Pełna treść newsa
Czwartek, 9 kwietnia 2009 14:15; autor: Redakcja
Sędzia przyznał się do błędu

W 72 min niedzielnego meczu pomiędzy Orlętami Łuków i Orlętami Radzyń Podlaski, zawodnik gości Konrad Tarkowski otrzymał drugi żółty kartonik - drugi według relacji kibiców, obserwatora i nawet zespołu przyjezdnych. Jednak sędzia spotkania Michał Pastusiak przez pomyłkę ukarał Bogu ducha winnego Mateusza Wołka.
Sprawą zajmie się teraz Wydział Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który do wtorku nie otrzymał jeszcze sprawozdania z całego zdarzenia.

- Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat, bo nie zapoznałem się dotąd z dokumentami. Mamy cały katalog kar, ale nie chcę wychodzić przed orkiestrę. Coś więcej będę mógł powiedzieć w piątek po południu
- usłyszeliśmy od przewodniczącego WD Sławomira Pawłowskiego.

- Potrafię przyznać się do błędu i muszę powiedzieć, że w tym przypadku faktycznie go popełniłem. Jestem tylko człowiekiem, a moja pomyłka wynikała z tego, że źle zapisałem numer piłkarza - tłumaczy arbiter Pastusiak.

Obserwatorem niedzielnych derbów był Franciszek Kuźniak, który wszystko dokładnie opisał w swoim sprawozdaniu.

- Widziałem całą sytuację, więc sędzia tego meczu nie mógł liczyć na wysoką ocenę z mojej strony. Uważam jednak, że to zwykły błąd techniczny. Gospodarze nawet tego za bardzo nie zauważyli, a goście z kolei nie mieli powodów do narzekań, bo przecież nie doznali krzywdy. Było im to nawet na rękę- stwierdził Kuźniak.

O opinię poprosiliśmy również szefa Kolegium Sędziów LZPN Zygmunta Małyszka.

- Dowiedziałem się o sprawie z prasy i szczerze mówiąc nie przypominam sobie, abym wcześniej miał do czynienia z podobnym zdarzeniem. Co może grozić arbitrowi za taki błąd? Wachlarz kar jest od upomnienia do odsunięcia na kilka spotkań. Inna sprawa, że kartki muszą zapisywać również asystenci, więc w odpowiednim momencie powinni zwrócić uwagę głównemu, że się pomylił. Będziemy musieli dokładnie podyskutować o tej sytuacji - przyznał Małyszek.

Źródło: Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał