Pełna treść newsa
Czwartek, 20 listopada 2008 12:02; autor: Dev
Spomlek wycofuje się z Orląt Radzyń

Wiadomość ta krążyła jako plotka już od pół roku. Gdy w wakacje z funkcji prezesa mleczarni Spomlek odwołano pasjonata piłki nożnej jakim był Szczepan Skomra, rozpoczęto spekulację na temat rychłego wycofania się zakładów ze sponsorowania drużyny piłkarskiej z Radzynia. Teraz informacje te stały się faktem. Z końcem 2008 roku Spomlek rezygnuje z wspierania Orląt Radzyń w dotychczasowej formie. Wiadomość ta na pewno odbije się szerokim echem w regionie, wszak Spomlek od lat był wskazywany jako wzór dobrego partnera dla piłki lokalnej. W najbliższym czasie zapewne poznamy konsekwencje wynikające bezpośrednio dla drużyny Orląt Radzyń.
Poniżej oświadczenie mleczarni.

DO ZARZĄDU LKS ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI:

W związku z zakończeniem jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich oraz przyjęciu przez Zarząd SM SPOMLEK w dniu 17.11.2008 roku założeń do opracowania budżetu na rok 2009, uprzejmie informujemy, że spółdzielnia nasza nie przewiduje przedłużenia umowy sponsoringowej z LKS ORLĘTA na kolejny rok.
Sytuacja ekonomiczna spółdzielni, związana z pogłębiającym się kryzysem całej branży mleczarskiej, nie pozwala na dalsze pełnienie funkcji głównego sponsora klubu piłkarskiego.
Jednocześnie Zarząd SM SPOMLEK dopuszcza (w przypadku podjęcia przez Stowarzyszenie LKS ORLĘTA działalności gospodarczej) możliwość zakupu w roku przyszłym usług reklamowych po realnej, rynkowej cenie w ramach budżetu reklamowego. Nie wyklucza również możliwości zakupu usług związanych z odnową biologiczną oraz przewozów autokarowych dla pracowników Spółdzielni w ramach wykorzystania funduszu socjalnego.
Z formalnoprawnego punktu widzenia możliwe jest również dofinansowanie konkretnych przedsięwzięć organizowanych przez Stowarzyszenie LKS ORLĘTA z funduszu społeczno-wychowawczego, którego dysponentem jest Rada Nadzorcza Spółdzielni. Musimy jednak brać pod uwagę ograniczoność środków oraz potrzebę wspierania licznych inicjatyw lokalnych związanych bezpośrednio z członkami naszej spółdzielni .
Jednocześnie informujemy, że zawodnicy i trenerzy LKS ORLĘTA SPOMLEK, będący jednocześnie pracownikami SM SPOMLEK, mogą być nadal zatrudnieni i traktowani będą na równi z innymi pracownikami z poszanowaniem wynikających z tego wszystkich praw i obowiązków.
Mamy nadzieję, że okres do rozpoczęcia wiosennej rundy rozgrywek zostanie wykorzystany na zmiany w funkcjonowaniu Stowarzyszenia LKS ORLĘTA, zmierzające do podjęcia na bazie istniejącego majątku działalności gospodarczej, co umożliwi zasilenie przez SM SPOMLEK budżetu klubu na rynkowych zasadach.
Ze względu na zainteresowanie sprawą mieszkańców Radzynia Podlaskiego oraz członków naszej Spółdzielni, a także w celu przecięcia spekulacji, domysłów i plotek Zarząd SM SPOMLEK postanowił przekazać powyższą decyzję do publicznej wiadomości.


Z poważaniem

Edward Bajko
Prezes Zarządu S.M. SPOMLEKŹródło: orleta-spomlek.pl

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał