Niedziela, 7 listopada 2010 23:58; autor: Dev
Różański: Z Lisiewiczem nie przegrywamy

Trwa dobra passa łukowskich Orląt. Podopieczni Roberta Różańskiego nie przegrali już od dziewięciu spotkań. W sobotę pokonali w Międzyrzecu Podlaskim miejscowy Huragan 1:0. Ich wyczyn jest tym bardziej warty uwagi, że ostatnie 20 min grali w dziesiątkę. Wszystko dlatego, że czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Kiryło.

Wcześniej to jednak Orlęta przeważały na boisku i trzeba przyznać, że odniosły zasłużone zwycięstwo. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 3 min Mateusz Markowski. Młody napastnik wykorzystał prostopadłe podanie Artura Gaja i pewnym uderzeniem przy bliższym słupku pokonał Huberta Radzikowskiego.

Już po pierwszym kwadransie goście mogli prowadzić 3:0, bo piłkę do siatki skierowali Kiryło i Markowski, ale arbiter nie uznał tych trafień.

Na uwagę zasługuje również dobra postawa golkipera łukowian. Włodzimierz Lisiewicz już w czwartym meczu z rzędu zachował czyste konto. – Włodek dodaje całemu zespołowi pewności. Zresztą, wyniki mówią same za siebie. Z nim między słupkami nie przegrywamy – twierdzi Różański.

W sobotnim spotkaniu, które rozgrywane było w ciężkich warunkach (deszcz, błoto, kiepska murawa) dominowała walka. W efekcie, kilkanaście żółtych i wspomniana już czerwona kartka.

Strzelec jedynego gola z powodu kontuzji opuścił boisko już w pierwszej połowie. Ucierpiał też zawodnik gospodarzy Artur Kwaśniewski, który karetką został odwieziony do szpitala. Teraz najprawdopodobniej czeka go kilka tygodni przerwy.

– Huragan zagrał dobry mecz, postawił nam wysokie wymagania. Sądzę, że gdyby we wszystkich meczach, walczyli tak, jak z nami, to nie mieliby na koncie teraz 8 punktów, a 18 – zakończył Różański.

Źródło: Dziennik Wschodni