grula, Wryk, Lasota (46 Marciniak) - Krawczyk (? Mróz), Gaj (46 Kiryło)

Pogoń: Liczewski (46 Matłacz) - Ł. Wójcik (46 Tarkowski, 81 Demczenko), Stromecki (46 Chomczyński), Agu (46 Padysz, 85 Rytel), Tomas (46 Grochowski) - Iliński (46 Demczenko, 76 Pałka), Paczkowski (46 Całka, 66 Konasiuk), Rodak (46 Pałka, 71 Całka), Okeke (46 Konasiuk, 57 Parobczy) - Firus (46 Wysokiński, 65 Demianiuk), Kruk (46 Demianiuk, 57 Rytel)

W pierwszej połowie Orlęta nie stworzyły praktycznie żadnej sytuacji do strzelenia gola. Dominowali goście, którzy już w 5 minucie poprowadzili akcje kontrą, która zakończyła się strzałem wprost w naszego obrońcę. Chwilę potem były piłkarz Orląt - Przemysław Rodak pobiegł z piłką prawą stroną, dośrodkował, lecz jego kolega z drużyny był na minimalnym spalonym. W 23 minucie po szybkiej wymianie podań, Pogoń strzela nam bramkę. Kruk przebiega między obrońcami i strzela w lewy róg bramki. Potem obie drużyny toczyły grę w środku boiska, co nie przyniosło żadnej sytuacji bramkowej. W 42 minucie Rodak, po fantastycznym podaniu przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i strzelił z 20 metrów prosto w naszego bramkarza. Orlęta wyrównały wynik w 50 minucie, kiedy to Krawczyk skierował piłkę do siatki lewą nogą po krótkim biegu z piłką w polu karnym. Kilka chwil potem nasza drużyna zaczęła konstruować lepsze ataki na bramkę Pogoni. Szlaski przedarł się lewą stroną  przez obrońców i zdołał dośrodkować, lecz żaden z naszych zawodników nie był w stanie wykonczyć tej akcji. Następnie Kiryło po miękkiej wrzutce Marciniaka strzelił nad bramką gości. W 71 minucie meczu mogliśmy stracić drugiego gola. Goście po pomysłowym wykonaniu rzutu wolnego sprzed pola karnego minimalnie się pomylili. Jeden z nich strzelił w poprzeczkę. Pod koniec meczu po podaniu Marciniaka piłkę dostał Sudowski, który dośrodkował do Lasoty, lecz ten strzelił obok bramki. Mecz na pewno nie zachwycił, bo obie drużyny nie stworzyły dużo sytuacji bramkowych. W naszej drużynie wystąpił Szymon Mróz z drużyny juniorów młodszych.