Sobota, 23 lipca 2011 13:11; autor: Dev
Sparing: Orlęta Łuków - Ruch Ryki 3:1

Orlęta pokonały na własnym boisku Ruch Ryki 3:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Michał Botwina, Kamil Marciniak i Maciej Kachniarz. W zespole Orląt sprawdzany był Mariusz Kozłowski (Lesovia Trzebieszów), który w przeszłości już kilkukrotnie reprezentował barwy Orląt. Z kolei w barwacg zespołu z Ryk wystąpił grający kiedyś w Orlętach, a ostatnio w Dwernickim Stoczek Łukowski Paweł Sudowski.

Poza pierwszym kwadransem kiedy to dominowali goście Orlęta miały zdecydowaną przewagę, zwłaszcza w II połowie. W pierwszej części goście szybko wykorzystali nieporozumienie w naszych szykach obronnych i strzałem zza pola karnego pod poprzeczkę objęli prowadzenie. Na wyrównanie czekaliśmy do 30 minuty kiedy to w polu karnym zamieszał Artur Gaj i odegrał do Michała Botwiny. Młody napastnik Orląt huknął bez namysłu i zdobył ładną bramkę. W pierwszej części mieliśmy jeszcze kilka okazji a najbliżej bramki był Mateusz Padysz, który trafił z dystansu w słupek. U gości najgroźniejszy był Wojciech Kępka. Doświadczony napastnik był o krok od zdobycia gola.

Po zmianie stron Orlęta dominowały. W 50 minucie bardzo ładną bramkę zdobył Kamil Marciniak. Później mieliśmy jeszcze kolejne okazje ale brakowało precyzji. Michał Botwina, Maciej Kachniarz i Kamil Kopeć nie wykorzystywali sytuacji sam na sam. Szybka wymiana podań zakończyła się golem Macieja Kachniarza w 80 minucie.

Po meczu drużyna wróciła na obóz nad Zimną Wodą. Następny sparing z Mazurem Karczew. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Poniżej kilka zdjęc z meczu (więcej w galerii) oraz skrót ostatnich 10 minut sparingu. A w nim bramka Macieja Kachniarza, oraz trzy niewykorzystane sytuacje (Kachniarz i Kopeć).

IV liga lubelska, 23 lipca 2011, 11:00
Orlęta Łuków - Ruch Ryki 3:1 (1:1)
Botwina 30, Marciniak 50, Kachniarz 80 - ? 5

Orlęta: Lisiewicz (85 Bojanek) - Witkowski, Bulak (46 Szlaski), Padysz (46 Sterna), Gryczka (46 Momot) - Matuszewski (46 Przeździak), Marciniak (65 Buga), Buga (46 Kierych), Botwina (65 Kopeć), Kopeć (46 Kozłowski), Gaj (46 Kachniarz)

Wyniki sparingów innych czwartligowców w komentarzach pod wpisem na Facebooku.

Od lewej: Kopeć, Bulak, Matuszewski, Gaj, Padysz. /fot.orleta.lukow.pl/

Michał Botwina przed szansą na swoja drugą bramkę. Broni bramkarz. /fot.orleta.lukow.pl/