Niedziela, 13 października 2013 17:46; autor: Dev
Skrzywdzili Unię. Derby dla Orląt

Bez większych problemów poradziły sobie Orlęta w wyjazdowym spotkaniu z Unią Krzywda. Piłkarze Pawła Gruli wygrali 5:0. Wprawdzie do przerwy był bezbramkowy remis, ale to nasza drużyna była stroną dominującą i kwestią czasu było kiedy postawi kropkę na "i". Zrobił to niedługo po zmianie stron Paweł Szlaski, który wykorzystał gapiostwo obrońców Unii i w sytuacji sam na sam strzelił pierwszą bramkę. Sporo ożywienia w nasze poczynania wnieśli wprowadzeni na drugą połowę Robert Wołoszka i Przemysław Ozygała. Gole numer dwa i trzy były autorstwa Michała Botwiny. Najpierw piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, a w drugiej sytuacji Michał zachował stoicki spokój będąc sam na sam z bramkarzem i precyzyjnie strzelił do siatki. Ostanie dwadzieścia minut gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce. Wykorzystali to Ozygała i Piotr Wałachowski ustalając wynik meczu.

W barwach gospodarzy zagrało trzech byłych zawodników Orląt. Cały mecz w bramce spędził Dariusz Dadasiewicz. Do momentu kontuzji w 35 minucie na stoperze grał Michał Purzycki, a 90 minut w ataku rozegrał Arkadiusz Wróbel.

IV liga lubelska, 13 października 2013, 15:00 - Krzywda
Unia Krzywda - Orlęta Łuków 0:5 (0:0)
Szlaski 50, Botwina 60, 67, Ozygała 75, Wałachowski 90

Unia: D. Dadasiewicz – Kwaśniewski, Purzycki (35 Mućka), Mazur, Sokół, Gajownik, Chmiel, A. Białach (60 Kuś), Kępka (70 J. Dadasiewicz), Skwarek, Wróbel

Orlęta: Matłacz – Szlaski, Bulak, Sobiech, Jurek, Kozłowski (46 Wołoszka), Matuszewski, Marciniak (46 Ozygała), Dziewulski, Botwina (88 Kłoda), Gaj (75 Wałachowski)

Żółte kartki: Sokół, Kwaśniewski, Skwarek (Unia) – Sobiech, Bulak, Botwina, Dziewulski, Ozygała, Gaj (Orlęta)

Czerwona kartka: Sokół (Unia, 70 min, za drugą żółtą)

Sędzia: Hubert Ripper (Lublin)