Pełna treść newsa
Wtorek, 24 sierpnia 2010 07:48; autor: Dev
Roszady transferowe zawodników Orląt

W meczu z Dwernickim Stoczek Łukowski w barwach gości nie mogło zagrać dwóch nowo pozyskanych zawodników. Kamil Lasota i Paweł Sudowski latem przeszli z Orląt do Dwernickiego, ale zapisy w umowach zakazywały im gry przeciwko Orlętom. Na boisku zobaczyliśmy za to dwóch byłych zawodników Orląt Krzysztofa Skrzymowskiego i Waldemara Matyjaska. Ten pierwszy jest nawet kapitanem drużyny ze Stoczka. Gdy schodził z boiska żegnany brawami, wielu kibiców wspomniało iż szkoda że Skrzynia już nie gra w Łukowie. W Stoczku oprócz w/w gra także Jarosław Pieńkus (zmaga się z kontuzją aktualnie) i Włodzimierz Lisiewicz, a trenerem jest Zbigniew Drosio.
W przerwie letniej z Orlętami pożegnali się nie tylko Lasota i Sudowski. Odszedł także Paweł Sych ale on pozostaje na razie bez klubu.  Wydawało się, że Mateusz Oszust przejdzie do Avii Świdnik z którą trenował przez cały okres przygotowawczy. Nieoczekiwanie pojawiły się problemy i w dwóch pierwszych kolejkach Oszust nie znalazł się w składzie. Okazało się, że Motor zażądał za swojego zawodnika aż 10 tys. zł za roczne wypożyczenie do Świdnika. Czyżby Mateusz swoją dobrą grą w Łukowie tak podniósł swoją wartość liczoną w złotówkach, czy raczej to przepychanki między klubami, uniemożliwiające rozwój talentu tego zawodnika?
Michał Gryczka i Damian Szczygielski wzmocnili Lesovię Trzebieszów (trenerem tam jest Andrzej Czubaszek, a gra min Mariusz Kozłowski). Obaj są mistrzami województwa z 2009 roku, z tym że Szczygielski nie zdążył zadebiutować w seniorach. Podobnie jak Przemysław Ozygała (grał tylko w Pucharze Polski), który wzmocnił Orkana Wojcieszków. W składzie Orkana odnajdziemy także Kamila Jodełkę, który grywał epizody podczas przygody Orląt w III lidze. Zmalała za to nasza kolonia w Sokole Adamów. Pozostał jedynie Adrian Nowicki, który kilka lat temu z powodzeniem reprezentował Orlęta. Paweł Szymański odszedł do Lesovii, Roberta Marciniaka z gry wykluczyła kontuzja. Przemysław Wereszczyński z ŁKS Łazy zakończył karierę. Łazy to tradycyjny przystanek dla zawodników kończących wiek juniora w Orlętach, a nie mieszczących się z takich lub innych względów w seniorach. W obecnej kadrze odnajdujemy wielu takich piłkarzy, z których kilku ma występy w dorosłych Orlętach. Bartłomiej Szaniawski, Łukasz Bareja, Paweł Siemionek, Piotr Safiański, Konrad Ozygała, Robert Momot, Stanisław Chudzik, Michał Gaj, Paweł Lipka, Kamil Kopeć, a ostatnio do seniorów został dołączony Radosław Izdebski. Kamil Kopeć już od kilku sezonów jest czołowym strzelcem okręgówki. Potwierdził to w pierwszej kolejce gdy strzelił 2 gole. Także 2 bramki na inaugurację zdobył Zbigniew Stonio. Obaj rywalizowali o miejsce w ataku Orląt w jednym z sezonów parę lat temu, a teraz niewykluczone, że powalczą o koronę strzelców okręgówki. Poniekąd „utrudnione” zadanie będzie miał Stonio, gdyż formalnie jest członkiem I drużyny Podlasia Białą Podlaska, występującej w III lidze, a w rezerwach będzie grał gdy nie złapie się do kadry meczowej. Po udanych sparingach w których strzelał bramki wydawało się, że ten filigranowy napastnik będzie dostawał szansę w III lidze, ale na inaugurację musiał zadowolić się pokonaniem 6:1 Lesovii Trzebieszów.
W innych ligach i zespołach także nie brakuje zawodników z przeszłością w Łukowie.


Źródło: własne

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał