Wtorek, 6 października 2009 08:40; autor: Dev
Srebrna Edyta!

W dniach 3-4.10.2009 w Zamościu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet .  W zawodach wystartowała zawodniczka łukowskich "Orląt " Edyta Pawłowska .  Nasza zawodniczka zdobyła w najsilniej obsadzonej kat. wag 55 kg  srebrny medal .  Mimo ,że w  40 letniej historii sekcji zapaśniczej nasi zawodnicy zdobyli kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także Mistrzostw Świata, to medal Edyty jest jednym z najcenniejszych, gdyż w tej kategorii wiekowej ( do 23 lat ) jest to dopiero 3 medal   ( w tym 2 Edyty ) .

W zawodach startowano tylko w olimpijskich kat. wagowych ( 48kg , 55kg , 63 ,kg ,72kg ) co było znacznym utrudnieniem dla naszej zawodniczki, gdyż jej kategoria to 51 kg. Mimo znacznej niedowagi  Edyta pokonała przed czasem 3 przeciwniczki i dopiero w finale nieznacznie (1-0 ) i (1-0) uległa zawodniczce AZS AWF Warszawa .
Zdobywając srebrny medal Edyta Pawłowska powtórzyła swoje zeszłoroczne osiągnięcie . Gratulujemy  i oby w przyszłym roku było złoto .
W zawodach wystartowała także wychowanka łukowskich "Orląt "  obecnie  reprezentująca  Cement-Gryf Chełm Agnieszka Wysocka zdobywając brązowy medal w kat. wag 63  kg .